Chirurgia, prof. Christian Cabrol, pionier transplantacji serca, zmarł... w obojętności?

Ogólne debaty naukowe. Prezentacje nowych technologii (niezwiązanych bezpośrednio z energią odnawialną lub biopaliwami lub innymi tematami opracowanymi w innych podsektorach) forums).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037

Chirurgia, prof. Christian Cabrol, pionier transplantacji serca, zmarł... w obojętności?

przez Christophe » 24/01/22, 10:24

Właśnie się dowiedziałem: na kilka dni przed pierwszym przeszczepem serca świni człowiekowi Pr Cabrol zmarł 16 stycznia 2022 roku... w niemal ogólnej medialnej obojętności...

https://fr.wikipedia.org/wiki/Christian_Cabrol

Hej, on też był politykiem UMP/RPR... Natknąłem się na ten mały hołd:

Profesor Christian Cabrol opuścił nas 2 dni temu w totalnej medialnej ciszy. Oczywiście nie nazywa się Cyril Hanouna… ani Agnes Buzyn…

Profesor Christian Cabrol poświęcił swoje życie operacji serca, dokonując pierwszego w Europie i drugiego na świecie przeszczepu serca i płuc u dziecka z mukowiscydozą. Był w stanie operować nieprzerwanie przez ponad 12 godzin. Z żoną, która była anestezjologiem, spali w szpitalu. Ich życie było ich pacjentami.

Szanuj proszę pana! Mężczyźni tacy jak ty są przykładem dla całej ludzkości.


0 x
pedrodelavega
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3797
Rejestracja: 09/03/13, 21:02
x 1320

Re: Chirurgia, dr Christian Cabrol, pionier transplantacji serca, zmarł... w obojętności?

przez pedrodelavega » 24/01/22, 10:32

Christophe napisał:Właśnie się dowiedziałem: na kilka dni przed pierwszym przeszczepem serca świni człowiekowi Pr Cabrol zmarł 16 stycznia 2022 roku... w niemal ogólnej medialnej obojętności...



Zmarł 16 czerwca 2017 r.
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037

Re: Chirurgia, dr Christian Cabrol, pionier transplantacji serca, zmarł... w obojętności?

przez Christophe » 24/01/22, 12:14

Ach, bug, znowu zostałem przerżnięty przez fuckbook pfff, ale przez chwilę zajrzałem na stronę wiki... za krótko... Wygląda na to, że sprawdziłem datę wiki? :zaszokować: :zaszokować: :zaszokować:

Więc zamykam... przepraszam za hałas :(
0 x

Powrót do "Staszica"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 124