Pellety i pellety: jaka przyszłość dla cen?

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Pellety i pellety: jaka przyszłość dla cen?




przez Christophe » 07/01/22, 15:48

Tak, w 2010 r. zapłaciłem za swoje stery 35 €...

Oczywiście w zasadzie nie płacimy za (kopalną) energię we właściwej cenie!

Po prostu obrażam się na wyrównanie energii nie skamieliny z powodów czysto kapitalistycznych i krótkoterminowych zysków...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Pellety i pellety: jaka przyszłość dla cen?




przez Christophe » 07/01/22, 15:53

W przeciwnym razie miałem okazję obserwować ścinanie / przycinanie / zrywki harwestera... w ciągu 2 minut na płaskim terenie przekształcił 1 stojącą jodłę o długości 20 m w kłodę gotową do załadowania na ciężarówkę do wyrębu!

Nie możemy więc powiedzieć, że w ostatnich latach wzrosły koszty ludzkie związane z wyrębem…

Piękna maszyna do „wytwarzania bezrobocia”… jak wiele postępów technologicznych: fakt, że ci głupi politycy wciąż napaleni na pełne zatrudnienie wciąż nie zintegrowali się ze swoimi przeciętnymi umysłami…

To była taka maszyna:



0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Pellety i pellety: jaka przyszłość dla cen?




przez Christophe » 20/01/22, 12:18

Nie tylko ceny gazu i elektryczności rosną w zawrotnym tempie. Ci, którzy ogrzewają pelletem, również zauważyli wzrost rachunków. Powód: drewno, które staje się coraz rzadsze. Czeka na niedobór pelletu. I nie będzie to odpowiadało Ghislainowi, który zdecydował się na ogrzewanie peletami. Piec miał w zasadzie stanowić uzupełnienie centralnego ogrzewania olejowego. Ale teraz używa go prawie wyłącznie.

Dzięki peletom może ogrzać cały dom za mniej niż 600 euro rocznie. „Wieczorem ogrzewamy się pelletem, a kocioł nawet nie jest w drodze… albo zostawiamy bazę na 17 stopniach z kaloryferami”. Ale nawet jeśli pellet pozostaje bardzo ekonomiczny, jego cena również poszybowała w górę: +30% w ciągu zaledwie kilku miesięcy. To niesłychane! "Paleta 285 euro dostarczona tego lata znajduje się obecnie w magazynie 389„, wyjaśnia Eddy Populaire, kierownik firmy paliwowej w Gilly.




https://www.rtbf.be/article/le-pellet-a ... x-10918476
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Pellety i pellety: jaka przyszłość dla cen?




przez Ahmed » 20/01/22, 17:27

ChristophePiszesz:
Piękna maszyna do „wytwarzania bezrobocia”… jak wiele postępów technologicznych: fakt, że ci głupi politycy wciąż napaleni na pełne zatrudnienie wciąż nie zintegrowali się ze swoimi przeciętnymi umysłami…

Konkurencja gospodarcza implikuje zawsze zmniejszenie ilości pracy na jednostkę produktu (produktywności), ale obowiązek sprzedaży siły roboczej na kurczącym się rynku zostaje jednak utrzymany (ponieważ jest to część relacji społecznej, która wymaga, abyśmy wszyscy łączyli się z innymi poprzez wymianę produktu). Wyjaśnia to znacznie lepiej niż rzekome „osłabienie” (które odbieram jako rodzaj skrótu : Wink: ) zobowiązanie polityków do apelowania o maksymalne tworzenie miejsc pracy (bez względu na konkretną użyteczność, gdyż ich użyteczność w utrzymaniu struktury gospodarczej jest wystarczająca), przy jednoczesnym wspieraniu wzrostu produktywności, kluczu do konkurencyjności... i bezrobocia!

nie wiem dlaczego Zrobił regularnie obrażają się prognozami podwyżek ceł w cenie pelletu... Popełniłem "winny" tego (prawdopodobnie nie jestem jedyny) i fakty chwilowo mi się myliły, bez wątpienia dlatego, że źle oceniłem różne czynniki które przyczyniają się do kształtowania cen. Prawdopodobnie nie doceniłem wagi konkurencji i potrzeby, aby producenci wykorzystywali swój sprzęt, który stanowi znaczny zainwestowany kapitał, w obliczu produktu, który ma niewielką marżę na tonę, a ponadto jest dotknięty silną sezonowością.
Myślę, że sytuacja może się normalizować, ponieważ koszty wytwarzania wzrosły, ponieważ trociny nie są już głównym surowcem. Ograniczenia dotyczące stosowania oleju opałowego mogą zrobić resztę, nawet jeśli to normalne, że różnica w obliczu energii w sieci jest normalna.
Ta zmiana charakteru podaży jest również stała w przemyśle drzewnym, czasem z przyczyn technicznych, często ze względów ekonomicznych. Podobnie jak w tej fabryce, której slogan chełpił się składem 100% drewna liściastego*, wprowadzono drewno iglaste, aby zapobiec kruszeniu się pelletu po kilku tygodniach. Idea rozdrobnionego drewna miała kilka odchyleń: początkowo chodziło o pozbycie się krętych słupów, świerków „kornika” i innych produktów zdegradowanych, potem bardzo szybko, zarówno pod wpływem tomów, jak i praktyki, dołączyły proste słupy, co pozwala uniknąć kosztownego sortowania i trudności z „ładowaniem” w niszczarkach...

* Drewno liściaste jest postrzegane przez „ogół społeczeństwa” jako lepsze paliwo poprzez asymilację z użyciem polan, ale nie dotyczy to już peletów, ponieważ efekt zagęszczenia zostaje unieważniony przez prasowanie.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33

Re: Pellety i pellety: jaka przyszłość dla cen?




przez Philippe Schutt » 20/01/22, 17:55

tak, to musiało się stać.
Z ludźmi, którzy ogrzewają się do 24°, aby dobrze było w domu, z tymi (w tym z ratuszami), którzy ogrzewają peletami zamiast izolować, uruchomiono zazielenianie elektrowni węglowych przez dodanie peletów i ulgi podatkowe.
Pamiętam, że na początku gry na pelet przeczytałem opracowanie, które obliczyło, że wzrost drewna we Francji umożliwił ogrzanie około 20% budynków. Jeśli przyznamy, że izolacja może zmniejszyć zużycie o 50%, ponad połowa nadal będzie musiała korzystać z innego źródła energii.
Zakazując dostępności gazu i oleju opałowego w nowych domach oraz drewna w ograniczonych ilościach, jesteśmy pewni, że ceny wzrosną i ożywią sektor elektroenergetyczny, aw szczególności jądrowy.
2 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Pellety i pellety: jaka przyszłość dla cen?




przez Did67 » 20/01/22, 18:11

Ahmed napisał:
nie wiem dlaczego Zrobił regularnie obrażają się prognozami podwyżek ceł w cenie pelletu... Popełniłem "winny" tego (prawdopodobnie nie jestem jedyny) i fakty chwilowo mi się myliły, bez wątpienia dlatego, że źle oceniłem różne czynniki które przyczyniają się do kształtowania cen. Prawdopodobnie nie doceniłem wagi konkurencji i potrzeby, aby producenci wykorzystywali swój sprzęt, który stanowi znaczny zainwestowany kapitał, w obliczu produktu, który ma niewielką marżę na tonę, a ponadto jest dotknięty silną sezonowością.
Myślę, że sytuacja może się normalizować, ponieważ koszty wytwarzania wzrosły, ponieważ trociny nie są już głównym surowcem. Ograniczenia dotyczące stosowania oleju opałowego mogą zrobić resztę, nawet jeśli to normalne, że różnica w obliczu energii w sieci jest normalna.
Ta zmiana charakteru podaży jest również stała w przemyśle drzewnym, czasem z przyczyn technicznych, często ze względów ekonomicznych. Podobnie jak w tej fabryce, której slogan chełpił się składem 100% drewna liściastego*, wprowadzono drewno iglaste, aby zapobiec kruszeniu się pelletu po kilku tygodniach. Idea rozdrobnionego drewna miała kilka odchyleń: początkowo chodziło o pozbycie się krętych słupów, świerków „kornika” i innych produktów zdegradowanych, potem bardzo szybko, zarówno pod wpływem tomów, jak i praktyki, dołączyły proste słupy, co pozwala uniknąć kosztownego sortowania i trudności z „ładowaniem” w niszczarkach...

* Drewno liściaste jest postrzegane przez „ogół społeczeństwa” jako lepsze paliwo poprzez asymilację z użyciem polan, ale nie dotyczy to już peletów, ponieważ efekt zagęszczenia zostaje unieważniony przez prasowanie.


Nie obraża mnie podwyżka...

Uraziłem się, moje słowa są precyzyjne, w stosunku do tych, którzy 10 lat temu powiedzieli, że podsumowuję: nie ma potrzeby przesiadać się z oleju opałowego na pellet, bo i tak ceny się wyrównają... To „zrównanie” i automatyzm. .. jak coś w rodzaju bofizmu w formie ciasta z kremem: nie ma sensu robić czegoś, bo i tak będzie tak samo! To nie było moje przekonanie - w przeciwnym razie nie zamieniłbym mojego kotła olejowego, który nadal pracował na kocioł na pelety...

Wiadomo, że jest to produkt jak każdy inny, a w liberalnej gospodarce jego cena wynika z wielu czynników. I że dzięki mechanizmom gospodarki liberalnej jej cena się dostosuje. To, czego jesteśmy świadkami... Będziemy musieli zobaczyć, jak to się rozwinie. W momencie, kiedy zamawiałem kocioł, nastąpił „skok” cen, a olej opałowy spadał... Po prostu dlatego, że producenci słupów i kotłów byli w trakcie osiągania względnego przełomu (skromne mimo wszystko) i że produkcja pelletu nie nastąpiła...

Wydaje mi się, że sprecyzowałem, jestem zbyt leniwy, żeby badać, że to była, byliśmy tam w 2008 roku, okazja, która nie będzie trwała wiecznie! Jeśli jutro zabraknie paliw kopalnych, jeśli ich cena potroi się, i oczywiście pojawi się pośpiech na alternatywne źródła energii – aw niektórych przypadkach będą to pellety. I jest bardzo prawdopodobne, że pójdziemy wtedy w stronę napięć – choćby dlatego, że nie będziemy mogli wiecznie brać pieniędzy. W tej chwili jest zapas (pieszo). Hamulec to powiedzmy z grubsza ekologiczne: ile możemy sztucznie zagospodarować lasy na ogrzewanie, budowanie mebli i domów oraz robienie papieru??? Dla niektórych przyrody nie należy dotykać (a las jest tylko tak widziany). Innym wystarczy „zrównoważone zarządzanie”...

Nieuchronnie istnieje granica eksploatacji! Ale pytanie jest znacznie szersze niż ogrzewanie, ponieważ źródła o których mowa (olej, gaz, drewno) mają wiele innych zastosowań niż ich spalanie!

Krótko mówiąc, nie obrażam się. Byłem obrażony, niuans! Ponieważ w zasadzie próbowali mi pokazać, że dokonałem złego wyboru. „W każdym razie będzie pasować do oleju opałowego!”.

FYI: Zainstalowałem 9-tonowy silos na szacunkowe zużycie około 4 ton. Dokładnie po to, żebym mógł kupować zgodnie z wahaniami rynku. Do tego czasu oferty „poza sezonem” były bezkonkurencyjne. Może tak nie być na wiosnę przyszłego roku: to dobrze, nadal będę miał zapas na rok. Potem jedna z dwóch rzeczy, gdzie ceny są stale wysokie, a ja nie miałabym wyboru. Albo to był spekulacyjny impuls i nadal ujdę mu na sucho. To dowód na to, że „przemyślałem” wahania cen (w liberalnej ekonomii).
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Pellety i pellety: jaka przyszłość dla cen?




przez Did67 » 20/01/22, 18:17

Ahmed napisał:
nie wiem dlaczego Zrobił regularnie obraża się prognozami wzrostu cen pelletu...

.


Zapomniałem tej części odpowiedzi: mimo wszystko zauważycie, że minęło już 12 lat – i że te „prognozy wzrostu” (powyżej kilku %) nigdy się nie spełniły! To jest fakt.

Na tej stronie możesz zaznaczyć lata na wykresie, aby śledzić ewolucję: https://www.heizpellets24.de/charts/holzpellets
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Pellety i pellety: jaka przyszłość dla cen?




przez Ahmed » 20/01/22, 18:27

Możliwości izolacji są nadal ogromne, ale wiele budynków nie będzie w stanie tego zrobić, lub w bardzo niedoskonały sposób… Uogólnione ogrzewanie drewnem istniało, ale chociaż przy znacznie niższych wymaganiach dotyczących komfortu, wszystko to doprowadziło w ten sam sposób do fakt, że Morvan został „ratiboized” na początku ubiegłego wieku przez jedyne miasto Paryż!

@ Zrobił: Miałem złą pamięć iw pełni zgadzam się z Twoimi komentarzami. Tak, 12 lat stabilności, przyznaję! Mea culpa, mea maxima culpa! : Oops:
Zaznaczam (złośliwie!), że pojemność pamięci pozwala na spekulacje! Ale to dobry środek ostrożności, a sezonowość konsumpcji faktycznie skłania producentów do „rozkładania” dystrybucji produktu, którego nie mogą przechowywać w jak największym stopniu, zarówno ze względu na przestrzeń, ale przede wszystkim ze względów finansowych: Twoje przewidywanie pozwala obu stronom być usatysfakcjonowanym.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Pellety i pellety: jaka przyszłość dla cen?




przez Christophe » 07/09/22, 10:13

Potrzebna jest mała aktualizacja… Czy 67 był obrażony w styczniu… a co to jest dzisiaj? Hara Kiri w oczekiwaniu? Ah Did67 już popełnił samobójstwo z tego powodu forum to prawda...to głupie! : Lol: : Lol: : Lol: : Lol:

Hej tak przyjaciele...ponieważ:

Wszystko jest dobre u świni kapitalista: https://www.carmen-ev.de/service/marktu ... e-pellets/

Zrzut ekranu 2022-09-07 o 10-13-18 Pellets Marktpreise – CARMEN eVpng
Zrzut ekranu 2022-09-07 at 10-13-18 Marktpreise Pellets – CARMEN eVpng (140.38 KiB) Obejrzano 765 razy
1 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Pellety i pellety: jaka przyszłość dla cen?




przez Ahmed » 07/09/22, 10:40

Błędnie przewidziałem ten wzrost zbyt wcześnie, co wydawało mi się uzasadnione względami technicznymi, ale które wtedy nie nastąpiło, ze względu na silną konkurencję między producentami. Dziś pojawiają się czynniki egzogeniczne, które zasilają te wysokie ceny, a tym razem główną przyczyną jest konkurencja między cenami różnych rodzajów energii.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 388