Rozjaśnianie Pantone

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Chasseloup Tristan
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 02/04/07, 20:40

Rozjaśnianie Pantone




przez Chasseloup Tristan » 03/04/07, 23:31

Witam,

Odkryłem Pantone jakiś czas temu (2003), ale bez wprowadzenia czegokolwiek w życie (brak sprzętu, brak wystarczającej wiedzy...)
dzisiaj zamierzam rozpocząć przygodę związaną z ograniczaniem konsumpcji i oczyszczaniem środowiska.
Mam oczywiście Clio 1,9D, niektóre Renault działają bez turbodoładowania, więc myślę, że spróbuję.
Dręczy mnie pytanie dotyczące przyrostu mocy: dziś pracuję na generatorze (Caterpillar od 13kVa do 2MVA to dobre silniki) i dlatego zdaję sobie sprawę z otaczających je ograniczeń.
Dzisiaj widzę, że tworzymy ograniczenie dla układu wydechowego, a drugie dla wlotu: ograniczenia te, zgodnie z moją wiedzą, to straty mocy (przeciwciśnienie wydechu i ograniczenie powietrza dolotowego). Czy nie należałoby zwiększyć średnicy wydechu za reaktor? zrekompensować jego ograniczenie?
Czy umieszczasz zawory regulacyjne na 1/2 wlotu, który nie może przedostać się do reaktora? (w przeciwnym razie dostęp do reaktora nigdy nie będzie sprzyjający) (i jaka jest proporcja przepływu powietrza przedostającego się do reaktora).
Jeśli pytanie zostało już zadane, przepraszam, ale przeglądanie każdego postu zajmuje dużo czasu forum (strona jest świetna, ale może być trochę za dużo we wszystkich kierunkach)
0 x
 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 108