Potager (super) leniwy w 04 (800m)

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Kitchen Garden (wielki) leniwy w 04 (800m)




przez Adrien (były nico239) » 10/11/20, 11:46

Did67 napisał:
Adrien (ex-nico239) napisał:
Kiedy widzimy ten raport, widzimy jednakowo, że lubi aneciki ...
Czy nie powinny działać z moim małym zapasem



To ich podstawowy pokarm. Więc tak, to trochę nudne. Ale tak naprawdę zjadają tylko te, które padły w galeriach, które przeglądają przez cały dzień ... Nie sądzę, żeby to był wielki drapieżnik robaków, które gdzie indziej mają jeszcze wystarczająco dużo nienaruszonych miejsc ...

Złapałem też jednego dwa dni temu - znowu duża podziemna działalność. Złapałem dwa kretoszczury i kreta.

Teoretycznie nie lubię łapać kretów, które uważam za „całkiem przydatne” (napowietrzanie gleby, „uprawa” gleby). Ale „przygotowują” grunt dla kretoszczurów, gorzej uzbrojonych do kopania chodników. Krótko mówiąc, są to maszyny do drążenia tuneli kretoszczurów. Więc i tak je łapię ...


No dobrze, będziemy to monitorować ....

Wkrótce jednak nasza armia kotów powiększy się do 11 ... Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14958
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4359

Re: Kitchen Garden (wielki) leniwy w 04 (800m)




przez GuyGadeboisTheBack » 11/04/21, 14:05

Cześć Adrien, nie jesteśmy źli w 04:
https://crater.resiliencealimentaire.or ... toire=D-04
: Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Kitchen Garden (wielki) leniwy w 04 (800m)




przez Obamot » 11/04/21, 14:28

Co robisz (i jak proszę) przeciwko „białym larwom”, które żywią się korzeniami?

(Mam na myśli, kiedy jest ich dużo)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Kitchen Garden (wielki) leniwy w 04 (800m)




przez Did67 » 11/04/21, 16:33

1) Rozpoznajemy je, ponieważ istnieją larwy cetonii, raczej pożyteczne i „trawiące” martwej materii organicznej, które przypominają jak dwie krople wody larwy fartucha, zjadaczy korzeni. Jeden ma duży tyłek i małą głowę, a drugi jest na odwrót (jak co, nie możesz mieć wszystkiego!) - ale zawsze jestem zdezorientowany, kto jest wielkim tyłkiem, a kto wielką głową!

2) Jeśli to cetoina, wychodzimy.

3) Jeśli jest to fartuch, myślimy o tym: dostosowuję swoje ogrodnictwo do moich pomysłów i przyczyniam się do zwrotu fartucha (zostało ich niewiele) kosztem utraty części mojego warzywa (możesz być hojnym dawcą bez przechodzenia przez organizacje pozarządowe) lub ja wyplenię (priorytet dla mojego żołądka, który dla drapieżnika, jakim jest człowiek, też ma pewną legitymację!)

4) Jeśli ktoś pochyla się do brzucha, istnieją preparaty na bazie nicieni entomofagicznych (Heterorhabditis bakteriophora lepiej znany pod kryptonimem „Hb” - nie mylić z jego kuzynami, które atakują inne larwy lub ślimaki - „Ph”), które zatopić się w larwach, zaszczepić je bakteriami, które swoimi toksynami zabijają larwy ... Dość ograniczone uszkodzenia uboczne innych larw w glebie ... W ostateczności nie zabraniam "biokontroli", ponieważ ten biologiczny teraz nazywa się walka.
2 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Kitchen Garden (wielki) leniwy w 04 (800m)




przez Obamot » 11/04/21, 16:56

Dziękuję Ci ! Jeśli tak, larwy Cetonia są szarawobiałe, podczas gdy larwy włochatki są żółtawo-biały, dzięki czemu łatwiej je rozpoznasz.

A co z „nicieniami pomocniczymi” przeciwko ślimakom? (Widziałem to na wideo gościa, który postawił „naelektryzowaną barierę” przed ślimakami, nie zabija ich to baterią 9 V, ale im się to nie podoba, nie wracają .... : Chichot: bardzo zabawne:

0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Kitchen Garden (wielki) leniwy w 04 (800m)




przez Did67 » 11/04/21, 19:18

Obamot napisał:
A co z „nicieniami pomocniczymi” przeciwko ślimakom? (Widziałem to na wideo gościa, który postawił „naelektryzowaną barierę” przed ślimakami, nie zabija ich to baterią 9 V, ale im się to nie podoba, nie wracają .... : Chichot: bardzo zabawne:



Są tacy, którzy bawią się piaskownicą. Ja mam 900 m²! Zamknij to (i nie dopuszczaj do zwarcia w ogrodzeniu!)
1 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Kitchen Garden (wielki) leniwy w 04 (800m)




przez Did67 » 11/04/21, 19:19

Obamot napisał:Dziękuję Ci ! Jeśli tak, larwy Cetonia są szarawobiałe, podczas gdy larwy włochatki są żółtawo-biały, dzięki czemu łatwiej je rozpoznasz.



To jest jak „wielki tyłek”: za 8 dni, kiedy na niego upadnę, nie będę pamiętał, który jest żółtawy!
2 x
fracass
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 68
Rejestracja: 24/06/14, 18:35
x 53

Re: Kitchen Garden (wielki) leniwy w 04 (800m)




przez fracass » 11/01/22, 10:13

Cześć, piszę tutaj, aby uniknąć otwierania nowego tematu.
W zeszłym roku podczas porodu zrobiłem zautomatyzowaną szklarnię (w rzeczywistości szkółkę) do siewu.
Chciałbym zrobić jeszcze kilka, każdy dostosowany do rodzaju rośliny. Czy znasz optymalne warunki dla różnych rodzajów roślin?
wilgotność, temperatura, zraszanie lub nawadnianie korzeni itp.?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Kitchen Garden (wielki) leniwy w 04 (800m)




przez Obamot » 11/01/22, 15:24

Rodzaj grzybni?
0 x
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202

Re: Kitchen Garden (wielki) leniwy w 04 (800m)




przez phil53 » 11/01/22, 17:11

Obamot napisał:Dziękuję Ci ! Jeśli tak, larwy Cetonia są szarawobiałe, podczas gdy larwy włochatki są żółtawo-biały, dzięki czemu łatwiej je rozpoznasz.

A co z „nicieniami pomocniczymi” przeciwko ślimakom? (Widziałem to na wideo gościa, który postawił „naelektryzowaną barierę” przed ślimakami, nie zabija ich to baterią 9 V, ale im się to nie podoba, nie wracają .... : Chichot: bardzo zabawne:


Zrobiłem 2, które są zasilane słońcem. Niektórym ślimakom i tak udaje się przejść. Z mojego punktu widzenia ramki nie powinny być zbyt duże. Gdy siew jest wystarczająco wysoki, przesuwam ramę i rozpoczynam nowy siew. W przypadku kapusty lub cukinii nogę otaczam miedzianą opaską, która też je uspokaja.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 256