Nowy bardzo prosty montaż

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 10/02/07, 16:59

Halo
Miedź szybciej się nagrzewa i jest niewrażliwa na korozję (w tym przypadku wodę i gazy). To samo co stal nierdzewna, ale nagrzewa się wolniej

Masz na myśli włożenie miedzianej rurki do rury wydechowej? jaka średnica? jak to przyspawać do połączenia ze stalą rury wydechowej? (nie jestem spawaczem


Miedź do silnika wysokoprężnego jest dobra, ale nie do silnika benzynowego.. nie starzeje się..
To miedziana rurka, która prowadzi spaliny do mojego czajnika w Chevrolecie.Czas działania to mniej niż rok.Cała miedź się gniecie iw końcu pęka.
Zgadzam się z Laurentem, że rura podgrzewania musi być w wydechu, na zewnątrz ciężko jest się zetknąć, aby uzyskać ciepło (musi być spawana i dodatkowo zaizolowana, podczas gdy w środku nie ma problemu poza ograniczeniem, jakie to powoduje dla wydechu, ponieważ pobieranie dobrych materiałów jest stałą pracą, nie jesteśmy zainteresowani powrotem do rury wydechowej.
W miedzi, włóż do wydechu, gdy kapie woda lub w zawieszeniu, nie ma problemu, ale jeśli pracujesz na sucho, jest za gorąco na silnik benzynowy, wolę stal nierdzewną pomimo jej bezwładności cieplnej.
Do lutowania miedzi ze stalą lub stalą nierdzewną konieczne jest użycie lutu mosiężnego lub wykonanie połączeń mechanicznych z zagiętym kołnierzem. ale lutowanie jest lepsze.

Do rozpylania wtrysku, takiego jak Pitmix, lub małego gaźnika, który pluje do rurki ze stali nierdzewnej w wydechu, jak ja. Albo jak Michel GV. Lub kropla po kropli w podgrzewanej probówce.

André
0 x
laurent.delaon
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 168
Rejestracja: 13/08/05, 17:49




przez laurent.delaon » 10/02/07, 23:11

bonjour,
konieczne jest lutowanie stopem mosiądzu srebrnego o zawartości 5%, bardzo dobrze trzyma się stali nierdzewnej, w przeciwnym razie wystarczy lutowanie mosiądzem. Należy to zrobić za pomocą acetylenu tlenowego
mieć odpowiednią temperaturę grzania (niewystarczająca lampa gazowa).Jest to możliwe, jeśli jesteś majsterkowiczem i masz sprzęt i wiesz, jak to zrobić, w przeciwnym razie zaleca się fachowca....
W przeciwnym razie dla stali nierdzewnej to samo bez pieniędzy. lub spawanie drutem tig.
rura ze stali nierdzewnej niezbyt gruba e: 1mm max. więcej niż bezużyteczny.
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 10/02/07, 23:24

jean63 napisał:
stef5555 napisał::| raport przyszedł wczoraj wieczorem na E85 za litr było 75-78 centów więc moim zdaniem już stracą pieniądze......


Nie zapominajmy, że pojazd, którego silnik jest przystosowany do zasilania bioetanolem (flex fuel), zużywa od 20 do 30% więcej paliwa niż na benzynie.

Musisz o tym pamiętać.

Jeżdżę na LPG starym pojazdem (17 lat) i spalam 10 litrów/100 km czyli 15 do 25% więcej niż benzyna, ale przy 0,70 euro/litr + pojazd amortyzowany przez długi czas, będę tak dalej jeździł.

To samo działo się z LPG 10 czy 15 lat temu (a może więcej?). Państwo zdecydowało się opodatkować to paliwo uważane za ZIELONE w tamtym czasie bardzo mało.

Od tego czasu stał się zabójczy, podczas gdy pod względem zanieczyszczeń „gruntowych” jest bardzo czysty (bez cząstek (olej napędowy), bez siarki, bez benzenu (benzyna)… Nie mam pełnej listy, ALE trochę więcej CO2 niż olej napędowy)).


Ta wiadomość musi zostać usunięta, to fałszywa manipulacja!!
Ostatnio edytowane przez jean63 11 / 02 / 07, 00: 38, 2 edytowany raz.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 10/02/07, 23:27

jonule napisał:: Lol:
jak na temat zamgławiaczy to na jakich forum ? adres, gdzie znaleźć komórki?
DZIĘKI ;


tam przesadzasz, wrzucam Ci link ze zdjęciami

Capt_Maloche napisał:
W przeciwnym razie istnieje jeszcze prostszy sposób rozpylania wody:

http://www.lesjardinssuspendus.com/cata ... ath/26_141

Zamgławiacz ultradźwiękowy
1 komora = 80ml/godz
3 komórki = 240 ml/godz
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 11/02/07, 14:49

Cześć
Aby odpowiedzieć jean63 w moim przypadku jest to mój reaktor rurowy, który zmodyfikowałem.
Dlatego znajduje się w układzie wydechowym i jest wykonany ze stali ocynkowanej 1/2".
Dobrowolnie wykonałem reaktor, którego trzpień oraz króćce wlotowe i wylotowe można zdemontować, aby móc przełączyć się z prostego reaktora domieszkującego parą.
Przejście z jednego systemu na drugi zajmuje mi około 30 minut.
Rzeczywiście, miedź jest cieńsza i lepiej przewodzi ciepło, więc możemy lepiej przechwytywać ciepło.
Mam miedzianą rurkę na zewnątrz wydechu, która jest przylutowana srebrnym lutem (80%) pokrytym topnikiem.
Ta rura umożliwiła wstępne podgrzanie kropelek wody pochodzących z mojego gaźnika wodnego podczas użytkowania reaktora. Obecnie służy do odprowadzania pary.
Z drugiej strony trzeba zrobić mały otwór w rurce wylotowej pary. Rurka, która idzie do wlotu.
Ten mały otwór umożliwia odprowadzanie wszelkich kropel wody, które mogłyby wznieść się w kierunku silnika. Umożliwia również wlot powietrza, który poprawia zasysanie pary.
0 x
Pastekos
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 62
Rejestracja: 30/03/04, 10:57




przez Pastekos » 30/03/07, 17:30

Mam zamiar poeksperymentować z wtryskiem wody za pomocą małego gaźnika wodnego zamontowanego nad moim gaźnikiem 205 (dobrze obok niego z małą rurką).

Trochę jak system VIX, ale umieszczam go nad węglowodanami.

Zamierzam użyć małego, nowego gaźnika WALBRO, przeznaczonego, jak sądzę, do silnika z glebogryzarką.

Zastanawiałem się, czy nie byłoby ciekawie podgrzać zbiornik gaźnika za pomocą układu chłodzenia samochodu.

Nico.
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 30/03/07, 19:42

Cześć
Czy kiedykolwiek próbowałeś symulować, co się stanie, gdy uruchomisz swój system?
Próżnia nad gaźnikiem jest bardzo niska.
Nie wciągnie dużo do węglowodanów wodnych.
Ponadto, jeśli krople wody dostają się do karoserii twojego samochodu, może to stanowić problem.

Z drugiej strony, gdy używasz podłączonego węglowodanu wodnego sous gaźnik samochodu i umieszczenie między nimi reaktora eliminuje wszystkie problemy, które prawdopodobnie napotkasz przy tym, co chcesz zrobić.
Jedyną rzeczą do opanowania jest spowolnienie. W takim przypadku będziesz musiał zamknąć rurkę wylotową reaktora, gdy silnik pracuje na biegu jałowym.

Lepiej byłoby pomyśleć o innym pomyśle niż węglowodan wodny, aby spryskać wodę, jeśli chcesz to zrobić nad węglowodanem.
Wtryskiwacz benzyny, w którym przepuszczałbyś np. wodę.
Na moim samochodzie po prostu wypróbuję parę wodną.

To jest moja opinia, ale nie mam natchnionej nauki : Lol:

Ale : Idea: Mogłem źle zrozumieć, że twoje rurki będą powyżej lub poniżej węglowodanów?
0 x
Pastekos
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 62
Rejestracja: 30/03/04, 10:57




przez Pastekos » 30/03/07, 19:56

Nie, nie, myślę o umieszczeniu go nad węglowodanami.

Problem, jeśli podłączę go do rury ssącej, polega na tym, że podciśnienie jest dokładnie odwrotnie proporcjonalne do otwarcia motyla. To nie jest sposób, w jaki chcę, żeby to działało.

Będę kontynuował w tym kierunku.
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 30/03/07, 20:43

Ostatecznie nie jest to do końca dokładne.
Z tego co zaobserwowałem przykładając manometr do kolektora ssącego, podciśnienie jest odwrotnie proporcjonalne tylko przy nerwowej jeździe.
Jeśli zachowasz rozsądek, depresja jest stała i bardzo silna.
Z wyjątkiem sytuacji, gdy zwalnia lub jest zbyt silny.
W moim samochodzie dawało -0,2 do -0,4 bara podczas jazdy i -0,6 bara na biegu jałowym.
Nawet przy -0,2 bara już mocno ssie i dobrze rozpyla wodę przez zagłębienie.
Z drugiej strony nad gaźnikiem trzeba było zrobić słupek wody żeby poznać zagłębienie.
Na wlocie zwężki Venturiego do gaźnika miałem 30mm słupa wody.
FYI pod gaźnikiem -0,2bara to było 2m słupa wody.
Nie musisz polegać na próżni, aby rozpylać wodę, jeśli chcesz biegać powyżej węglowodanów.
Zamiast tego spróbuj czegoś, co działa z pompą wodną lub dmuchawą.
Steam to znowu coś innego, bo jest prostszy, ale nie jestem w stanie powiedzieć, czy daje inne efekty.
Kolejne wyjaśnienie:
Mój pierwszy test 100% Pantone na silniku 110cm3, zrobiłem to podłączając reaktor zamiast oryginalnego filtra powietrza gaźnika.
Silnik nie chciał się uruchomić.
Usunąłem gaźnik i podłączyłem reaktor bezpośrednio do rury ssącej, silnik odpalił za pierwszym razem.
Objaśnienie ==>> Zasysanie było niewystarczające, aby przeciągnąć opary benzyny z bełkotki przez oryginalny gaźnik, reaktor i serię.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 30/03/07, 21:16

Halo
Pastekos napisał:Nie, nie, myślę o umieszczeniu go nad węglowodanami.

Problem, jeśli podłączę go do rury ssącej, polega na tym, że podciśnienie jest dokładnie odwrotnie proporcjonalne do otwarcia motyla. To nie jest sposób, w jaki chcę, żeby to działało.

Będę kontynuował w tym kierunku.


A jak myślisz, jak działa VIX? poniżej przez mały otwór.
dostosujesz go, aby był dobry przy normalnej prędkości jazdy
na biegu jałowym jest zbyt bezużyteczny, przy 100 kmh jest idealny przy 150 kmh jest niewystarczający..
Zacznij od sprawdzenia, czy działa dobrze przy 100 km/h, zanim poświęcisz dużo energii na regulację...

André
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 197