Silnik Honda GFX 144 cm3

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
maxcôté
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 24/03/07, 02:11
Lokalizacja: Quebec

Silnik Honda GFX 144 cm3




przez maxcôté » 24/03/07, 21:34

Zrobiłem montaż pana pantone z jego specyfikacjami, które podaje na swojej stronie i oto wynik, ale zmieniłem jego plastikowy zbiornik na zarezerwowany bezstenowy. Udało mi się zmieszać do 25% gazu, 75% wody i udało mi się zwiększyć prędkość obrotową silnika o co najmniej 10%. Muszę tylko wykonać testy kompresji i momentu obrotowego

https://www.econologie.info/share/partag ... one003.jpg

https://www.econologie.info/share/partag ... one002.jpg
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 25/03/07, 00:39

Halo

Rura wydechowa (1/2 czarnej rury) na zewnątrz garażu powoduje ograniczenie i utratę mocy. Chodziłem tak długo w zimie, aby spaliny były wysyłane w kupę śniegu (to tłumi hałas dla sąsiadów
do czego służy rurka z zagięciem w górnej 3/4 bełkotki?
Zrozumiałeś, że trzeba ugiąć łokcie, żeby już na starcie nie zalać twarzy!
wody w bełkotce nigdy nie udaje nam się jej całkowicie zużyć
Honda, do której przyczepiłeś się jako obciążenie?

André
0 x
maxcôté
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 24/03/07, 02:11
Lokalizacja: Quebec




przez maxcôté » 25/03/07, 00:56

kolanko 3/4 na górze to mój wlot powietrza do mojego bełkotu, tak że gdy mój bełkot jest wystarczająco gorący, pracuję tylko z zaworem umieszczonym przy wejściu do reaktora
nie ma płynu który zasycha przy rozruchu bo nie ma ciśnienia w bollerze a nie mam za bardzo obciążenia jedyny ciężar to bijak pompy który był zamontowany na silniku względem czarnego kolanka 1/2 nasza obserwacja że silnik pracuje dobrze

i możesz nam wyjaśnić testy, które musisz wykonać, i zobaczyć, co zrobiliśmy
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 25/03/07, 04:16

Halo
Zadzwonię przed zejściem na dół Wezmę mój mały zestaw, który działa na czerwonym oleju, dość prosty do załadowania, ma 100 watowe światła (dość łatwo zrobić generator z silnikiem pralki i jednocześnie używany do uruchamiania silnika) Byłem zmęczony zmienianiem kabli
Obecnie dla twoich wczesnych eksperymentów możesz zrobić je wszystkie, gdy jest pusty, daje to mniej ciepła do reaktora, ale uczysz się obsługi zaworów i możesz przetestować działanie w obiegu zamkniętym, po kilku minutach prędkość spada i trudno jest utrzymać go w ruchu.
Aby poprawić, izolacja wokół reaktora i zwężka Venturiego na wlocie powietrza wtórnego silnika, aby zwiększyć ssanie w reaktorze.
Jeśli poprosisz o maksymalną moc, z jaką bełkot ma tendencję do zamrażania, której nie zapewnia ciepło spalin.
Kiedy twój reaktor jest gotowy, wylot spalin jest ciepły, możesz go dotknąć ręką.
Teraz wszystko, czego się dowiesz o tym zespole, to dobra baza, ale nie możesz tego przełożyć bezpośrednio na doping do wody, to błąd, który popełniłem na moich zestawach samochodowych.
Pręt, jeśli masz dostęp, staje się niebieski i kłujący, ale nie martw się o pręt i rodzaj materiału, przetestowałem prosty pręt bez kołka centrującego i umieszczony bezpośrednio w reaktorze, też działa.
Unikaj na początku przepuszczania oleju w reaktorze jeśli jest za mało gorący przykleja się do ścianek wewnętrznych i do jego wyczyszczenia potrzeba szczotki do pistoletu 12, unikaj też pocierania pręta gdy zrobi się brudny na niebiesko i szaro, działa lepiej, nie przejmuj się zajętym magnetyzmem czy kierunkiem północ-południe.sprawdź co wchodzi do reaktora.
Możesz spróbować zrobić to z alkoholem (w RONA sprzedawany jest na galony o czystości 99,9%) nie dawaj za dużo wody na początek

Widziałem, że zachowałeś oryginalny gaźnik do rozruchu
na tej zasadzie można przetestować spacer z oryginalnym gaźnikiem i wlewać do bełkotki samą wodę aby zrobić doping wodą, jest to część moich eksperymentów, których nie robiłem na małym zestawie, przepuściłem paliwo i wodę w tym samym reaktorze i nie jest to poprawne zrozumiałem to dużo później..
zanim zaczniesz na rodzimym aucie dobrze na małym złożeniu, na aucie ciężko później modyfikować, a testy są męczące jesteś zawsze w drodze, najgorsze jest to, że jest to dobrze mierzalne tylko na długich trasach, skręć za róg sklepu spożywczego nic się nie dowiesz..

André
0 x
maxcôté
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 24/03/07, 02:11
Lokalizacja: Quebec




przez maxcôté » 25/03/07, 22:19

jazda na testy mniej lub bardziej mi przeszkadza a mam doping wodny w moim Fordzie Ranger 2000 V6 czy elektronika silnika jest na tyle wydajna aby znacznie zredukować moje spalanie poprzez doping wodny bo spalanie przy modelowaniu podbieraka to 23 mil/gal przy zwróceniu uwagi na przyspieszenie i prędkość
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 26/03/07, 01:54

Cześć Maks

Spróbuj podać swoje zużycie litr/100 km na liczniku Forum Quebecois jest niewielu i te wartości nic nie mówią Francuzom we Francji..
Nie zapomnij zagłosować jutro, mniej niż 50% osób w Twoim wieku tego nie robi! w moich statystykach (dla Richelieu)
Poczekajcie trochę na naszą wizytę, tym razem jestem zajęty..

André
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 175