Bezpośrednie równoległe połączenie 2 ciągów fotowoltaicznych WSCHÓD i ZACHÓD z (bardzo) różnymi panelami i napięciami?

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11044

Re: Bezpośrednie równoległe połączenie 2 ciągów fotowoltaicznych WSCHÓD i ZACHÓD z (bardzo) różnymi panelami i napięciami




przez Christophe » 24/11/21, 19:14

Mylisz mnie z Makro!! : Mrgreen:
1 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16130
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5241

Re: Bezpośrednie równoległe połączenie 2 ciągów fotowoltaicznych WSCHÓD i ZACHÓD z (bardzo) różnymi panelami i napięciami




przez Remundo » 24/11/21, 20:35

Christophe napisał:Więc nadal nie mam odpowiedzi ...

Remundo może być ?? Masz PV od 10 lat?

musisz narysować charakterystykę interfejsu użytkownika dla 2 strun z ich 2 różnymi światłami

równoległe połączenie 2 łańcuchów zmusza je do tego samego napięcia (co nie będzie optymalnym punktem mocy dla żadnego z nich)

dodaje się 2 prądy.

A przetwornica będzie szukała MPP z tą bastingue.

Ale bądź ostrożny, jeśli 2 łańcuchy mają naprawdę zbyt dużą różnicę, właściwie jeden może zachowywać się jak generator i wymusić drugi w prądzie wstecznym ...... normalnie diody blokujące wytrzymują w tym przypadku ... ale hej ...

ogólnie powiedziałbym, że przy 2 ciągach, które są zbyt różne, lepiej wybrać podwójny falownik MPPT, lub nawet 2 małe falowniki.

w moich instalacjach mam pewne różnice w nachyleniach, ale każdy falownik otrzymuje JEDNORAZOWE nachylenie.
0 x
Obraz

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 253