Doping z wodą i prezentacja

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Windy24
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 24/06/18, 11:18

Doping z wodą i prezentacja




przez Windy24 » 24/06/18, 11:52

Witam,

28 lat, Toulon w Alzacji (zdarza się), ciekawy i pasjonujący się mechaniką (stary).

Po wielu nocach, aby zapoznać się z różnymi i różnorodnymi artykułami na temat redukcji emisji zanieczyszczeń i zużycia paliwa (to również przechodzi przez portfolio), zacząłem od produkcji zestawu do domieszkowania wodą z odzyskiwania.

=> świnka morska : Mercedes 300D W124 340 000km (autostrada i częściowo odnowiony)

=> Sprzęt : uchwyt filtra na wodę pitną, węże, miedź, zaciski ze stali nierdzewnej, tkanina bawełniana.

=> Montaż :
- Miedź o średnicy 10 długa 40cm montowana w kontakcie wzdłuż wydechu i utrzymywana przez kołnierze.
- Wąż chłodzący o średnicy 20mm w uchwycie filtra z plastikowym krążkiem wokół węża i średnicy nieco mniejszej niż uchwyt filtra, aby utrzymać tkaninę bawełnianą (efekt kropli wody).
- Podłączenie węża silikonowego o średnicy 12mm.
- Połączenie „Y” na odpowietrzniku oleju.

=> Operacja (nietypowy), poczucie cyrkulacji nawilżonego powietrza Powietrze jest zasysane przez miedzianą rurkę ogrzewaną przez wydmuch, gorące powietrze dociera do bełkotki, która rośnie w temperaturze sprzyjającej parowaniu wody. Następnie to ciepłe, wilgotne powietrze jest zasysane przez podciśnienie wlotowe przez odpowietrznik. SIMPLE.


=> Zachowanie motoryczne :
- Bullage z 2300 rpm (w 5ème 2500 = 110 km / h, 3000 = 130 km / h itd. aż do 210 km / h GPS).
- Gorąca elastyczność
- Najlepsze odzyskiwanie
- Mniej dymu w reżimie bulgotania.
- Zużycie podczas tej samej podróży w Niemczech
* Półzbiornik 160 / 170 km / h dla 370km bez systemu.
* IDEM z klimatyzacją i systemem 425km.
To o około 15% więcej.
NB: Mój rekord to 480 km przy 130 / 140 km / h.

Wszystko jest na „pifometer”

Nadzieję można przeczytać,
Bien à vous.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Doping wodą i prezentacja




przez Flytox » 24/06/18, 23:18

Witaj Windy24, Witamy w klubie.

Windy24 napisał:Witam,

=> Sprzęt : uchwyt filtra na wodę pitną, węże, miedź, zaciski ze stali nierdzewnej, tkanina bawełniana.

=> Montaż :
- Miedź o średnicy 10 długa 40cm montowana w kontakcie wzdłuż wydechu i utrzymywana przez kołnierze.
- Wąż chłodzący o średnicy 20mm w uchwycie filtra z plastikowym krążkiem wokół węża i średnicy nieco mniejszej niż uchwyt filtra, aby utrzymać tkaninę bawełnianą (efekt kropli wody).
- Podłączenie węża silikonowego o średnicy 12mm.
- Połączenie „Y” na odpowietrzniku oleju.



=> Operacja (nietypowy), poczucie cyrkulacji nawilżonego powietrza Powietrze jest zasysane przez miedzianą rurkę ogrzewaną przez wydmuch, gorące powietrze dociera do bełkotki, która rośnie w temperaturze sprzyjającej parowaniu wody. Następnie to ciepłe, wilgotne powietrze jest zasysane przez podciśnienie wlotowe przez odpowietrznik. SIMPLE.

Nie rozumiem bardzo dobrze twoich wyjaśnień, nie będziesz miał zdjęć i schematu zasad, wszystko stanie się wyraźniejsze. :P

Windy24 napisał:=> Zachowanie motoryczne :
- Bullage z 2300 rpm (w 5ème 2500 = 110 km / h, 3000 = 130 km / h itd. aż do 210 km / h GPS).
- Gorąca elastyczność
- Najlepsze odzyskiwanie
- Mniej dymu w reżimie bulgotania.
- Zużycie podczas tej samej podróży w Niemczech
* Półzbiornik 160 / 170 km / h dla 370km bez systemu.
* IDEM z klimatyzacją i systemem 425km.
To o około 15% więcej.
NB: Mój rekord to 480 km przy 130 / 140 km / h.

Zwykle „Pantonizacja, ma na celu oszczędzanie paliwa i zanieczyszczeń… Twoje 160/170 km / h Nie jestem pewien, czy jesteś we właściwym miejscu…… tutaj mówimy oszczędność, trzeźwość ..... :płakać:

Windy24 napisał:Wszystko jest na „pifometer”

To pozwala mu iść do przodu ???????????????
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Windy24
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 24/06/18, 11:18

Re: Doping wodą i prezentacja




przez Windy24 » 01/07/18, 20:13

Witam,

Zamieszczę zdjęcie z mojego powrotu z wakacji;)

Jeśli chodzi o prędkość, będąc samoukiem w mechanice i dyskutując o tym z inżynierem przez długi czas, niektóre silniki muszą pracować z określoną prędkością, ponieważ spalanie jest bardziej kompletne.
Aby wiedzieć, że w moim silniku szczególnie gorący zakres stacjonarnych zastosowań to 3400-4200 rpm.

Przy pełnym obciążeniu, gdy używasz silnika wysokoprężnego podczas pracy na niskich prędkościach, będzie on dużo palić i generować tak wiele cząstek, a przy dużej prędkości bez pełnego wciśnięcia pedału silnik tego typu duża bezwładność zużywa mniej w porównaniu do renderowanej mocy i mniej zanieczyszcza. To styl jazdy.

Co więcej, ponieważ zwiększyłem reżim stosowania, zauważyłem, że mój zużyty olej był mniej „obciążony”

Jeśli chodzi o pantonizację, szczerze myślę, że będę w stanie obniżyć mój reżim użytkowania, jestem tylko na pierwszych testach. Aby ustalić wyniki, musiałem porównać w tych samych warunkach użytkowania.

W przypadku pikometru mówię o mojej instalacji. Wybrałem i pomyślałem o tym trochę losowo, oceniając urządzenia znalezione w sieci i mając nadzieję na wystarczającą depresję przy przyjęciu do bulgotania.

Bien à vous.
0 x
Windy24
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 24/06/18, 11:18

Re: Doping wodą i prezentacja




przez Windy24 » 09/07/18, 17:32

Oto zdjęcia z instalacji
załączniki
IMG_8974.JPG
IMG_8973.JPG
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Doping wodą i prezentacja




przez Flytox » 09/07/18, 23:24

Możesz zrobić schemat, nie widzimy ani nie kończymy różnych rur itp.
Dobry majsterkowanie.
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2

Re: Doping wodą i prezentacja




przez Denis » 08/07/19, 15:00

cześć dla mnie twoja edycja już nie odbiera ciepła wewnątrz rury, reaktor ze szczeliną powietrzną 1mm musi być wewnętrzny, już będziesz mieć dobry wynik ... , , zobacz wszystkie doświadczenia André, na tym samym silniku, w który wierzę
0 x
Biały nie będzie istnieć bez ciemności, ale w każdym razie!


http://maison-en-paille.blogspot.fr/
kestjc
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 11/11/21, 17:28

Re: Doping wodą i prezentacja




przez kestjc » 11/11/21, 17:39

cześć wietrznie
Ja też szukam własnego systemu i nie mogę wszystkiego zrozumieć; Czy mógłbyś zrobić dla swoich pomysłów schemat tego obwodu?
Dziękuję i A +
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 149