Długość kabla między panelami a regulatorem

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
sektor34
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 07/11/21, 17:04

Długość kabla między panelami a regulatorem




przez sektor34 » 07/11/21, 17:32

Witam i dziękuję za powitanie,

Pozwólcie, że się przedstawię, Richard z Pyrénées-Orientales (66), 2 i pół roku temu rozpocząłem moją instalację słoneczną w mojej strefie rekreacyjnej, z 2 mono panelami 180 watów 12 woltów połączonymi szeregowo z Mppt Epever 30 Amp i EDECOA Pure Sine Converter 12v 220v 1000w inwerter ekranu LCD, wszystkie z 1 bateriami (akumulator) w 225ah. Zauważając, że działa dobrze, zainstalowałem drugą baterię, równolegle z pierwszą, tej samej marki (Power Battery) 2 Ah z 1 Amp Mppt obok 225. Mppt i podłączyłem do 20-watowego 1-woltowego panelu .


Oto moje pytanie:
Mam bardzo mało słońca w pobliżu szopy, w której zainstalowany jest mój sprzęt 2 MPPT.
1) Czy mogę umieścić 3 panele słoneczne 12 metrów od regulatorów MPpt, aby mieć więcej słońca na moich panelach w ciągu dnia? bo tam, gdzie jest bardzo mało słońca.
2) Chciałbym również wiedzieć, którą sekcję powinienem wybrać dla moich 12-metrowych kabli między moimi panelami a moimi regulatorami.
Przychodzę tutaj, aby znaleźć małą pomoc, a także dowiedzieć się wielu fajnych rzeczy.
Z góry dziękuję za pomoc.
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13715
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1524
Kontakt :

Re: Długość kabli między panelami a regulatorem




przez izentrop » 07/11/21, 19:51

Witam, dla 15 A wystarczy 2.5 mm².
Dzięki 4 mm² masz pewność, że przewody się nie nagrzeją.
0 x

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 196