Projekt skoncentrowanej słonecznej energii cieplnej (CSP) typu open source

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
Habib_
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 30/10/21, 19:18
x 13

Re: Projekt open source skoncentrowanej słonecznej energii cieplnej (CSP).




przez Habib_ » 02/11/21, 17:14

dziękuję Ahmedowi za udział :)

tak absolutnie, dlatego powiedziałem np., bo nic nie jest przesądzone

może to być stal nierdzewna

swoją drogą myślę, że będzie kilka konfiguracji, na początek prototyp, który usprawiedliwia codzienne użytkowanie (rodzaj POC) i nie ma problemu, nieważne ile to kosztuje, ekspresja obecnie w modzie : Lol: a potem pracować nad innymi konfiguracjami prototypu, ale z tańszymi materiałami, mniejszą automatyzacją,.. żeby był dostępny dla skromniejszych gospodarstw domowych itp. (Po wcześniejszej rozmowie telefonicznej wywnioskowałem, że koszt trochę wzrośnie, bo trzeba będzie pomyśleć o zabezpieczeniu systemu, bo inaczej nie uzyska on licencji CE na sprzedaż. Ponieważ podstawowym życzeniem jest, aby ten prototyp raz zwalidowany przez zespół, który go opracuje, był następnie swobodnie kopiowany, open source, przez młodych i starych ludzi, którzy chcą go reprodukować w małych seriach i sprzedawać w swoich zakątkach, krajach, przez sieć lub w sklepie lub innym..)

więc tak, jak najbardziej, stal nierdzewna moim zdaniem jest najlepsza, tylko cena będzie uzasadniać modele aluminiowe, nawet do najtańszych samoprzylepnych folii aluminiowych na blasze stalowej... i może innych materiałów odblaskowych szukać, jeszcze nie kopałem

następnie są jeszcze rury, strefa grzewcza, w podwójnej przegrodzie (metalowa rura w szklanej rurze), tam też trzeba będzie pracować nad konfiguracjami od najdroższego do najtańszego, bawiąc się materiałami itp.

nawiasem mówiąc, rozumuję masowo, mówię sobie, aby uogólnić użycie, musi być dostępne i dlatego myślę o różnych modelach od najtańszych (a przez to trochę kruchych, a jego wydajność nie jest świetna, ale jeśli jest używana w bardzo słonecznym miejscu, południowym kraju, przyniesie pewien plus) do najdroższych (a więc opancerzonych, wyrafinowanych automatycznie regulowanych itp.

Wreszcie, oto jest, stąd potrzeba grupy roboczej, która przyjrzy się tym różnym pytaniom i udzieli odpowiedzi.

dobrze dla ciebie
1 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Projekt open source skoncentrowanej słonecznej energii cieplnej (CSP).




przez Obamot » 03/11/21, 14:39

Czy zrobienie hackingu na podstawie istniejących materiałów kosztowałoby mniej?

Szkic jako przykład, tutaj standardowa „standardowa” rynna ze stali nierdzewnej, z czujnikiem narysowanym pośrodku:

275BAFDC-0BCC-4F69-8D59-974A744F5E28.jpeg
275BAFDC-0BCC-4F69-8D59-974A744F5E28.jpeg (40.46 Kio) Consulté 3197 fois


Źródło produktu (występuje w 3 modelach): https://www.asturienne.fr/p/evacuation- ... p-A1956611

Ponieważ szczerze mówiąc, plastikowa folia nigdy nie wytrzyma zbyt długo na metalu (jeśli chcesz, aby była „trwała”), zachęcam do zrobienia testów wytrzymałościowych przed, myślę, że mogłaby się odkleić pod wpływem ciepła (przyklejona do pomalowanej blachy, może lepiej, jak na pojazdach, może wytrzymać w mgnieniu oka… trzeba zobaczyć trwałość)
1 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14964
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4363

Re: Projekt open source skoncentrowanej słonecznej energii cieplnej (CSP).




przez GuyGadeboisTheBack » 03/11/21, 15:25

Rzeczywiście, samoprzylepna folia odblaskowa na metalu wcale nie wytrzyma długo. Na plastikowej rynnie tak, dużo więcej. W przeciwnym razie jest odblaskowy mylar...
http://www.jardicom.fr/p/plantes-reflechissant
1 x
Habib_
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 30/10/21, 19:18
x 13

Re: Projekt open source skoncentrowanej słonecznej energii cieplnej (CSP).




przez Habib_ » 03/11/21, 15:53

tak, dziękuję za twoje badania i ten piękny diagram, absolutnie, kiedy hakowanie będzie możliwe, nie będziemy nieśmiali : Wink:

inaczej folia (nie plastikowa) ale mam na myśli folię aluminiową taką jaką znamy z bułek do pieczenia, gotowania itp.

To powiedziawszy, mówiłem o tej folii/arkuszu aluminiowym naklejonym na blachę, tylko jeśli chcemy zaoferować tani model (bardzo skromne rodziny, kraje rozwijające się itp.), Ale poza tym prototyp, który chcę wykonać (cóż, jeśli mam zainteresowany zespół itp.) to ten z blachą nierdzewną i jak powiedziałem w poprzedniej wiadomości, aby zapłacić cenę, aby zobaczyć już „piękny” działający prototyp, który posłuży później do przekonania niechętnych, do jego większej adopcji itp. rzeczywiście trzeba będzie kupić jak najbardziej efektywne i wydajne komponenty: reflektor, rurki szklane z przegrodą (do zamówienia być może u podwykonawcy), turbinę, manometry, ... mechanizm, który będzie odchylał reflektor, aby podążał za słońcem przez cały dzień, .

tutaj, nadal publikuję ten projekt po prawej i lewej stronie, zamieściłem komentarze na kilku stronach na Facebooku, które poruszają się wokół odnawialnych źródeł energii (solarfirefrance, EnergiePartagee, coopawatt, ..) na twitterze również widziałem, że ADEME zachęca do projektów obywatelskich związanych z ciepłem termicznym, .. Właśnie odwiedziłem fablab miasta nauki, kierownik powiedział mi, że fablab jest do twojej dyspozycji do prac takich jak cięcie laserowe, drukowanie 3D itp. z drugiej strony nie mają miejsca pod gołym niebem, aby móc pracować nad prototypem w domu, ponieważ prototyp potrzebuje słońca..)

jeśli nie, cofnę się trochę, głębi życzenia tego projektu? polega na tym, aby w dłuższej perspektywie wyposażyć każdy dom w mikroelektrownię! na dachu lub w ogrodzie, który zapewnia część (lub całość) zużycia energii elektrycznej dzięki skoncentrowanej energii słonecznej.
schemat blokowy omawianej mikroinstalacji:

http://www.cspultralitesolar.com/techno ... lar-power/


ale tam, wciąż jesteśmy bardzo daleko : Lol:

do zobaczenia
1 x
Habib_
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 30/10/21, 19:18
x 13

Re: Projekt open source skoncentrowanej słonecznej energii cieplnej (CSP).




przez Habib_ » 03/11/21, 16:08

dziękuję Guy za radę i pomysł z mylarem, zobaczyłem twoją wiadomość po opublikowaniu mojej poprzedniej wiadomości.

nie, na razie rozwiązanie filmowe nie jest tym, które będzie testowane (może później, żeby zrobić tanie modele), przynajmniej dla pierwszego prototypu (jeśli ujrzy światło dzienne, bo wciąż szukam ekipy i przede wszystkim minimalnego zainteresowania ludźmi, bo nie robię tego dla siebie) : Wink: ..) jego odbłyśnik będzie z blachy nierdzewnej, w końcu, ponieważ jest to praca zespołowa, to zespół zadecyduje o wszystkim..
1 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Projekt open source skoncentrowanej słonecznej energii cieplnej (CSP).




przez Obamot » 03/11/21, 16:15

Nie chcąc posuwać się za daleko (ani nie wiedząc całkowicie, jak skonfigurować „krajowy” CSP :zaszokować: ) najbardziej rozsądny/wykonalny i finansowo dostępny projekt na:

— „mikroelektrownia na dachu lub w ogródku domu”

Już istnieje, nazywa się „panele słoneczne, baterie i efektywność energetyczna".

I to chyba, że ​​znajdziesz system dostarczony pod klucz przez przemysłowca, ale nie widzę, gdzie to znaleźć. Powód jest prosty, jak na jeden dom to od razu przechodzimy do skomplikowanej instalacji technicznej, kosztownej i wymagającej minimum obsługi z całym obiegiem rurek z płynem grzewczym, + kocioł i alternator oraz wykwalifikowaną i kosztowną ekipą do jej zamontowania i sprawienia, żeby działała z czujnikami w różnych miejscach i całym bałaganem elektronicznym, żeby całość ogarnęła nie niszcząc (a więc żegnaj tania), a ponadto trzeba umieć magazynować ciepło, podczas gdy dużo łatwiej jest wychwycić panelami i przechowywać w bateriach. Tak, możemy również przechowywać w bateriach z CSP, ale to nie miałoby większego sensu, tak naprawdę nie po to robimy CSP, w tym przypadku są duże straty (dlatego wolimy magazynować ciepło).

Ale jeśli masz techniczne, proste, ekonomiczne i łatwe do wdrożenia rozwiązanie dla CSP w indywidualnej aplikacji domowej, to zostaniesz multimiliarderem i/lub Twój koncept zostanie od Ciebie kupiony. : Mrgreen:
0 x
Habib_
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 30/10/21, 19:18
x 13

Re: Projekt open source skoncentrowanej słonecznej energii cieplnej (CSP).




przez Habib_ » 03/11/21, 17:01

z tego powodu zakończyłem swoją wiadomość słowami „jesteśmy bardzo daleko od omawianego mikrofonu centralnego” : Lol:

Rozumiem wszystkie pytania i komplikacje, o których wspomniałeś, prototyp będzie podstawową demonstracją i dlatego zostanie wykonany w prostocie, nawet jeśli muszą być obecne podstawowe komponenty (przynajmniej odbłyśnik, orurowanie, turbina), nawet jeśli oznacza to późniejsze ulepszenie.

o czym zapomniałem wspomnieć, że pomysł ten przyszedł mi do głowy po ostatnich podwyżkach cen paliw kopalnych i że oczywiście będzie on tylko rósł, a przynajmniej nie będzie spadał.

ponadto jeśli ta technologia CSP okaże się droższa niż fotowoltaika to zgadzamy się, że fotowoltaikę trzeba będzie zrobić, albo nic (dla skromnych gospodarstw domowych, które nie mają do niej dostępu)

w każdym razie nic nie jest jeszcze zrobione, właśnie dlatego, że najpierw trzeba będzie uzasadnić przydatność, stąd moja „reklama” po prawej i lewej stronie, aby mieć pozytywne i negatywne opinie, i czy ludzie są zainteresowani tak bardzo, jak sobie wyobrażam.

poza tym nie zamierzam zostać miliarderem ani nic w tym rodzaju : Lol: tak jak powiedziałem na początku, wdrażam ideę open source'owego projektu DIY w ramach pracy zbiorowej.. innymi słowy, jeśli nie znajdę zmotywowanego zespołu, nie posunę się dalej..
1 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Projekt open source skoncentrowanej słonecznej energii cieplnej (CSP).




przez Obamot » 03/11/21, 17:53

Ile domów jest w tym projekcie?

"Geen Community” / „Hub” co to znaczy? Wygląda na to, że to osiedle?

44989D85-79A9-4155-8F08-D323F3682334.jpeg
44989D85-79A9-4155-8F08-D323F3682334.jpeg (32.56 Kio) Consulté 3143 fois
1 x
Habib_
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 30/10/21, 19:18
x 13

Re: Projekt open source skoncentrowanej słonecznej energii cieplnej (CSP).




przez Habib_ » 03/11/21, 18:36

przepraszam Obamot, nieumyślnie wprowadziłem cię w błąd!

nawiasem mówiąc, wysyłając powyższy link, pomyślałem tylko, że rzucisz okiem na schemat, który pojawia się na górze strony danej witryny (na który nawet nie spojrzałem szczegółowo na inne diagramy tej samej witryny .. a zatem na diagram, który właśnie wyświetliłeś ..)

więc chciałem wysłać właśnie ten obrazek (który zresztą można znaleźć na innych stronach, schematyzuje on roślinę csp)
to jest tutaj:
https://www.ecomena.org/wp-content/uplo ... hs-CSP.jpg

możesz zatem zignorować link, który wysłałem wcześniej, ponieważ rzeczywiście celuję tylko w pierwszy diagram, który się w nim znajduje, a nie w resztę.. i nawet żałuję, że mówię o centralnym mikro csp itp.

jeszcze raz przepraszam i dziękuję za zaangażowanie
1 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Projekt open source skoncentrowanej słonecznej energii cieplnej (CSP).




przez Obamot » 04/11/21, 12:08

Bez obaw !
1 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 122