Zamrażarka solarna 12v lub 220v na instalacji solarnej.

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
kamera
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 10/09/21, 18:24

Zamrażarka solarna 12v lub 220v na instalacji solarnej.




przez kamera » 10/09/21, 18:44

bonjour,
Jestem na Madagaskarze w odosobnionym miejscu i chcę wyposażyć się w zamrażarkę.
pierwsze pytanie: jaki jest najmniej energochłonny, aby użyć 12v lub 220v z transformatorem (czysta fala sinusoidalna?)?
w obu przypadkach jaki powinien być wymiar instalacji?
Nie mogę znaleźć informacji o zużyciu zamrażarki, ale jeśli wejdę na 186kwh / rok (informacje znalezione na zdjęciu, ale nie wiem, czy zamrażarka 12v czy 220v) myślę, że to 12v.
według uproszczonej kalkulacji mamy 560wh dziennie, czyli 560/12 = 50ah dziennie; jeśli pójdę na akumulator żelowy 150 ah 12v to może wystarczyć do jego uruchomienia (ze stratami i rozładowaniem mogę liczyć na 75ah?)
strona słoneczna nie jesteśmy źli więc potrzebowalibyśmy panelu, który zasłania ładowanie akumulatora i działanie zamrażarki w ciągu dnia, nagle panel 300 w może wystarczyć?
dobrze wiem, że moje obliczenia są bardzo nieprecyzyjne, ale jeśli ktoś może dać mi opinię na temat wrażenia z instalacji, byłoby miło, a zwłaszcza powiedz mi, czy się mylę, czy nie w moim rozmiarze.
z góry dziękuję
0 x
 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 92