Degrowth Timothée Parrique

Aktualny Gospodarka i zrównoważonego rozwoju kompatybilne? Wzrost PKB (za wszelką cenę), rozwój gospodarczy, inflacja ... Jak concillier obecnej gospodarki ze środowiskiem i zrównoważonym rozwojem.
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968

Re: Degrowth Timothée Parrique




przez Ahmed » 18/07/21, 13:20

Robisz z nas wściekłe miksy, Grelinette! Jedną z pocieszających rzeczy, które ludzie uwielbiają słyszeć w telewizji, jest to, że „następny świat nie będzie taki sam” i to jest sercem pracy mediów…
Następnie, aby dojść do wniosku, że istnieje ludzka esencja niesiona ku wpatrywaniu się w pępek, to odwrócić przyczynę i konsekwencje: tak, ten obecny świat, tak jak został ukształtowany, nie może inaczej funkcjonować. Zimny ​​i wyrachowany „rozum” oszczędza „sercu” tylko minimalne miejsce, pozwalające temu pierwszemu wyrazić siebie bez załamywania się pod ciężarem własnej negatywności.
1 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Re: Degrowth Timothée Parrique




przez Grelinette » 18/07/21, 15:00

Ahmed napisał:Robisz z nas wściekłe miksy, Grelinette! Jedną z pocieszających rzeczy, które ludzie uwielbiają słyszeć w telewizji, jest to, że „następny świat nie będzie taki sam” i to jest sercem pracy mediów…

Na pewno to uspokaja, ale myślę, że ci, którzy wypowiadali się na ten temat, byli do pewnego stopnia szczerym i nie zawsze wyrachowanym cynizmem.
Wydaje mi się wiarygodne, że ci (potężni i władcy tego świata), którzy utrzymywali, że „następny świat musiał się zmienić"upewnili się również, że są w pewnym sensie świadomością bycia aktywnym ogniwem i odpowiedzialnym za delikatny system i tę dekadencję, ogniwem, na które, jak wszystkie vulgum-pecus, może mieć wpływ ten niepokojący wirus, którego nie znamy jak, skąd i kto może uderzyć kogokolwiek bez wcześniejszego sprawdzenia, czy konto bankowe ofiary je przechowuje!

Z pewnością również pod wpływem silnej emocji, a początek pandemii był jeden, natura ludzka pozwala sobie na wyrażanie niekontrolowanych odradzających się emocji, aby następnie zmienić zdanie w odbiciu typu „… w końcu, co robić Osobiście ryzykuję? Mniej niż inni? Ok! więc nie zmieniajmy niczego i pozostańmy dyskretni i kontynuujmy wznoszenie rąk do nieba, aby dać resztę.”

Następnie, aby dojść do wniosku, że istnieje ludzka esencja niesiona ku wpatrywaniu się w pępek, to odwrócić przyczynę i konsekwencje.

Gramy "Kto z Kurczaka czy od Jajka zaczął?", Bo tak powiedzieć "ten dzisiejszy świat, tak jak został ukształtowany, nie może inaczej funkcjonować", oznacza to również, że człowiek przez swoje zasadniczo podobne do pępka i nieświadome uzależnienia i zachowania nie mógł skonstruować niczego innego, aby zaspokoić swoje indywidualistyczne i nienasycone obżarstwo (żarłoczność).

Aby dać wam obraz kręgosłupa tak naiwnego, jak się mówi, pokażę wam amerykańskich Indian, którzy polowali na bizony, aby zabrać tylko to, czego potrzebowali, podczas gdy nowo przybyli kowboje wytępili je w ciągu kilku lat. Indianie też, jeśli o to chodzi, z jednym kamieniem dwa ptaki!) tylko dla zaspokojenia indywidualnych przyjemności. Do pewnego stopnia nadal jesteśmy świadkami tego samego zjawiska, jakim jest niszczenie lasów amazońskich, które jednocześnie niszczą endemiczne ludy tubylcze, aby zaspokoić chciwość kilku przywódców międzynarodowych korporacji.
(Pytanie, które naturalnie przychodzi do głowy, brzmi: „Dlaczego niektórzy ludzie wiedzą, jak się umiarkować, rozumować ze sobą, podczas gdy inni są bulimiczni i nierozsądni?).

Zimny ​​i wyrachowany „rozum” oszczędza „sercu” tylko minimalne miejsce, pozwalające temu pierwszemu wyrazić siebie bez załamywania się pod ciężarem własnej negatywności.

Nie rozumiem sensu twojego zdania! Co mówisz, Ahmedwydaje mi się sugerować, że istnieje wcześniej świadoma refleksja intelektualna (Rozum), aby zaspokoić przynajmniej jego wewnętrzną i indywidualną zawiść do granic destrukcyjnych, a zatem ocierać się o nakazy Serca. W rzeczywistości, ponieważ Rozum nie jest ani siłą napędową, ani doradcą, istnieje komisja czynów, o których wiadomo, że są szkodliwe dla innych, dla społeczeństwa, dla ludzkości, a w konsekwencji nie możemy się ukryć dla siebie, a więc ostatecznie autodestrukcyjnych.

Moje pytania wykraczają poza: czy w jego mózgu nie wypisany jest niepowstrzymany mechanizm odruchowy (witam ponownie Triatum!), który popycha człowieka w szaleńczy pośpiech obżarstwa i „cokolwiek? kosztuje” (znów z narodowego Manu w tekście! ).
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Piotr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 587
Rejestracja: 15/09/05, 02:20
x 312

Re: Degrowth Timothée Parrique




przez Piotr » 18/07/21, 19:03

Myślę, że tę sytuację tłumaczy (przynajmniej częściowo) fakt, że mniej skrupulatni ludzie (patrz wprost socjopaci) są kierowani na odpowiedzialne stanowiska, gdzie mogą w pełni korzystać ze swojej uciążliwości. W zdrowym systemie ci ludzie byliby ograniczeni do funkcji, w których nie mogliby wyrządzić szkody, regulując tym samym uciążliwości, tam jest odwrotnie i system pędzi do samozniszczenia.
2 x
ENERC
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 725
Rejestracja: 06/02/17, 15:25
x 255

Re: Degrowth Timothée Parrique




przez ENERC » 18/07/21, 20:05

Petrus napisał:Myślę, że tę sytuację tłumaczy (przynajmniej częściowo) fakt, że mniej skrupulatni ludzie (patrz wprost socjopaci) są kierowani na odpowiedzialne stanowiska, gdzie mogą w pełni korzystać ze swojej uciążliwości. W zdrowym systemie ci ludzie byliby ograniczeni do funkcji, w których nie mogliby wyrządzić szkody, regulując tym samym uciążliwości, tam jest odwrotnie i system pędzi do samozniszczenia.

Nie jestem tego zdania. Myślę, że ludzie są nadal „sformatowani” przez ich wykształcenie i doświadczenie. Mamy nawet kilka doskonałych przykładów na to forum. :D

Weźmy na przykład, ile polityk w szerokim znaczeniu ma coś wspólnego z agroleśnictwem, permakulturą, a nawet prościej z ekologią? Kiedy się ich słucha, trzymają się polityki rolnej lat 60., która do niedawna kształtowała nauczycieli.
Z pewnością byliby mniej głupi, gdyby przeczytali wątek did67 o ogródku warzywnym leniwca. : Chichot:
Konsekwencją jest to, że jak owce podążają za polityką dyktowaną przez FNSEA lub przez Europę.

W kwestii PKB Timothée Parrique uważa to za słuszne, kwestionując metodę obliczania PKB i koncentrując się na dobrobycie. Ale jak mówi, prawie każdy ma oprogramowanie z lat 30 : Mrgreen: ).

Byłem dość zaskoczony, widząc, jak członkowie Zjazdu Obywatelskiego ds. Klimatu, którzy zaczynali od niemal zerowej wiedzy, szybko osiągnęli wystarczającą dojrzałość w tych kwestiach ekologicznych.
Politycy powinni regularnie chodzić na szkolenia. Są w większości literackie, a świat jest coraz bardziej techniczny. Nie dlatego, że są literatami, nigdy nie zrozumieją, ale potrzebują szkolenia dostosowanego do ich kursu.

W przypadku menedżerów wyższego szczebla problem jest inny, ponieważ są oni ustanawiani przez lobby (finanse/przemysł). Przecież „ludzie” źle głosują, bo nic nie rozumieją i są zatruci propagandą.
Wysłanie wszystkich „ludzi” na szkolenie wydaje mi się trudne, ale może przejść przez poziom wspólnotowy lub stowarzyszeniowy.

Bardzo podobała mi się ta interwencja Thimothée, która ma tę zaletę, że kwestionuje to, co uważamy za oczywiste.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Re: Degrowth Timothée Parrique




przez Grelinette » 22/07/21, 15:55

ENERC napisał:
Petrus napisał:..
W kwestii PKB Timothée Parrique uważa to za słuszne, kwestionując metodę obliczania PKB i koncentrując się na dobrobycie. Ale jak mówi, prawie każdy ma oprogramowanie z lat 30 : Mrgreen: ) ....

Od dawna słychać głosy, że PKB jest tylko bardzo częściowym wskaźnikiem opartym wyłącznie na wzroście ilościowym, ignorując jakikolwiek wymiar jakościowy i nie jest reprezentatywny dla dobrej kondycji gospodarki.
PKB daje błędne wnioski; na przykład mówimy, że katastrofa wycieku ropy zwiększa PKB!

Już w marcu 1968 r. Robert Kennedy, kandydat do nominacji Demokratów w amerykańskich wyborach prezydenckich, już to wypowiedział:
„PKB nie uwzględnia zdrowia naszych dzieci, jakości ich edukacji ani wesołości ich zabaw. Nie mierzy piękna naszej poezji ani siły naszych małżeństw. Nie myśli o ocenie jakości naszych debat politycznych ani uczciwości naszych przedstawicieli. Nie bierze pod uwagę naszej odwagi, naszej mądrości czy naszej kultury. (…) Krótko mówiąc, PKB mierzy wszystko oprócz tego, co sprawia, że ​​warto żyć. "

Co ciekawe, nikt nie chce (ani nie odważy się) wrócić do obliczania PKB...

(https://www.monde-diplomatique.fr/publi ... nts/a54102)

Weźmy na przykład, ile polityk w szerokim znaczeniu ma coś wspólnego z agroleśnictwem, permakulturą, a nawet prościej z ekologią?

Politycy to gatunek istot, dla których trudno zrozumieć zachowanie. Są jednak „genialnymi” ludźmi w tym sensie, że umieścili się na szczycie naszych społeczeństw, generalnie poczyniwszy błyskotliwe badania. . Nie możemy zatem powiedzieć, że nie są w stanie poznać lub zrozumieć tematu; jeśli nie, jest w nich coś wyjątkowego.

Niewątpliwie niezwykły egocentryzm, zaostrzone ego, nienasycone uzależnienie od władzy, które skłania ich do odrzucania oczywistych faktów i do popełniania szkodliwych czynów na rzecz społeczności, którą mimo to mają „chronić”. Krótko mówiąc, wielu polityków jest przekonanych do czynienia DOBRA (przede wszystkim dla siebie!) Podczas gdy dziś wielu z nas myśli, że ich zachowania wywołują ZŁO w innych…, ale hej, oni, oni politycy, są przekonani o tym przeciwnie!
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Re: Degrowth Timothée Parrique




przez Grelinette » 22/07/21, 16:31

Wyniki podane przez kalkulację PKB przypominają mi to powiedzenie:
Statystyk, który ma głowę w rozpalonym piekarniku, a stopy w bryle lodu, dojdzie do wniosku: w końcu średnia temperatura jest całkiem znośna, a nawet komfortowa! : Chichot:
1 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "ekologicznych systemów podatkowych Gospodarki i Finansów, zrównoważonego rozwoju, wzrostu PKB"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 247