Pantone na motocyklu Terrot 350

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79329
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 26/02/07, 10:04

Przykro mi, ale jestem całkowicie przeciwny Twoim opiniom!

Myślę, że montaż Pantone na takiej maszynie byłby korzystny, aby pokazać, że w przypadku starych silników możemy uzyskać osiągi pod względem usuwania zanieczyszczeń i zużycia nowych silników..patrz praca na oleju roślinnym (30 do 40%).

Oczywiście przed wyruszeniem w taką „przygodę” potrzebujesz dobrego zapasu części zamiennych, aby móc odstawić oryginalny motocykl z powodu X lub Y. W przeciwnym razie oczywiście również odradzam modyfikację... trzeba zachować rozsądek.

W przeciwnym razie ogólna opinia, która trochę mnie szokuje w twoich słowach: kiedy robimy wyszukany (ponieważ tak jest), nie możemy tego widzieć rentowność wszędzie... : Evil: ...w przeciwnym razie nie rób żadnych badań, przepraszam...
0 x
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2




przez Denis » 26/02/07, 10:06

nie ma zainteresowania tym silnikiem: tracimy maksymalną moc (nie tego szukasz!) zyskujemy moment obrotowy (trochę już jest)
do spożycia, to nie jest zlew!
przesiądź się na inny pojazd, tak będzie najlepiej.
0 x
Biały nie będzie istnieć bez ciemności, ale w każdym razie!


http://maison-en-paille.blogspot.fr/
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2




przez Denis » 26/02/07, 10:26

Christophe napisał:Przykro mi, ale jestem całkowicie przeciwny Twoim opiniom!

Myślę, że montaż Pantone na takiej maszynie byłby korzystny, aby pokazać, że w przypadku starych silników możemy uzyskać osiągi pod względem usuwania zanieczyszczeń i zużycia nowych silników..patrz praca na oleju roślinnym (30 do 40%).

Oczywiście przed wyruszeniem w taką „przygodę” potrzebujesz dobrego zapasu części zamiennych, aby móc odstawić oryginalny motocykl z powodu X lub Y. W przeciwnym razie oczywiście również odradzam modyfikację... trzeba zachować rozsądek.

W przeciwnym razie ogólna opinia, która trochę mnie szokuje w twoich słowach: kiedy robimy wyszukany (ponieważ tak jest), nie możemy tego widzieć rentowność wszędzie... : Evil: ...w przeciwnym razie nie rób żadnych badań, przepraszam...


w tym modelu nie myślimy o rentowności, ale o konserwacji!
jest wystarczająco dużo starych silników z lat 70/80-tych do eksperymentowania, samochody typu R5, są ich w pokrzywach miliony, bo są zardzewiałe, mam 4 samochody bez papierów, czekają, mogę dać jedno do badań, nawet 2! ; Będę za daleko, ale niecałe 5 km od Was musi być!
0 x
Biały nie będzie istnieć bez ciemności, ale w każdym razie!





http://maison-en-paille.blogspot.fr/
nialabert
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 258
Rejestracja: 02/06/05, 22:32
Lokalizacja: Genewa




przez nialabert » 26/02/07, 13:02

Naprawdę szkoda umieszczać Pantone na takim motocyklu. Trzeba to przerobić i używać tak, jak jest.


Ponadto uruchomienie młyna w 100% Pantone będzie kłopotliwe.

Kup coś nowszego (Xt600), ale nie za dużo. Tam już znacznie łatwiej zaopatrzyć się w części zamienne i jest to konstrukcja lepiej odpowiadająca naszym czasom.
0 x
***************************
Naukowcy, którzy szukają zostaną znalezione, ale naukowcy odkryli, że szuka.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79329
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 26/02/07, 13:25

Denis napisał:w tym modelu nie myślimy o rentowności, ale o konserwacji!


Tak, zgadzam się, stąd mój akapit 2, nie? 8)
0 x
Avatar de l'utilisateur
antoinet111
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 874
Rejestracja: 19/02/06, 18:17
Lokalizacja: 29 - Landivisiau
x 1




przez antoinet111 » 26/02/07, 16:06

ZATRZYMAJ SIĘ NATYCHMIAST; ZATRZYMYWAĆ SIĘ

świętokradztwo, nie dotykamy 80-letniego motocykla, to nic poważnego, jest warte małą fortunę i jest częścią naszej historii, czy pochwaliłbyś się Fordem T z 1932 roku??? cóż, jest tak samo.

Niektórzy zamieniliby go na nowszy rower, 500 GSE, CB, Africa Twin, a nawet flat twin, jestem pewien.

Co więcej, nie jest przeznaczony do jazdy w dwie osoby ani z fotelikiem dla dziecka.

http://search.ebay.fr/terrot-350_W0QQfkrZ1QQfromZR8

pójdzie dobrze.
0 x
Zagłosuję na piśmie o betonowym słupkiem i praktyczność.
Dół talkers i wentylator pod sufitem!
laurent.delaon
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 168
Rejestracja: 13/08/05, 17:49




przez laurent.delaon » 26/02/07, 17:35

Witam,
Nie rób tego na swoim motocyklu.
To jest całkowicie głupie.

Naprawdę go uszkodzisz, to nie ma żadnego interesu i nic nie da.
(i nie chcę Cię zniechęcać, Twój system nie będzie na tym działał: zbyt skomplikowany.).
Wypróbuj inny, nowszy.

Dziękuję.
0 x
Segub
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 09/02/07, 19:29




przez Segub » 27/02/07, 02:07

Halo

Cóż, gdybym spodziewał się tych wszystkich reakcji, zachowałbym się bardziej dyskretnie.

Bądźcie spokojni, nie chcę mu wyrządzić żadnej krzywdy. Za dużo czasu i wysiłku poświęcam na przywrócenie go do stanu używalności. Jeśli nastąpi modyfikacja, oczywiste jest, że oryginalne części zachowam ostrożnie, czas nadał im niepowtarzalną patynę. I tak jak mówiłem w pierwszej wiadomości: „Na razie myślę o problemie i jeśli w moich oczach jest to wykonalne, zaatakuję”. Jednak na chwilę obecną nie jest to w ogóle wykonalne.

Ma teraz 75 lat i wcale się z Tobą nie zgadzam co do jej kruchości. Nadal może wykonać dużą liczbę terminali z bardzo uczciwą niezawodnością. Musimy go dokładnie sprawdzić i prześledzić wpływ czasu na części, a jeśli uszkodzenie wynika z tego, że źle wykonałem swoją pracę, będę musiał po prostu zakasać rękawy. Maszyn tych nie należy umieszczać w pomieszczeniach zamkniętych ani pod przykryciem. W latach trzydziestych przyjmowali całą rodzinę bez mrugnięcia okiem, nawet jeśli oznaczało to odłożenie na bok. Bocznymi końmi byli konie pociągowe. Zabierze mnie w cztery strony Francji.

Miałem kiedyś Laverdę 1000. Większość posiadaczy takiego egzemplarza podziwia go w swoim garażu i nie ma odwagi go wyjąć, bo jest drogi i trudny w utrzymaniu. Mój sam zimą przejechał minimum 17000 XNUMX km, walczyłem z nim na małych drogach, w górach dostałem skurczy w chwytach, ścięłem na autostradzie, bo tak mocno wibrowało na kierownicy na wysokich obrotach, byłem tym zachwycony silnik bajeczny, miałem intensywne przyjemności i super zabawę, po przejechaniu Francji wrzuciłem go na centralny z jękiem zmęczenia i bólu, totalnie rozwalony, ale cieszyłem się, że przez kilka godzin byłem w symbiozie z tym upartym koniem pełnej krwi.

Te podróże należą do najintensywniejszych wspomnień, które cenię najbardziej. To prawda, zużyłem tę bestię, ale trzymanie jej jak nowej na tyłach garażu nie dałoby mi setnej przyjemności, jaką miałem z jej prowadzenia. Czasy i wydarzenia sprawiły, że musiałam się z nim rozstać. Teraz mogę wziąć jeszcze raz i co zabrać? Coś mdłego i bezdusznego, nowoczesnego? Wygląda na to, że trzeba też zachować się „rozsądnie”, więc wybrałem tego starego Pétochona, który kosztuje 100. Ja też go wymęczę, to prawda, ale miałbym 70 razy większą przyjemność z jazdy niż trzymanie bezpieczeństwa z tyłu mojego garaż. Zawsze znajdą się ludzie, którzy będą na nie patrzeć i zatrzymywać je jak kapitał, który zyskuje na wartości, coś, co należy chronić i ukrywać... ale czego nie zabiorą ze sobą po śmierci. Ja też bym go nie wziął, ale tymczasem, pantoner czy nie, będę najszczęśliwszym z ludzi mogąc poczuć i posłuchać tego starego konia na żywo, podziwiając naszą piękną planetę...

Oto mój akt oskarżenia, mam nadzieję, że ludzie rozumieją mnie teraz trochę lepiej.

W przypadku 100% Pantone myślałem intensywnie i projekt dość ewoluował. Nawet jeśli może to nigdy nie nastąpić, zawsze zaczynam od pomysłu, że jest on zamontowany na Terrocie, który swoją drogą jest doskonałą bazą roboczą: prosty, rustykalny, zmuszający do zaprojektowania rzeczy po prostu do wdrożenia. A jeśli może pracować na podstawowym boku, może działać na wszystkich nowoczesnych maszynach, 4-suw to 4-suw.

No cóż, przestanę, jest już bardzo późno, jutro pracuję. Resztę serii dam wam... normalnie w czwartek.

Do zobaczenia w większym towarzystwie!

Segub
0 x
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2




przez Denis » 27/02/07, 08:15

prawdziwy motocyklistaObraz
0 x
Biały nie będzie istnieć bez ciemności, ale w każdym razie!





http://maison-en-paille.blogspot.fr/
Segub
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 09/02/07, 19:29




przez Segub » 01/03/07, 23:38

Halo

OK, przejdźmy do rzeczy.

Przede wszystkim dziękuję Denisowi za zaoferowanie mi 500 Z, ale… to ty żartujesz. 500 Z to dokładnie ten typ, którego powinieneś unikać. Z pewnością poniesiesz porażkę, nawet jeśli Pantone będzie działać. W nowoczesnych lub wysokowydajnych silnikach, takich jak motocykle, wykorzystuje się zjawisko fal ciśnienia na wydechu i na dolocie. modyfikujemy jedno lub drugie, a wynik zmienia się... na gorsze, ponieważ pozostawia się to przypadkowi. Może łatwo stracić 1500 obrotów i 15 KM lub nawet nie dać się wyregulować, jeśli chcesz zrobić źle zaprojektowane 4 w 1. Te maszyny są obecnie zbyt trudne. Trzeba wziąć silniki, w których można zastosować fale ciśnienia. A potem 4cyl. motocykl wymaga więcej pracy niż mono.

Myślę, że w przypadku Pantone cały system należy traktować jak gigantyczny gaźnik. Na razie robimy to samo, co robiliśmy na początku stulecia. Podgrzewaliśmy olej, połykaliśmy opary i regulowaliśmy nasycenie małym kranem. Musimy być w stanie działać lepiej.

Oto ewolucja:

[Img] https://www.econologie.com/fichiers/partager/PANT1.bmp
[/ Img]

To pospiesznie sporządzony schemat, ale:
W 2: czujnik podciśnienia sterujący serwomotorem modelującym w 8, który przesuwa wskaźnik bogactwa w 7.
Na 3: lokalizacja wyjścia z reaktora i zwężki Venturiego. Moja zwężka Venturiego będzie miała 20 mm. Średnica oryginalnego gaźnika zapewniająca minimalną utratę ciśnienia
W 4: motyl powietrzny. Myślałem o zamontowaniu starego gaźnika ze względów estetycznych, ale jest zbyt zużyty i wszędzie są nieszczelności. Jeśli go założę, zapewniam więcej niż wątpliwe zwolnione tempo.
Na 5: reaktor na razie jeszcze z prętem 8x120 w wewnętrznej rurze 10, czyli o przekroju 6 mm².
W 6: mały gaźnik. 5mm bez zasilacza
Na 7: Strumień igłowy małego paliwa przesunięty przed świecę, zmodyfikowany tak, aby jego igła była sterowana przez serwomotor.

Wyjaśnienie operacji:

Czujnik ciśnienia steruje serwomotorem. Kalibruje się go przy przepływie paliwa na biegu jałowym i przy pełnym otwarciu przepustnicy przy pełnym obciążeniu. pomiędzy tymi dwoma skrajnościami przepływ paliwa będzie proporcjonalny do zagłębienia w wlocie. Nie jest to dokładny proces, ale jest prostszy do wykonania od strony elektronicznej i nie ma znaczenia, jak bardzo wzbogacić lub zubożać w średnim zakresie, na razie tak będzie działać.

Reaktor umieściłem za przepustnicą, widocznie nie jest to nawyk ze względu na obawy związane z dużym podciśnieniem w zamkniętym dolocie przepustnicy. Ale umieszczone wcześniej, będę miał problemy na niskich obrotach, na biegu jałowym. Będę musiał założyć ciasną zwężkę Venturiego w tym miejscu i nastąpi duża utrata ciśnienia. Ponadto reaktor będzie leniwy po ponownym uruchomieniu, co spowoduje eliminację dziur gaźnikowych. umieszczony za motylem, powinien być bardziej żywy będąc w silnej zamkniętej depresji motyla.

Ze względu na ten irytujący czas reakcji odległość i objętość mieszanki muszą być jak najmniejsze pomiędzy dyszą a rurą wlotową, jednocześnie tracąc jak najmniej ładunku, co w rzeczywistości jest kwestią kompromisu, nie możemy oszczędzać na jednym i drugim.

Włożyłem buszel do 6, pomiędzy dyszę a reaktor. Trzeba będzie go połączyć z motylkiem 4, ale będą musiały mieć asynchroniczne otwarcia, co nie jest łatwe. W Pétochonie mam szczęście, że mam podwójną kontrolę gaźnika: dźwignię przepustnicy i dźwignię powietrza. Na początku oddzielałam motyla od buszla i sprawdzałam je osobno, żeby dowiedzieć się, jak do siebie pasują. Z pewnością uciążliwa jest taka jazda, ale z pewnością niezbędna, aby uniknąć długotrwałego grzebania w ustawieniach. W przeciwnym razie nie jestem pewien, jakie jest jego ostateczne położenie: przed czy za zraszaczem? Będę nadal myśleć o tym punkcie. policzek na bogactwie na początku i w zwolnionym tempie.

Proszę bardzo, na tym zatrzymam się na dzisiejszy wieczór. Nie powiedziałem wszystkiego, ale jest już wystarczająco dużo do zrobienia, aby uzyskać reakcję od was wszystkich.

Następnym razem zgłoszę między innymi pomysł na reaktory i przemyślenie na temat wykonania Pantone.

Do zobaczenia w dalszej części naszej sagi: „Szalone nadzieje Pétochon!”

Segub
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 220