Koniec 100 silnik diesel lub benzyna% do 2040 ???

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16133
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5245

Re: Koniec 100% silnika Diesla lub benzyny do 2040 ???




przez Remundo » 21/08/19, 21:20

problem polega na tym, że „zanieczyszczający” samochód nic nie znaczy ...

w przypadku emisji CO2 bezpośrednie wtryski umożliwiają pełniejsze spalanie, ale drugą stroną monety są drobne cząstki ...

nie ma „wskaźnika aglomeracji”, który mierzy całkowite zanieczyszczenie pojazdu. Nawet w przypadku samochodów elektrycznych niektóre czynniki zewnętrzne są bardzo obciążające dla środowiska (wydobycie akumulatorów, pochodzenie ładowania energii elektrycznej itp.)

w rzeczywistości, aby być najlepszym, najlepszym kompromisem jest hybrydyzacja pojazdów, z małym zestawem akumulatorów do jazdy w mieście i silnikiem cieplnym zapewniającym autonomię + duże odległości.

musimy znacznie więcej pracować nad mieszanką energii odnawialnej (w tym biopaliwa) tylko w samych pojazdach.
0 x
Obraz
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554

Re: Koniec 100% silnika Diesla lub benzyny do 2040 ???




przez moinsdewatt » 10/09/20, 08:17

Platforma Uber zobowiązuje się do zaprzestania ruchu pojazdów z silnikami wysokoprężnymi we Francji do końca 2024 r

AFP opublikowany 08 września 2020 r

Platforma Uber do rezerwacji samochodów z szoferem zobowiązała się we wtorek do zaprzestania dystrybucji pojazdów z silnikiem Diesla we Francji do końca 2024 r., A rok później do 50% pojazdów elektrycznych.

„Podejmujemy (...) historyczne zobowiązanie w naszym sektorze biznesowym, zakładając 50% samochodów elektrycznych do 2025 r.” - powiedziała dziennikarzom Laureline Serieys, szef francuskich operacji Ubera. Dodała, że ​​do 15 r. Około 000 2025 samochodów musi przejść na elektryczne, co można porównać z obecnymi 60 000 rocznymi sprzedażami.

Aby zachęcić kierowców do konwersji pojazdów, Uber stworzy swego rodzaju fundusz, napędzany wzrostem cen o 3 centy za kilometr od 1 stycznia 2021 roku, do którego firma dołoży 3 centy z kieszeni. Kierowca korzystający z platformy przez 42 godziny tygodniowo będzie więc mógł otrzymać pomoc w wysokości 4 euro, jeśli po trzech latach zdecyduje się na zakup pojazdu elektrycznego - wyjaśnił kierownik. Dodała, że ​​system ten zastąpi z końcem 500 r. Pomoc w wysokości 2021 euro na podróż wypłacaną kierowcom z napędem elektrycznym (ograniczona do 1 euro), która jest prawie nieużywana.

Łącznie Uber szacuje kwotę pomocy, z której kierowcy będą mogli skorzystać przez pięć lat, na 75 mln euro, z czego połowę zapewnią klienci, a drugą firmę. Na przejazdy realizowane z „Uber Green”, formułą rezerwacji pojazdów hybrydowych lub elektrycznych - obecnie 17% floty - nie wpłynie wzrost o 3 centy za kilometr, a według Ubera staną się tańsze Francja.

Uber podpisał europejską umowę z Renault i Nissanem o „ułatwieniu dostępu do pojazdów elektrycznych kierowcom VTC”. Platforma zawarła również porozumienie z EDF i Power Dot, aby zaoferować swoim kierowcom obniżone stawki i / lub zarezerwowane szybkie stacje ładowania.

Środki te są częścią globalnego planu szacowanego na 800 milionów dolarów, który ma pomóc setkom tysięcy kierowców w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Europie w przejściu na pojazdy elektryczne do 2025 roku.

Poziom ruchu Ubera we Francji cierpi z powodu skutków kryzysu zdrowotnego i obecnie wynosi 70% swojego zwykłego poziomu, a nawet 40% na lotniskach, powiedział Laureline Serieys.



https://www.connaissancedesenergies.org ... 025-200908
0 x
Rajqawee
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/02/20, 09:21
Lokalizacja: Occitanie
x 577

Re: Koniec 100% silnika Diesla lub benzyny do 2040 ???




przez Rajqawee » 10/09/20, 18:53

Dziękuję autorom tego tematu za dobór artykułów, pozwalają mi dopracować moją wizję tematu.

Jeżdżę bardzo mało (5 lub 6000 km rocznie dla 4-osobowej rodziny), ale właśnie kupiłem też furgonetkę (Volkswagen T4 z 2000 roku) na wakacje i weekendy (cel: tylko takie wakacje robić), i nadal zużywa 10L / 100. Nie jest to „tak” katastrofalne w przypadku niektórych SUV-ów, zwłaszcza dla 1000 lub 1500 terminali rocznie, ale mimo wszystko waży węgiel. Przez resztę czasu używam mojego clio, które jest 6,7 l / 100 (Korsyka zobowiązuje!)

Teraz widzę, że jest wiele postępów w polu elektrycznym (volkswagen i nissan przygotowują w pełni elektryczny van), w zależności od ceny, przyjrzę się temu, jeśli to możliwe.

Uważam, że refleksja Remundo jest istotna, a mianowicie rozumowanie więcej na temat miksu energetycznego, przynajmniej w fazie przejściowej, jest prawdopodobnie bardziej skuteczne w oferowaniu odpowiednich pojazdów (krótkie przejazdy = elektryczne, długie przejazdy = elektryczne + termiczne, z grubsza) , który ma być rozwijany przez następne 30 lub 50 lat.

Więc dziękuję!
0 x
ENERC
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 725
Rejestracja: 06/02/17, 15:25
x 255

Re: Koniec 100% silnika Diesla lub benzyny do 2040 ???




przez ENERC » 10/09/20, 19:29

Rajqawee napisał:Dziękuję autorom tego tematu za dobór artykułów, pozwalają mi dopracować moją wizję tematu.

Jeżdżę bardzo mało (5 lub 6000 km rocznie dla 4-osobowej rodziny), ale właśnie kupiłem też furgonetkę (Volkswagen T4 z 2000 roku) na wakacje i weekendy (cel: tylko takie wakacje robić), i nadal zużywa 10L / 100. Nie jest to „tak” katastrofalne w przypadku niektórych SUV-ów, zwłaszcza dla 1000 lub 1500 terminali rocznie, ale mimo wszystko waży węgiel. Przez resztę czasu używam mojego clio, które jest 6,7 l / 100 (Korsyka zobowiązuje!)

Teraz widzę, że jest wiele postępów w polu elektrycznym (volkswagen i nissan przygotowują w pełni elektryczny van), w zależności od ceny, przyjrzę się temu, jeśli to możliwe.

Uważam, że refleksja Remundo jest istotna, a mianowicie rozumowanie więcej na temat miksu energetycznego, przynajmniej w fazie przejściowej, jest prawdopodobnie bardziej skuteczne w oferowaniu odpowiednich pojazdów (krótkie przejazdy = elektryczne, długie przejazdy = elektryczne + termiczne, z grubsza) , który ma być rozwijany przez następne 30 lub 50 lat.

Więc dziękuję!

Zachowałem swoją starą termikę na wakacje i dla bliskich. Z elektrycznym mogę zrobić 100 km, ale rozsądnie nie więcej. Ale nadal robię 6000 do 7000 km rocznie w elektr.

W twoim przypadku wymiana clio na używany elec nadal jest interesująca:
- 6,7L / 100 * 5000 * 1,4 €: 470 € rocznie
- w elektr .: 5000 * 14 (kWh na 100 - na Korsyce można zrobić mniej) * 17 centów za kWh -> 120 €

Oszczędzasz 350 € rocznie (lub więcej, jeśli możesz umieścić PV na dachu, w ogrodzie lub jako ogrodzenie).
Istnieje również konserwacja. Jeżdżę tam co 2 lata, ale puchnie mi płacenie za przegląd tylko po to, żeby wymienić filtr przeciwpyłkowy :? Nie ma konserwacji elec. Nawet na górskich drogach hamulce nie są używane, ponieważ za hamowanie odpowiada silnik, który ładuje akumulator.
W rzeczywistości mogę samodzielnie wymienić filtr przeciwpyłkowy i użyć kontroli technicznej do kontroli bezpieczeństwa (zwłaszcza hamowania).
0 x
Rajqawee
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/02/20, 09:21
Lokalizacja: Occitanie
x 577

Re: Koniec 100% silnika Diesla lub benzyny do 2040 ???




przez Rajqawee » 10/09/20, 20:01

ENERC napisał:Zachowałem swoją starą termikę na wakacje i dla bliskich. Z elektrycznym mogę zrobić 100 km, ale rozsądnie nie więcej. Ale nadal robię 6000 do 7000 km rocznie w elektr.

W twoim przypadku wymiana clio na używany elec nadal jest interesująca:
- 6,7L / 100 * 5000 * 1,4 €: 470 € rocznie
- w elektr .: 5000 * 14 (kWh na 100 - na Korsyce można zrobić mniej) * 17 centów za kWh -> 120 €

Oszczędzasz 350 € rocznie (lub więcej, jeśli możesz umieścić PV na dachu, w ogrodzie lub jako ogrodzenie).
Istnieje również konserwacja. Jeżdżę tam co 2 lata, ale puchnie mi płacenie za przegląd tylko po to, żeby wymienić filtr przeciwpyłkowy :? Nie ma konserwacji elec. Nawet na górskich drogach hamulce nie są używane, ponieważ za hamowanie odpowiada silnik, który ładuje akumulator.
W rzeczywistości mogę samodzielnie wymienić filtr przeciwpyłkowy i użyć kontroli technicznej do kontroli bezpieczeństwa (zwłaszcza hamowania).


Ciekawy. Ale na razie nie dotyczy, dopóki jestem na Korsyce: znaczna część energii elektrycznej na Korsyce jest wytwarzana przez zakłady ciężkiego oleju opałowego. Nie ma więc ekologicznego punktu widzenia (to mnie interesuje!) Ale skoro planuję powrót na kontynent, wtedy bym się przekonał. Nie mam prawie żadnej konserwacji clio, biorąc pod uwagę przewijaną głośność, więc to niewiele zmieni.
Ale tak, na dłuższą metę, dlaczego nie byłoby to przydatne. Należy jednak pamiętać, że moim samochodem używam głównie do „długich” podróży (jadę na rowerze do pracy), generalnie około 100 km (piesze wycieczki, wspinaczka ...) i myślę, że na kontynencie, Zrobiłbym to samo lub więcej dla tych podróży, więc potrzebowałbym zakresu w zależności. Ale to już nie wydaje się być zbyt dużym kryterium ograniczającym ...

Merci wlać TA réponse.
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2214
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 506

Re: Koniec 100% silnika Diesla lub benzyny do 2040 ???




przez phil59 » 10/09/20, 21:12

Cóż mogę powiedzieć, bo od kilku lat mam w domu tylko 2 EV i już nie termika.

Mały jon, około 100 km autonomii. Moja żona miała to samo iw ciągu 3 lat zrobiła 60 000 km, czyli 20 000 km / rok.

Jego jon został zastąpiony przez zoé, około 250 km latem i 200 km zimą (orientacyjnie, często trochę więcej).

Podróż o dwukrotnie większej autonomii, z zoe, czyli 2 km, nie stanowi szczególnego problemu, przy obciążeniach tylko o mocy 500 kWAC.

Teraz nowy ma ponad 300 km autonomii i może również ładować 22 kW AC, ale także 50 kW (opcja = 1000 €) DC.

Czyli nieco ponad 2 razy większa prędkość ładowania. W tych warunkach 2.5 do 3 razy większa autonomia pozostaje rozsądna!

Zrobiłem już ponad 400 km w ciągu dnia, z jonem, 100 km autonomii, teraz już nie będę robił, szybkie terminale kompatybilne są rzadkie i często zajęte.

Z naszym zoé zrobiliśmy już kilka razy 500 km w trasie ....

Następny ? może być zoe, kona lub cokolwiek ....
1 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554

Re: Koniec 100% silnika Diesla lub benzyny do 2040 ???




przez moinsdewatt » 09/07/21, 23:49

Klimat: UE przygotowuje pochówek samochodów benzynowych

AFP 7 lipca 2021

Samochód benzynowy lub wysokoprężny przeżył, przyszłość jest elektryczna. Bruksela ma zaproponować w środę zmniejszenie emisji CO2 z nowych pojazdów do zera w ciągu następnej dekady, aby walczyć ze zmianami klimatycznymi.

Odwraca się karta historii. Od ponad wieku Stary Kontynent, kolebka prestiżowych marek, zdominował innowacje motoryzacyjne. W sercu jej know-how, silniki cieplne uważane za najbardziej wydajne na świecie.

Ale samochód, pierwszy środek podróżowania Europejczyków, jest krytykowany za emisję gazów cieplarnianych.

W obliczu tej sytuacji kryzysowej UE zaostrzyła swoje cele w zakresie redukcji CO2020 w 2 roku i dąży do osiągnięcia neutralności węglowej w 2050 roku. Komisja Europejska ma w środę zaproponować nowe przepisy, aby to osiągnąć. Według kilku źródeł rozważałoby to całkowite wyeliminowanie emisji samochodowych od 2035 roku.

Jako jedyne, które spełnią ten wymóg, będą one de facto jedynymi dopuszczonymi na nowym rynku.

Europa nałożyła na producentów samochodów średni limit 2020 gramów CO95 na kilometr od 2 roku, który miał zostać obniżony o 37,5% w 2030 roku.

Ostatecznie redukcja może osiągnąć 60% w 2030 r., a następnie 100% w 2035 r. Liczby te, wciąż dyskutowane, stanowiłyby ogromne ograniczenie dla przemysłu, który do 2027 r. będzie również musiał polegać na zaostrzeniu norm zanieczyszczeń nakładanych na silniki cieplne. ...

- Wysięgnik elektryczny -

Na globalnym rynku słabnącym z powodu pandemii koronawirusa samochody elektryczne robią duże postępy. Stanowiły one prawie 8% rejestracji w Europie Zachodniej w ciągu pierwszych pięciu miesięcy roku, czyli 356.000 2019 pojazdów, „więcej niż w całym XNUMX roku”, według niemieckiego analityka Matthiasa Schmidta.

Nowe przepisy będą jeszcze bardziej faworyzować te pojazdy i będą naciskać na rezygnację z hybryd i hybryd typu plug-in, które łączą silnik benzynowy i akumulator. Coś niepokojącego w branży, która zatrudnia 14,6 mln pracowników w UE i która nadal w dużym stopniu opiera się na tej „technologii przejściowej”.

Jeśli Bruksela wprowadza środki towarzyszące, w szczególności w celu rozwoju stacji ładowania, „jesteśmy otwarci na dodatkowe redukcje CO2 w 2030 roku”, powiedział niedawno Oliver Zipse, prezes Europejskiego Stowarzyszenia Producentów (ACEA).

Lobby, które od dawna walczyło o spowolnienie przemian, jest głęboko podzielone.

Większość jej członków podkreśla, że ​​zbyt szybka elektryfikacja podniosłaby ceny pojazdów, zniszczyłaby miejsca pracy i promowała konkurencję z Chin, wyprzedzając akumulatory.

- Volkswagen już gotowy -

Ale europejski lider Volkswagen, który reprezentuje jedną czwartą sprzedaży w Europie, dołączył do amerykańskiej Tesli w promowaniu w 100% elektrycznych, po wywołaniu skandalu w 2015 roku, przyznając się do fałszowania swoich silników wysokoprężnych.

„W ACEA toczy się ogromny konflikt. Z powodu Dieselgate Volkswagen został popchnięty w kierunku elektryczności, aby poprawić swój wizerunek. Grupa poczyniła ogromne inwestycje i teraz ma produkty, które spełniają przyszłe przepisy”, wyjaśnia Matthias Schmidt. „Volkswagen jest w doskonałej pozycji, aby zdobyć udział w rynku i odeprzeć niektórych konkurentów”.

W czerwcu marka ogłosiła, że ​​przestanie sprzedawać silniki spalinowe w Europie w latach 2033-2035.

„Samochód generalnie jeździ po drogach przez piętnaście lat. Jeśli chcemy mieć całkowicie bezemisyjny transport w 2050 r., ostatni samochód termiczny musi zostać sprzedany najpóźniej w 2035 r.” – powiedziała Diane Strauss, szefowa organizacji pozarządowej Transport i Środowisko dla Francji.

W opublikowanym w czerwcu rankingu organizacja pozarządowa wyróżniła Daimlera (Mercedes), BMW, Stellantis (PSA, Fiat) i Toyotę, których projekty uważa za „niezbyt ambitne”, ponieważ stawiają na pierwszym miejscu hybrydy plug-in uważane za zanieczyszczające środowisko. Renault i Hyundai są dobrze w rankingu, choć za Volkswagenem i Volvo.

Koniec silników cieplnych w 2035 roku to słuszny kompromis między 2030, czyli za wcześnie na poziomie przemysłowym i społecznym, a 2040, czyli za późno na poziomie klimatycznym – ocenia przewodniczący komisji Pascal Canfin. Parlament Europejski.

Apeluje jednak o utworzenie funduszu „kilka miliardów euro” na wsparcie setek MŚP w sektorach zagrożonych zmianą technologiczną.


https://www.msn.com/fr-fr/actualite/tec ... hp&pc=U531

https://www.connaissancedesenergies.org ... nce-210708
0 x
ne 44
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 648
Rejestracja: 15/04/15, 15:32
Lokalizacja: Chez moi
x 232

Re: Koniec 100% silnika Diesla lub benzyny do 2040 ???




przez ne 44 » 10/07/21, 04:53

Witam,

phil59 napisał:Cóż mogę powiedzieć, bo od kilku lat mam w domu tylko 2 EV i już nie termika.

Mały jon, około 100 km autonomii. Moja żona miała to samo iw ciągu 3 lat zrobiła 60 000 km, czyli 20 000 km / rok.

Jego jon został zastąpiony przez zoé, około 250 km latem i 200 km zimą (orientacyjnie, często trochę więcej).

Podróż o dwukrotnie większej autonomii, z zoe, czyli 2 km, nie stanowi szczególnego problemu, przy obciążeniach tylko o mocy 500 kWAC.

Teraz nowy ma ponad 300 km autonomii i może również ładować 22 kW AC, ale także 50 kW (opcja = 1000 €) DC.

Czyli nieco ponad 2 razy większa prędkość ładowania. W tych warunkach 2.5 do 3 razy większa autonomia pozostaje rozsądna!

Zrobiłem już ponad 400 km w ciągu dnia, z jonem, 100 km autonomii, teraz już nie będę robił, szybkie terminale kompatybilne są rzadkie i często zajęte.

Z naszym zoé zrobiliśmy już kilka razy 500 km w trasie ....

Następny ? może być zoe, kona lub cokolwiek ....


Dość często kupujesz samochody, prawda?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16133
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5245

Re: Koniec 100% silnika Diesla lub benzyny do 2040 ???




przez Remundo » 10/07/21, 18:53

Głupotą jest chcieć „pogrzebać” technologie, które nadal są przydatne, a których usunięcie odcina dostęp do korzystania z ważnych źródeł energii (węglowodorów).

Ponownie, nie chodzi o przejście z jednej religii na drugą, a problemem nie są nawet pojazdy.

Problemem jest wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, w tym przejście na odnawialne paliwa i odnawialną energię elektryczną.

Następnie użyj pojazdu odpowiedniego do swojego celu.

cała reszta to bzdury i efekt ogłoszenia.
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Koniec 100% silnika Diesla lub benzyny do 2040 ???




przez Obamot » 28/10/22, 04:16

UE zatwierdziła akt zgonu VT
Koniec pojazdów z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi na 2035 rok


Wszystko będzie oparte na odnawialnych źródłach energii, ale nadal nic nie uzupełni współczynnika obciążenia, z wyjątkiem energetyki jądrowej, która sama w sobie jest skazana na porażkę, doda skrzydeł badaniom naukowym!

9C042C99-0024-44CF-8817-259CB4C7E77F.jpeg
https://www.bluewin.ch/fr/infos/economi ... 36681.html

„Historyczna decyzja klimatyczna UE”
UE zatwierdziła świadectwo zgonu dla nowych pojazdów z silnikami cieplnymi na rok 2035: posłowie do PE i państwa członkowskie osiągnęli porozumienie w czwartek wieczorem w sprawie tego emblematycznego rozporządzenia dla europejskich celów klimatycznych.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 301