Kolejne badanie Pantone

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Dearcham
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 105
Rejestracja: 29/10/03, 23:55




przez Dearcham » 12/02/04, 20:11

Vali Valou, po wielu starciach z moimi nauczycielami chemii i fizyki, przygotowującymi i sekretariatami ze wszystkich stron, mogłem zaprezentować mój projekt z pierwszego roku na silniku Pantonne, wspierany i finansowany przez laboratorium fizyczne Jussieu!

O postępach będę oczywiście na bieżąco informować, projekt zakończy się za 3 miesiące.

Na razie badania powinny skupiać się na poziomie emisji Co2, możliwości pracy silnika na mieszance wodno-paliwowej (czy ktoś naprawdę sprawdzał w tym zakresie limit tej mieszanki? Naudin zapewnia, że ​​wszystko przebiega pomyślnie na poziomie 75%) woda 25% benzyna, chciałbym uniknąć zatopienia silnika przed obroną :/) i testami wydajnościowymi.

Wciąż zastanawiam się nad typem silnika: motocykl czy kosiarka, tak czy inaczej potrzebuję 4-suwowego.

Pierwszy rok, ale zmotywowany! B)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Misterloxo
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 480
Rejestracja: 10/02/03, 15:28
x 1




przez Misterloxo » 14/02/04, 16:06

Cóż, to dobra wiadomość!

Mam nadzieję, że Twoje studia okażą się sukcesem dla Twojego kursu i dla wszystkich :P
0 x
Nauka nieposłuszeństwo jest procesem długotrwałym. To trwa przez całe życie, aby osiągnąć doskonałość. "Maurice Rajsfus
I pomyśleć, to znaczy nie ma. "Alain, filozof
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 15/02/04, 14:20

skontaktuj się ze mną webmaster@econologie.com abym mógł podsunąć Ci kilka pomysłów do naśladowania.

W każdym razie świetna wiadomość!! Tym razem musimy im zaimponować (mam dużo większą perspektywę niż podczas mojego projektu).

Jeśli chodzi o analizę, co masz?
0 x
Dearcham
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 105
Rejestracja: 29/10/03, 23:55




przez Dearcham » 15/02/04, 19:49

Nieco dokładniejsze wyobrażenie o dostępnym sprzęcie będę miał w przyszły czwartek.

Jeśli chodzi o czas, będziemy mieli (pracujemy razem) jedną 4-godzinną sesję tygodniowo.
Przez pierwsze 3 tygodnie oczekują od nas dużo pracy nad bibliografią i informacjami ogólnymi (w tym teorią).
Następnie obiecali nauczyć nas dodatkowej wiedzy (teoretyczno-praktycznej) specyficznej dla projektów.
Pozostałe dwa miesiące i pył poświęcony na redagowanie i testowanie, aby móc przygotować raport liczący około 20-30 stron.
Na początku czerwca obrona będzie obejmowała 10-15 minut prezentacji (ekspert do pokazania przed jury) i 15 minut pytań

To tyle, jeśli chodzi o ramę
Pomysł był taki, żeby przeprowadzić testy wydajności i emisji CO2.W każdym razie tak to przedstawiliśmy.:rolleyes:
Tak naprawdę chciałbym szybko ukończyć część teoretyczną, aby jak najwięcej czasu poświęcić na dokonywanie pomiarów.

Właśnie to mnie niepokoi.Mimo że nauczycielka chemii zapewniała mnie o swoim moralnym wsparciu i dostępie do całego skrzydła chemii, kiedy tylko chcę, to chyba nie mają innego urządzenia pomiarowego niż Co2.
W tej chwili jestem zmuszony wyobrazić sobie system oparty na wodzie wapiennej, która mętnieje, lub potażu, który zmienia kolor, wiedząc, że również utrwala wodę.
W przeciwnym razie mam rozwiązanie mechanika do przeprowadzenia testów (pozwoliłoby mi to również przetestować interesujący zakres substancji zanieczyszczających w celu porównania układu z katalizatorem), ale zwykle wszystko muszę robić w budynku <_

Następnie chciałbym przeprowadzić kolejną serię testów z różnymi paliwami i (tutaj robi się to trudne) egzotycznymi mieszankami, na jakie pozwala bestia, na bazie wody, węglowodorów i wszelkiego rodzaju benzyn. (ołów SS, 95, 98, olej napędowy)
Jeśli znasz inne mieszanki, które mogą sprawdzić się w Pantone i chcesz je rozwinąć, miło byłoby dać mi znać.

Aby przeprowadzić ciekawe badania tych małych silników, najwyraźniej konieczne jest umieszczenie zaworu zwrotnego niedaleko wlotu powietrza, w przeciwnym razie według niektórych eksperymentatorów mógłby wystąpić „refluks”.

Potem rozmawiali o budżecie, ale bez większych postępów...

Oczywiście jeden z nauczycieli jest wielkim quiche, jeśli chodzi o silniki (samodzielność) i szkoda, biorąc pod uwagę, że prawdopodobnie to właśnie jego będziemy widywać najczęściej ;)
Z drugiej strony, duży, pulchny facet nie przestawał patrzeć na arkusz prezentacji, który wyjąłem, mimo że wydawał się równie mało rozmowny, jak żarłoczny informacji.


W każdym razie postaram się dostrzec problemy, które ryzykuję, że stanę, wznawiając wiadomości grupy Yahoo PCM i teksty redakcyjne naszego krajowego dziennika, Davida i pana Martza, oczywiście za jego zgodą :P



A skoro już o tym mowa, Christophe, czekam na ciebie na MSN Moa już dobre półtora miesiąca! :P (Nawiasem mówiąc, MisterLoxo też :) )
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 15/02/04, 20:41

Dearcham napisał:Nieco dokładniejsze wyobrażenie o dostępnym sprzęcie będę miał w przyszły czwartek.

Jeśli chodzi o czas, będziemy mieli (pracujemy razem) jedną 4-godzinną sesję tygodniowo.
Przez pierwsze 3 tygodnie oczekują od nas dużo pracy nad bibliografią i informacjami ogólnymi (w tym teorią).
Następnie obiecali nauczyć nas dodatkowej wiedzy (teoretyczno-praktycznej) specyficznej dla projektów.
Pozostałe dwa miesiące i pył poświęcony na redagowanie i testowanie, aby móc przygotować raport liczący około 20-30 stron.
Na początku czerwca obrona będzie obejmowała 10-15 minut prezentacji (ekspert do pokazania przed jury) i 15 minut pytań

To tyle, jeśli chodzi o ramę
Pomysł był taki, żeby przeprowadzić testy wydajności i emisji CO2.W każdym razie tak to przedstawiliśmy.:rolleyes:
Tak naprawdę chciałbym szybko ukończyć część teoretyczną, aby jak najwięcej czasu poświęcić na dokonywanie pomiarów.

Właśnie to mnie niepokoi.Mimo że nauczycielka chemii zapewniała mnie o swoim moralnym wsparciu i dostępie do całego skrzydła chemii, kiedy tylko chcę, to chyba nie mają innego urządzenia pomiarowego niż Co2.
W tej chwili jestem zmuszony wyobrazić sobie system oparty na wodzie wapiennej, która mętnieje, lub potażu, który zmienia kolor, wiedząc, że również utrwala wodę.
W przeciwnym razie mam rozwiązanie mechanika do przeprowadzenia testów (pozwoliłoby mi to również przetestować interesujący zakres substancji zanieczyszczających w celu porównania układu z katalizatorem), ale zwykle wszystko muszę robić w budynku <_

Następnie chciałbym przeprowadzić kolejną serię testów z różnymi paliwami i (tutaj robi się to trudne) egzotycznymi mieszankami, na jakie pozwala bestia, na bazie wody, węglowodorów i wszelkiego rodzaju benzyn. (ołów SS, 95, 98, olej napędowy)
Jeśli znasz inne mieszanki, które mogą sprawdzić się w Pantone i chcesz je rozwinąć, miło byłoby dać mi znać.

Aby przeprowadzić ciekawe badania tych małych silników, najwyraźniej konieczne jest umieszczenie zaworu zwrotnego niedaleko wlotu powietrza, w przeciwnym razie według niektórych eksperymentatorów mógłby wystąpić „refluks”.

Potem rozmawiali o budżecie, ale bez większych postępów...

Oczywiście jeden z nauczycieli jest wielkim quiche, jeśli chodzi o silniki (samodzielność) i szkoda, biorąc pod uwagę, że prawdopodobnie to właśnie jego będziemy widywać najczęściej ;)
Z drugiej strony, duży, pulchny facet nie przestawał patrzeć na arkusz prezentacji, który wyjąłem, mimo że wydawał się równie mało rozmowny, jak żarłoczny informacji.


W każdym razie postaram się dostrzec problemy, które ryzykuję, że stanę, wznawiając wiadomości grupy Yahoo PCM i teksty redakcyjne naszego krajowego dziennika, Davida i pana Martza, oczywiście za jego zgodą :P


A skoro już o tym mowa, Christophe, czekam na ciebie na MSN Moa już dobre półtora miesiąca! :P (Nawiasem mówiąc, MisterLoxo też :) )

Jeśli chodzi o czas, będziemy mieli (pracujemy razem) jedną 4-godzinną sesję tygodniowo.

tj. 8 godzin tygodniowo przez 3 miesiące?

Oznacza to, że w ogóle nie ma mowy o realizacji projektu na taką skalę, ale nie bądźmy pesymistami. Jeśli weźmiesz pod uwagę moje podstawy (które są już dość solidne), dojdziesz do czegoś bardzo przekonującego, nawet jeśli czarne plamy nieuchronnie pozostaną.

W tej chwili jestem zmuszony wyobrazić sobie system oparty na wodzie wapiennej, która mętnieje, lub potażu, który zmienia kolor, wiedząc, że również utrwala wodę

W ten sposób uzyskasz tylko jakość. Inne „podstawowe” rozwiązanie polegałoby na przepuszczeniu gazów spalinowych do wody, wiedząc, że część (f(T°,c...)) CO2 zostanie związana w wodzie. Prosty pomiar poziomu CO2 zawartego w wodzie pozwoliłby nam wówczas zorientować się w ilości CO2 zawartego w spalinach, znając czas trwania pęcherzyków, ilość wody i jej T° (m.in. rzeczy)....)

W przeciwnym razie mam rozwiązanie od mechanika, aby przeprowadzić testy

To właśnie robiłem wtedy w ENSAIS... ale znalezienie urządzenia było trudne. Żaden mechanik nie chciał pożyczyć swojego urządzenia... Wydaje mi się, że musieliśmy je odebrać od Afpy w Miluzie...

Potem chciałbym przeprowadzić kolejną serię testów z różnymi paliwami

Szczerze mówiąc, myślę, że nie masz czasu... Nie miałem go od 8 miesięcy na pełen etat...

inne miksy, które prawdopodobnie zmienią Pantone i które chcą się rozwijać

Oprócz produktów naftowych i olejów roślinnych (patrz alkohol)... inne paliwa pozostają naprawdę marginalne... więc skoncentruj się na tych paliwach BEZ ROZRÓŻNIENIA pomiędzy różnymi benzynami... identyczne z energetycznego punktu widzenia.

Najwyraźniej konieczne jest umieszczenie zaworu zwrotnego niedaleko wlotu powietrza, w przeciwnym razie, zdaniem niektórych eksperymentatorów, nastąpi „refluks”.

Tak i samo to prawdopodobnie zajmuje około 20 godzin pracy...

Potem rozmawiali o budżecie, ale bez większych postępów...

To znaczy? Jeśli jest to poufne --> e-mail

Najwyraźniej jeden z nauczycieli jest fanem motoryzacji

Nieważne, że możesz mu powiedzieć wszystko :D Humor ! (Mam nadzieję, że tędy nie przyjdzie!)

Z drugiej strony duży pulchny

hu?

i pan Martz

widziałeś, że to byłem ja... najwyraźniej nie byłeś tego świadomy?

A skoro już o tym mowa, Christophe, czekam na ciebie na MSN Moa już dobre półtora miesiąca! :P (Nawiasem mówiąc, MisterLoxo też :) )

Cóż, jestem teraz połączony!! Jakiego e-maila użyłeś?? Musisz skorzystać z Hotmaila!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Misterloxo
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 480
Rejestracja: 10/02/03, 15:28
x 1




przez Misterloxo » 16/02/04, 21:41

W przypadku MSN nie korzystam z niego, ale wkrótce się postaram i oczywiście będę Cię informować :D
0 x
Nauka nieposłuszeństwo jest procesem długotrwałym. To trwa przez całe życie, aby osiągnąć doskonałość. "Maurice Rajsfus
I pomyśleć, to znaczy nie ma. "Alain, filozof

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 228