Kolejny TPE dotyczący biopaliw

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
mały chris
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 18/02/07, 21:46
Lokalizacja: Strasburg

Kolejny TPE dotyczący biopaliw




przez mały chris » 18/02/07, 22:20

Cześć wszystkim, podobnie jak wielu licealistów, robię tpe na temat biopaliw. Mój problem jest następujący: W jaki sposób biopaliwa są interesujące dla zrównoważonego rozwoju?.
Z moją grupą podzieliliśmy pracę na 4 części. Zajmuję się tym ostatnim: czy biopaliwa są rozwiązaniem na przyszłość?
Wydaje mi się, że zebrałem wystarczająco dużo dokumentów (częściowo dzięki tobie), ale utknąłem w pisaniu. Mój kolega, który zajmuje się trzecią częścią, omówił zalety i wady B. Nasze dwie części są bardzo zbliżone i za każdym razem, gdy zaczynam i zaczynam pisać swoją część od nowa, podejmuję to, co zostało powiedziane w zaletach i wadach biopaliw.
Jak mogę nie powtarzać pisania kolegi?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Kolejna TPE w sprawie biopaliw




przez Christophe » 18/02/07, 22:50

lil chris napisała:Jak mogę nie powtarzać pisania kolegi?



Rozumiem, że jesteś zablokowany na pisaniu z taką pisownią : Mrgreen:

Bez żartów, naprawdę nie wiem, jak moglibyśmy ci pomóc… To bardziej problem francuskiego niż ekonologii, twoje pytanie tutaj… może przeformułuj je?
0 x
mały chris
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 18/02/07, 21:46
Lokalizacja: Strasburg

re




przez mały chris » 19/02/07, 22:40

To jeden z powodów, dla których jestem w S. Pytanie brzmi, jak nie powtarzać zalet i wad B., kiedy mówię o przyszłości biopaliw :?
0 x
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 20/02/07, 10:17

Może gdybyś spotkał swojego kolegę, moglibyście razem popracować i dojść do porozumienia, prawda?
0 x
mały chris
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 18/02/07, 21:46
Lokalizacja: Strasburg




przez mały chris » 20/02/07, 11:41

Konsultowaliśmy się już, ale nie udało nam się dojść do porozumienia. Jak myślisz, czym różnią się nasze dwie części?
0 x
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 20/02/07, 14:21

Część zalet i wad można by ograniczyć do aspektów technicznych, takich jak adaptacja silników, problemy z lepkością, filtrowanie w przypadku odzyskiwania oleju „i nie wiem, co jeszcze (to naprawdę nie mój promień).

Ze swojej strony możesz zwrócić się do:
- nadzieje reprezentowane przez hvb: krótki cykl węglowy, lokalne zasoby = lokalne miejsca pracy i mniej transportu...
- trudności: transformacja naszego rolnictwa, tworzenie sieci produkcyjnych, transformacja, dystrybucja, problem podatków i lobby, zmiana mentalności w ogóle...

Ale powtarzam, najważniejsze jest to, że zgadzasz się ze swoim kolegą: czy rywalizujesz, czy też chcesz naprawdę dobrze pracować zespołowo? Jeśli rywalizujesz w tym momencie i nie możesz się dogadać, sugeruję zmianę tematu na „ korzyści płynące z ropy naftowej, wyzysk ludzi i środowiska oraz ogólnie wyższość neo-ultra-mega-kapitalizmu". Będzie się lepiej trzymał.
0 x
mały chris
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 18/02/07, 21:46
Lokalizacja: Strasburg

re




przez mały chris » 20/02/07, 17:40

Dzięki za pomoc, porozmawiam z nim o tym. W ogóle nie rywalizujemy, ale dość trudno jest pracować jako zespół, gdy wszyscy nie zgadzają się ze sobą. Więc to miłe, że chciałeś mi pomóc.
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 20/02/07, 21:01

powitanie

Dzieci są jak starzy ludzie, których należy utopić zaraz po urodzeniu : Evil:

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 213