Chwastów wokół basenu

Organizowanie i zorganizować swój ogród i ogród warzywny: ozdobne, krajobraz, dziki ogród, materiały, owoce i warzywa, ogród warzywny, nawozy naturalne, schrony, baseny lub naturalny basen. Rośliny żywotność i uprawy w ogrodzie.
energia
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 02/07/20, 16:27
x 3

Re: Zielsko wokół basenu




przez energia » 14/08/20, 14:43

Świetny pomysł :) zauważam to :)
1 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16086
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5231

Re: Zielsko wokół basenu




przez Remundo » 16/08/20, 08:52

przykład rolki biodegradowalnego tworzywa sztucznego
https://www.jardinet.fr/fr/p-film-de-pa ... gIAbvD_BwE

Zrobiłem trochę badań, ponieważ mam ogród i nie zawsze mam czas na pielenie.

Ogrodnicy na rynku mają czas, ale powierzchnie łamią im plecy.

Zła folia polietylenowa: zanieczyszczające cząsteczki plastiku, które pozostają w ziemi lub wymagają recyklingu w większości plandeki.

Folia do ściółkowania jest porowata, przepuszcza deszcz i wodę, jednak odcina światło, a to zabija chwasty, w zasadzie wyrastają tylko małe rzeczy posadzone w otworach, które otwierasz.
1 x
Obraz
energia
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 02/07/20, 16:27
x 3

Re: Zielsko wokół basenu




przez energia » 22/09/20, 15:35

Remundo napisał:przykład rolki biodegradowalnego tworzywa sztucznego
https://www.jardinet.fr/fr/p-film-de-pa ... gIAbvD_BwE

Zrobiłem trochę badań, ponieważ mam ogród i nie zawsze mam czas na pielenie.

Ogrodnicy na rynku mają czas, ale powierzchnie łamią im plecy.

Zła folia polietylenowa: zanieczyszczające cząsteczki plastiku, które pozostają w ziemi lub wymagają recyklingu w większości plandeki.

Folia do ściółkowania jest porowata, przepuszcza deszcz i wodę, jednak odcina światło, a to zabija chwasty, w zasadzie wyrastają tylko małe rzeczy posadzone w otworach, które otwierasz.


Dziękuję za wszystkie informacje :)
1 x
Marc-B03
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 25/05/21, 10:26
x 1

Re: Zielsko wokół basenu




przez Marc-B03 » 25/05/21, 10:31

Remundo napisał:przykład rolki biodegradowalnego tworzywa sztucznego
https://www.jardinet.fr/fr/p-film-de-pa ... gIAbvD_BwE

Zrobiłem trochę badań, ponieważ mam ogród i nie zawsze mam czas na pielenie.

Ogrodnicy na rynku mają czas, ale powierzchnie łamią im plecy.

Zła folia polietylenowa: zanieczyszczające cząsteczki plastiku, które pozostają w ziemi lub wymagają recyklingu w większości plandeki.

Folia do ściółkowania jest porowata, przepuszcza deszcz i wodę, jednak odcina światło, a to zabija chwasty, w zasadzie wyrastają tylko małe rzeczy posadzone w otworach, które otwierasz.

Cześć,

Dziękuję za wyjaśnienia, poszedłem z folią polietylenową. Przejrzę swój egzemplarz :)

à bientôt
1 x
Avatar de l'utilisateur
HélèneMH
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 26/02/24, 09:02
x 1

Re: Zielsko wokół basenu




przez HélèneMH » 26/02/24, 12:25

Witam,
Do zwalczania chwastów pomiędzy basenem a płytą betonową. Wybierz metodę, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom
do Twoich potrzeb, jednocześnie chroniąc środowisko i bezpieczeństwo obszaru basenu.

Stosując naturalne metody: ocet, sól lub wrzątek, ale wymaga aplikacji
regularnie przez dłuższy czas.
Aby temu zapobiec, naturalne ściółkowanie słomą lub wiórami drzewnymi
kiełkować nasiona.
Odchwaszczanie metodą ręczną za pomocą noża o drobnym ostrzu lub skrobaka, skuteczne, ale skuteczne
żmudny.

Stosowanie chemicznych herbicydów, skutecznych, ale potencjalnie zanieczyszczających i szkodliwych dla zdrowia. Wybierz zatwierdzony produkt i postępuj zgodnie z zalecanymi instrukcjami.

Stosowanie pianki ekspandującej: trwała, ale potencjalnie ryzykowna opcja dla niecki basenu. wybierz piankę specjalnie przeznaczoną do basenów i ściśle przestrzegaj zaleceń producenta.

Zanim zdecydujesz się na rozwiązania chemiczne, wybierz najpierw metody naturalne.
W przypadku stosowania chemicznych herbicydów należy chronić się rękawicami i odpowiednią odzieżą.
Upewnij się, że używany produkt jest kompatybilny z powłoką Twojego basenu.
W przypadku tarasu drewnianego unikaj środków chemicznych, które mogłyby uszkodzić drewno i wybieraj rozwiązania szanujące jego strukturę.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrodu: krajobrazu, rośliny, ogród, stawy i baseny"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 87