Porównywalny wybór techniczny kogeneracji

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
ładnie
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 13/02/07, 12:30

Porównywalny wybór techniczny kogeneracji




przez ładnie » 13/02/07, 12:44

Witam,
Będę potrzebował szybkiej ponownej podpisu.
W ramach mojego projektu dojrzałości, który muszę przekazać w piątek 16 lutego, pracujemy nad kogeneracją w firmie produkującej odpady rolne. Ta firma potrzebuje 350 000 kW na energię elektryczną i około 75 000 kW na ciepło w ciągu jednego roku. Nie wiem, z jakiej technologii korzystam, co pozwala mi wykonać opłacalną instalację, która wykorzysta 400 ton odpadów rolnych wyprodukowanych przez firmę (głównie cebulę), a nawet więcej, jeśli będę mógł wykorzystać odpady z sąsiedniej firmy. Chcę wykonać instalację, która nie zużywa zbyt dużo oleju opałowego (lub oleju napędowego), aby uniknąć dodatkowych kosztów.
Proszę o poinformowanie mnie jak najszybciej
0 x
ThierrySan
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 406
Rejestracja: 08/01/07, 11:43
Lokalizacja: Na południowy zachód




przez ThierrySan » 13/02/07, 15:00

Czy szukałeś biogazu ?! (gaz powstający w wyniku rozkładu odpadów)
0 x
ładnie
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 13/02/07, 12:30




przez ładnie » 13/02/07, 15:24

bonjour,
tak, przyjrzałem się w szczególności wielkości instalacji, ale nie jest to jasno wyjaśnione. Więc myślę o użyciu turbiny gazowej. Ale wymiarowanie odbywa się zawsze w zależności od potrzeb, a nie w zależności od ilości posiadanego materiału, co stanowi dla nas problem, ponieważ naszym celem jest oszczędność pieniędzy i konieczność użycia litrów i litrów nie jest dobre ... Czy masz pojęcie o koszcie instalacji turbiny gazowej? lub nie wiem, gdzie mogę znaleźć cennik, który pozwoli mi maksymalnie ukończyć pracę.
Czy instalacja turbiny gazowej powinna mieć komorę spalania odpadów?
0 x
ThierrySan
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 406
Rejestracja: 08/01/07, 11:43
Lokalizacja: Na południowy zachód




przez ThierrySan » 13/02/07, 17:00

Na poziomie technicznym biogazu nie mogę ci pomóc ...
Mogę jednak pomóc w analizie Twoich potrzeb. Poza tym tak naprawdę nie rozumiem twojego pytania. Czy to jedna z następujących opcji:

1- nie masz ogromnego zapotrzebowania na energię, ale z drugiej strony masz dużą masę odpadów do ponownego przetworzenia. W takim przypadku możesz sprawdzić w EDF, czy możesz sprzedać im nadwyżkę energii elektrycznej, na przykład po podłączeniu generatora.

2 - masz ogromne zapotrzebowanie na energię, ale z drugiej strony nie aspirujesz do wystarczająco dużej masy odpadów, aby można je było ponownie przetworzyć, aby zaspokoić całą twoją potrzebę. W takim przypadku sprawdź z sąsiadami, czy można odzyskać od nich wystarczającą biomasę za pomocą opłacalnych ciągów handlowych. Lub po prostu odzyskaj całą możliwą i możliwą do wyobrażenia przetworzoną energię, która zostanie następnie uzupełniona zwykłymi energiami.

Tutaj, mając nadzieję na pomoc w wyjaśnieniu problemu ...
0 x
ładnie
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 13/02/07, 12:30




przez ładnie » 13/02/07, 17:51

przepraszam, jeśli nie jest jasne.
mamy ogromne zapotrzebowanie na energię elektryczną, ale małe zapotrzebowanie na ciepło. problem polega na tym, że znalazłem wiele stron zajmujących się wymiarowaniem kogeneracji, ale nigdy nie wspomina o ilości energii pierwotnej, którą potrzebuje. Nasza instalacja powinna być napędzana głównie biogazem. Chciałbym dostosować swoją instalację do odpadów, które mamy, a nie potrzebnej energii. Nie wiem, czy istnieje sposób, aby to obliczyć
0 x
emlaurent
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 153
Rejestracja: 17/12/05, 00:42
Lokalizacja: Alzacja




przez emlaurent » 13/02/07, 21:39

Niektóre dane do twojego badania:
Kogeneracja generalnie wytwarza 1/3 energii elektrycznej i 2/3 ciepła.
Dla ciebie jest odwrotnie.
Rozwiązanie 1: produkujesz całe niezbędne ciepło, ale musiałbyś kupić energię elektryczną lub wyprodukować ją w inny sposób
Rozwiązanie 2: Wytwarzasz niezbędną energię elektryczną, ale produkujesz zbyt dużo ciepła.
Albo masz inne wykorzystanie w pobliżu, albo je wyrzucasz, ale twoja równowaga ekonomiczna może być gorsza.

W przypadku odpadów 1 tona odpadów roślinnych daje 0.6 MWh energii. Zatem 400 ton daje 240 MWh / rok. jest to bardzo niegrzeczne, ponieważ w zależności od rodzaju odpadów.

Poza tym, kiedy mówisz, że musisz
350 000 kW na energię elektryczną i około 75 000 kW na ciepło w ciągu jednego roku

czy to raczej nie jest kWh ?? zamieszanie jest częste !!
0 x
ładnie
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 13/02/07, 12:30




przez ładnie » 14/02/07, 07:02

tak, to jest kWh przepraszam ...
Ok, dziękuję, myślę, że rozwiązanie 1 jest lepsze dzięki wytwarzaniu odpowiedniej ilości ciepła.
Dziękuję tysiąc razy, to jest super miłe, powinno pozwolić mi ukończyć studia, aby ...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 300