Zrobić chleb na zakwasie

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: Zrobić chleb na zakwasie




przez Christophe » 18/03/20, 23:08

Wydobywamy stare dobre przepisy na przechowywanie:

0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Zrobić chleb na zakwasie




przez izentrop » 23/03/20, 11:12

To jest to, co robi, ale hej celem nie jest konkurowanie ze swoim piekarzem.
Na zakwasie najlepiej smakuje pełnoziarnista mąka iw tym przypadku trudno jest uzyskać bardzo chrupiący chleb, w przeciwnym razie zawsze mamy możliwość ułożenia kanapek na tosterze, jeśli wolimy, szczególnie drugiego dnia.

W czasach uwięzienia zostałem poproszony o mój przepis, oto co położyłem:


Stwórz nowy naturalny zakwas
Naturalny zaczyn jest zasiedlany przez bakterie i dzikie drożdże obecne w lokalnym środowisku.
Zwykle jest gotowy w ciągu 3 do 4 dni. Jeśli rozruch jest powolny, może stać się spleśniały lub zgnilizny (nieprzyjemny zapach).
Używanie mąki żytniej pełnej lub pełnej jest najbezpieczniejszym sposobem na odniesienie sukcesu.
Musisz zacząć od małej ilości, ponieważ za każdym razem, gdy ją odświeżasz, musisz ją podwoić.
Osobiście trzymam 100 g w lodówce.
W temperaturze pokojowej średnio 22 °.
  • Dzień 1: 5 g mąki i tyle wody zmieszane w małym szklanym słoju z pokrywką.
  • dzień 2: dodaj 10 g mąki i tyle wody.
  • dzień 3: ponownie podwoić, powinny zacząć się pojawiać małe bąbelki.
  • dzień 4: Powinien dobrze bąbelkować, podwójną mąkę i wodę, aby uzyskać 80 gr.
Jest gotowy, jeśli podwoi się w ciągu 2 do 3 godzin i może być używany do robienia chleba.
Możemy później zmienić mąkę na organiczną T65
Zwykle zużywamy 300 g na kilogram mąki. Używam 100 gr / kg na 10 do 12 godzin fermentacji.

Mój leniwy chleb:
500 g całej mąki T110 lub całej mąki T150 (pszenica, którą mielę małym młynem)
Możemy dodać orzechy lub nasiona od 50 do 100 gr.
480 do 500 g wody podgrzanej w kuchence mikrofalowej lub innej, tak aby ciasto po wymieszaniu osiągnęło około 30 °.
W wodzie mieszam 10 g grubej soli, 50 g zakwasu prosto z lodówki i nasion.
Pojemnik z płynem wlewa się do okrągłego pudełka z pokrywką o pojemności 2.5 l.
Wymieszaj z dość sztywną szpatułką, aby uzyskać jednorodne ciasto bez pozostawiania resztek mąki.
Przykryć zamknięte i pozostawione w miejscu o normalnej temperaturze pokojowej 19 do 23 °, w moim przypadku 10 do 12 godzin lub osiąga maksymalną objętość, ale nie za długo, w przeciwnym razie kwasowość wzrośnie i nie wszystkim się spodoba.
Jednocześnie to kwasowość sprawia, że ​​chleb jest łatwiej przyswajalny i zatrzymuje więcej niż drożdże.
Natychmiast potem odświeżyłem zakwas, a potem wróciłem do lodówki na 2 dni.
Kiedy ciasto będzie gotowe, przeniosę je na nieprzywierającą patelnię, dobrze rozprowadzoną, a następnie piec w 180 °, zimny start, przez 30 minut.
Odczekaj około 1/2 godziny, aby wyjąć go z piekarnika, rozłóż go i poczekaj, aż ostygnie.
Przez większość czasu przygotowuję ciasto wieczorem, wkładam do foremki tuż przed snem i programuję piekarnik do gotowania w nocy.
1 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Zrobić chleb na zakwasie




przez izentrop » 17/04/21, 10:42

W przypadku obrazów jest to bardziej znaczące ...
Garnek do wyrobu ciasta ma pojemność około 3 litrów, a nie 3 kg : Oops:
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Zrobić chleb na zakwasie




przez izentrop » 17/04/21, 22:38

Nie interesuje mnie to mój film. :?
Prawdą jest, że estetycznie chleb nie wygląda dobrze, żadnych pięknych okruchów. Najważniejsze, że smakuje. Stuprocentowe nawodnienie ma z tym coś wspólnego, podobnie jak długa fermentacja. Orzechy z mojego drzewa dostarczają swojej dawki omega 100 https://www.passeportsante.net/fr/Actua ... page1_2_do.
Kolejny plus: bezkonkurencyjny czas przygotowania. Wraca do mnie przy mniej niż 0.5 roro na kg ukończonego
Dla lubiących tosty 3 kanapki po prostu pasują do tostera.

Pytanie techniczne: Użyłem programu „edytor wideo” z systemu Windows 10. Bardzo ograniczony, ale bardzo łatwy w użyciu.
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9772
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: Zrobić chleb na zakwasie




przez sicetaitsimple » 17/04/21, 23:03

izentrop napisał:Nie interesuje mnie to mój film. :?

Tak, ale nie sądzę, że musi to przyciągać uwagę.
Chleb (chleb zapiekany, pieczony w naczyniu żeliwnym) robiłam regularnie około trzydziestu lat temu, kiedy dzieci były w domu.
Otóż ​​to prawda, że ​​przeszedł do mnie, tym bardziej, że jakość chleba piekarskiego („tradycja”) z mojego punktu widzenia znacznie się poprawiła w stosunku do tamtego czasu.
1 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Zrobić chleb na zakwasie




przez izentrop » 18/04/21, 01:04

Ok merci.
W rzeczywistości ludzie wokół mnie od lat pytają mnie, jak to zrobić.
Dzięki temu 3-minutowemu filmowi możemy zdać sobie sprawę, że produkcja, wraz z odświeżeniem zakwasu, zajmuje naprawdę mało czasu, około 10 minut. Nie musisz już więcej komplikować.
Moja żona może pokazać to swoim przyjaciołom z fessebuku.

To, czego nie pokazałem, to mały zacisk, którego używam do blokowania przycisku minutnika mini piekarnika, aby móc zaprogramować opóźnione gotowanie nocne.
Nie jest łatwo znaleźć mini piekarnik z opóźnionym startem. Znalazłem tylko jednego https://www.seb.fr/Cuisson-fours-%26-va ... 1500578354
Bez nadzoru wystarczy pomyśleć, że w przypadku ucieczki termicznej wyobrazić sobie, że nie grozi to spowodowaniem pożaru przez odsunięcie go od materiałów łatwopalnych.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Zrobić chleb na zakwasie




przez Obamot » 19/04/21, 00:20

izentrop napisał:Nie interesuje mnie to mój film. :?

Świetny film, bardzo dobrze zrobiony!

Muzyka jest wyśmienita (chleb chyba też ...)

Chleb jest piękny, rustykalny, prawdziwy.

Ile chleba jesz dziennie?
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Zrobić chleb na zakwasie




przez izentrop » 19/04/21, 01:07

merci,
Mogę z łatwością pomyśleć o 300 gramach, ale w objętości musi to stanowić mniej niż pół bagietki, ponieważ całość rozwija się mniej.
Jest też przyjemność budzenia się przy zapachu pieczonego chleba.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Zrobić chleb na zakwasie




przez Obamot » 19/04/21, 03:02

Gdybym się odważył - wiem, że jesteśmy w skrajnie przeciwnych pozycjach w pewnych kwestiach, ale za każdym razem, gdy coś do mnie przemawia, już tego nie ignoruję - więc gdybym się odważył, dałbym ci dwie małe sugestie:

1) Jeśli zasypiasz po dobrym posiłku (lub po zjedzeniu dużego kawałka chleba) i / lub nie czujesz się zbyt dobrze, będzie to dowód, że źle metabolizujesz cukier (co mówi się „wolno”, ale to nieprawda), zmniejsz spożycie chleba do 50 g dziennie, a poczujesz się lepiej. Wreszcie robisz, co chcesz, eh!

2) błędem jest mówić i wierzyć, że omega-3 zawarty w orzechach gotowanych w chlebie przyniesie korzyści, ponieważ temperatura zmieni cząsteczkę z formy CIS (korzystnej) na formę TRANS (bardzo toksyczna i irytujący). Nie wnosi nic odżywczego. Sztuczka może polegać na włożeniu orzechów do chleba, gdy chleb jest ciepły i chłodny (jeśli taki smak lubisz).

Mam też młynek i też zrobiłem chleb, ale prawdę mówiąc dzisiaj już prawie nie jem chleba, tylko orzechy, czyli 20 gr mąki w zupie! :D W każdym razie każdy ma swoje własne sprawy.

W każdym razie to wszystko jest kuszące! Gratulacje, świetna robota!
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Zrobić chleb na zakwasie




przez izentrop » 19/04/21, 10:34

obamot napisał: zmniejsz spożycie chleba do 50g dziennie, a poczujesz się lepiej. Wreszcie robisz, co chcesz, eh!

2) błędem jest mówić i wierzyć, że omega-3 zawarty w orzechach gotowanych w chlebie przyniesie korzyści, ponieważ temperatura zmieni cząsteczkę z formy CIS (korzystnej) na formę TRANS (bardzo toksyczna i irytujący). Nie wnosi nic odżywczego. Sztuczka może polegać na włożeniu orzechów do chleba, gdy chleb jest ciepły i chłodny (jeśli taki smak lubisz).
Nie potrzebuję twojej rady.
Nadal istnieje różnica między białym pieczywem / drożdżami a chlebem pełnoziarnistym długiej fermentacji na naturalnym zakwasie. https://fr.wikipedia.org/wiki/Levain_pa ... 3%A9nients

A jeśli chodzi o omega-3, wszystko mieszasz. Problem stanowi gotowanie „trans” w temperaturze ponad 180 °. W najgorszym przypadku znajdowałby się na powierzchni skórki.
Wielonienasycone kwasy tłuszczowe Omega-3 znajdują się w łososiu, makreli, śledziu, pstrągu (szczególnie bogatym w długołańcuchowe kwasy tłuszczowe omega-3, takie jak kwas eikozapentaenowy i dokozaheksaenowy), orzechach włoskich, rzepaku, soi, nasionach lnu i ich oleju (szczególnie bogaty w kwas alfa-linolenowy).
Wielonienasycone kwasy tłuszczowe Omega-6 znajdują się w nasionach słonecznika, kiełkach pszenicy, nasionach sezamu, orzechach, soi, kukurydzy i ich olejach. https://www.afblum.be/bioafb/acidgras/acidgras.htm
Bez trans w orzechach.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 87