Pandemiczny koronawirus COVID-19: mapy, statystyki, analizy i codzienne informacje

Jak zachować zdrowie i zapobiec ryzyko i konsekwencje dla Twojego zdrowia i zdrowia publicznego. choroba zawodowa, ryzyko przemysłowe (azbest, zanieczyszczenie powietrza, fale elektromagnetyczne ...), ryzyko firma (stres w miejscu pracy, nadużywanie leków ...) i indywidualne (tytoń, alkohol ...).
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Pandemia koronawirusa COVID-19: mapy, statystyki, analizy i codzienne informacje




przez Obamot » 16/04/21, 22:10

Jeśli chcesz, uprościłem, powtarzając absurdalne rozumowanie Pédro. To oczywiście nie jest to, co myślę.
To szalone, jak udało ci się popełnić błąd ze strony Pedra, a błąd z mojej strony :D :D :D Za silny

Jeśli na przykład zbliżysz magnes do kompasu, możesz powiedzieć, że zmienia kierunek, jeśli chcesz, ale jeśli umieścisz dwa magnesy, przyciągają się one (lub odpychają). Praktyka nie jest tak oczywista jak teoria.... Czyli dwa magnesy "orientują się" ku sobie, według Ciebie nie "przyciągają", a jednak...

3E2C4D6C-623B-4DF2-B187-E6B8E11A90BC.jpeg
3E2C4D6C-623B-4DF2-B187-E6B8E11A90BC.jpeg (337.58 Kio) Consulté 803 fois


Myślę, że jeśli porównamy igłę kompasu do opiłek żelaza, to jest to tylko kwestia słownictwa, bo twierdzenie, że magnes nie będzie przyciągał opiłek, jest rozumowaniem umiejscowionym w innym wymiarze. To, co widzimy naszymi oczami, ma wszystkie cechy przyciągania. Poza tym, czy nie mówimy, że Księżyc jest więźniem „ziemskiego przyciągania”?

Nie widzę więc, że to, co powiedziałem, jest złe. Mogłeś przynajmniej nagrodzić mnie resztą stosunkowo prawidłowego rozumowania.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Pandemia koronawirusa COVID-19: mapy, statystyki, analizy i codzienne informacje




przez Obamot » 16/04/21, 22:52

PS: według mnie i na skromnym poziomie mojego zrozumienia mogę się mylić, ale magnetyzm należy do fizyki kwantowej (każdy elektron ma mały moment magnetyczny), istnieje korelacja pomiędzy dwoma zjawiskami magnetyzacji VS odpychania (co nazywasz „para”?), które dają efekty orientacji VS dezorientacji.

Przyciąganie jest uproszczeniem wyjaśnienia, lepiej byłoby powiedzieć „namagnesowanie”, ponieważ kiedy elektrony o przeciwnych momentach magnetycznych grupują się w pary, namagnesowanie wynosi zero (co wyjaśnia na poziomie teoretycznym, dlaczego „silnik magnetyczny nigdy nie będzie w stanie pracować ").

Nie wiem, może nie lepiej rozmawiać o tym bezpośrednio "Moment magnetyczny" (aby wyjaśnić przyciąganie/odpychanie > orientacja)

Idąc jeszcze dalej, moglibyśmy nazwać to zjawisko „usuwanie zwyrodnień metodą indukcji magnetycznej”, (ponieważ interakcja wywołuje „oddzielenie poziomów energii, które są zdegenerowane przez zaburzony system”
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Re: Pandemia koronawirusa COVID-19: mapy, statystyki, analizy i codzienne informacje




przez Christophe » 22/04/21, 15:06

Moundir (którego nie znałem wcześniej dzisiaj), były Koh Lanta (a więc raczej kondycja na najwyższym poziomie i na pewno bez chorób współistniejących) poważnie dotknięty covidem:

11418898.jpg
11418898.jpg (148.51 KB) Oglądane razy 682


https://www.rtl.be/people/potins/hospit ... 91431.aspx

https://www.sudinfo.be/id388834/article ... hoc-de-son
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14931
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4346

Re: Pandemia koronawirusa COVID-19: mapy, statystyki, analizy i codzienne informacje




przez GuyGadeboisTheBack » 22/04/21, 15:08

Moundir: Nie wiem już, jak sprawić, żeby ludzie o mnie mówili. : Mrgreen:
MoundirBouffi.JPG
MoundirBouffi.JPG (96.09 KiB) Przeglądano 670 razy

-18 kg? Ile ważył wcześniej???
1 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6515
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1637

Re: Pandemia koronawirusa COVID-19: mapy, statystyki, analizy i codzienne informacje




przez Macro » 22/04/21, 15:11

Moja szwagierka....Czeka, aż 24-latek opuści to gówno....Strażak, koszykarz, maratończyk....

Moudir...Myślę, że zjadł swoją kozę, żeby zachować siły : Chichot: : Chichot:
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Pandemia koronawirusa COVID-19: mapy, statystyki, analizy i codzienne informacje




przez Obamot » 22/04/21, 15:46

Cóż, jeśli źle śpimy, jesteśmy zestresowani, czasami cierpimy na chorobę grypopodobną, a nawet alergię (lub coś innego...) i przebywaliśmy w miejscu o wysokim poziomie wirusa pochodzącym z „superspreadera”… nawet chociaż masz 24 lata, równie łatwo możesz zarazić się covid... Jak możesz nas zapewnić, że wszyscy ci ludzie „wyglądać dobrze” bez zapoznania się z ich pełnym badaniem biologicznym? Czy jesteście wróżbitami? Na Koh Lanta pije się colę, prawda?

Być może będziesz musiał wyjechać ze swojego „miasta”, aby poważnie przestudiować te pytania. :: To praca, aby zostać swoim własnym lekarzem
0 x
Avatar de l'utilisateur
thibr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 723
Rejestracja: 07/01/18, 09:19
x 269

Re: Pandemia koronawirusa COVID-19: mapy, statystyki, analizy i codzienne informacje




przez thibr » 23/04/21, 13:22


Drodzy przyjaciele DDC, proszę wybaczcie nam jakość brzmienia tej „Lekcji Geopolityki”. Mam nadzieję, że nadal będziesz cieszyć się jego zawartością.
W jaki sposób Brazylia Bolsonaro stała się fabryką wariantową? Sarah Cozzolino, korespondentka RFI w Rio, rozmawia z Émilie Aubry o sytuacji pandemicznej u tego giganta Ameryki Południowej.
We wtorek 13 kwietnia 2021 r. Francja ogłosiła, że ​​zawiesza wszystkie loty do i z Brazylii. Radykalna decyzja, która zapadła, gdy Brazylia na kilka tygodni stała się epicentrum epidemii Covid-19. Wariant P1, przesycenie systemu medycznego, opóźnienie w kampanii szczepień i niemal brak środków sanitarnych uczyniły z tego południowoamerykańskiego giganta prawdziwą bombę czasu.
Czy w obliczu pilności sytuacji prezydent Bolsonaro zmienił swoje przemówienie? Jakie są konsekwencje dla Brazylii na scenie międzynarodowej?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Pandemia koronawirusa COVID-19: mapy, statystyki, analizy i codzienne informacje




przez Obamot » 23/04/21, 14:26

Brazylia to wylęgarnia ekosystemów sprzyjających wirusowi, to nawet nie podlega dyskusji!
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Pandemia koronawirusa COVID-19: mapy, statystyki, analizy i codzienne informacje




przez Janic » 23/04/21, 15:30

Makro »22, 04:21
Moja szwagierka....Czeka, aż 24-latek opuści to gówno....Strażak, koszykarz, maratończyk....
ponieważ są osoby, które umierają na grypę sezonową, niezależnie od wieku, niezależnie od tego, czy są zaszczepione, czy nie. Konieczne jest jednak ustalenie proporcji między każdą grupą wiekową dotkniętą chorobą. Strażacy żyją w grupie wysokiego ryzyka zatrucia oparami i oparami chemikaliów, utknięcia w nich i śmierci, niezależnie od tego, czy zostali zarażeni covidem, czy nie!
Tak dla anegdoty: po powrocie do kraju młodzi żołnierze, którzy zmarli w Wietnamie, zostali poddani sekcji zwłok, która wykazała, ku wielkiemu zdziwieniu lekarzy, że większość z nich cierpiała już na choroby układu krążenia, młodzi chłopcy i to w pełnym rozkwicie. !
1 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Pandemia koronawirusa COVID-19: mapy, statystyki, analizy i codzienne informacje




przez Obamot » 23/04/21, 17:19

Nie lepiej!

Nagła śmierć u młodych dorosłych:
25-letnie badanie sekcji zwłok rekrutów wojskowych

Wszystkie te nagłe, nietraumatyczne zgony są wynikiem monitorowania 6,3 miliona mężczyzn i kobiet w wieku od 18 do 35 lat.

61% anomalii sercowych tętnic wieńcowych.
20% zapalenie mięśnia sercowego.
13% kardiomiopatia przerostowa


[to w sumie ponad 100, bo jednocześnie mogą występować 2 patologie serca]

Nagła śmierć wśród rekrutów wojskowych jest wydarzeniem rzadkim, ale wyniszczającym. Ponieważ dostępne są obszerne dane medyczne dotyczące tej heterogenicznej i reprezentatywnej populacji, identyfikacja przyczyn nagłej śmierci może promować politykę opieki zdrowotnej mającą na celu zmniejszenie częstości występowania nagłych zgonów.
https://www.acpjournals.org/doi/10.7326 ... 2070-00005
Ostatnio edytowane przez Obamot 23 / 04 / 21, 17: 21, 2 edytowany raz.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Zdrowia i Prewencji. Zanieczyszczenia, przyczyny i skutki zagrożeń dla środowiska "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 382