Postępy w walce z koronawirusem

Jak zachować zdrowie i zapobiec ryzyko i konsekwencje dla Twojego zdrowia i zdrowia publicznego. choroba zawodowa, ryzyko przemysłowe (azbest, zanieczyszczenie powietrza, fale elektromagnetyczne ...), ryzyko firma (stres w miejscu pracy, nadużywanie leków ...) i indywidualne (tytoń, alkohol ...).
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Postępy w walce z koronawirusem




przez ABC2019 » 06/03/21, 08:28

Janic napisał:Na ile rząd oszacował tę samą liczbę za zakazanie bez ważnego powodu chlorochiny, a nawet znacznie więcej.

wydaje mi się, że uzasadnionym powodem jest po prostu brak poważnych badań wykazujących działanie chlorochiny w zmniejszaniu tego ryzyka.

Linią obrony jej zwolenników jest stwierdzenie, że poważne badania są bezużyteczne, i nie jest prawdopodobne, aby sytuacja uległa poprawie.
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Postępy w walce z koronawirusem




przez Janic » 06/03/21, 08:52

ABC
wydaje mi się, że uzasadnionym powodem jest po prostu brak poważnych badań wykazujących działanie chlorochiny w zmniejszaniu tego ryzyka.
nieprawidłowym powodem jest to, że nie przeprowadzili badań rządowych, które wykazały coś przeciwnego.
Linią obrony jej zwolenników jest stwierdzenie, że poważne badania są bezużyteczne, i nie jest prawdopodobne, aby sytuacja uległa poprawie.
Kiedy dom się pali, w pierwszej kolejności staramy się ratować życie, a nie badać, czy woda zamoczy meble. Jednak produkt ten był w sprzedaży bez recepty, nie martwiąc się, czy podane później powody go dotyczyły, a co więcej, produkt ten był już używany przez miliardy osób na całym świecie. Jego główną wadą jest to, że nie jest już objęty patentem, jest tani i bez uszkodzeń. To rzeczywiście katastrofa, ale dla biznesu BP: Twoi sponsorzy!
z drugiej strony, dzięki tym szczepionkom robią kule z czystego złota! I niech żyją pieniądze mafii! : Evil:
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Postępy w walce z koronawirusem




przez ABC2019 » 06/03/21, 09:34

Janic napisał:ABC
wydaje mi się, że uzasadnionym powodem jest po prostu brak poważnych badań wykazujących działanie chlorochiny w zmniejszaniu tego ryzyka.
nieprawidłowym powodem jest to, że nie przeprowadzili badań rządowych, które wykazały coś przeciwnego.

oczywiście, że tak, były

https://news.un.org/fr/story/2021/03/1090612
: Arrowd:
Wyniki sześciu randomizowanych badań pokazują, że stosowanie leków przeciwzapalnych nie zmniejsza ryzyka zgonu ani przyjęcia do szpitala z powodu zakażenia Covid-19.
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Postępy w walce z koronawirusem




przez Janic » 06/03/21, 09:53

oczywiście, że tak, były

https://news.un.org/fr/story/2021/03/1090612
: Arrowd:

Wyniki sześciu randomizowanych badań pokazują, że stosowanie leków przeciwzapalnych nie zmniejsza ryzyka zgonu ani przyjęcia do szpitala z powodu zakażenia Covid-19.

Kto mówi UN grupa ekspertów! Nie eksperci z każdego kraju. Co więcej, większość ocen jest stronnicza, jak przyznał szef „Lancetu”, który za każdym razem musi umniejszać ocenę fałszywych ocen i badań sponsorowanych przez BP. oraz wyznaczeni przez niego eksperci.
Cóż za naiwna łatwowierność! W twoim wieku nadal musisz wierzyć, że Święty Mikołaj istnieje!
PS: nawet jeśli religia Ci tego zabrania, obejrzyj i posłuchaj końcówki opinii, także ekspertów, w dokumencie HOLD UP
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Postępy w walce z koronawirusem




przez ABC2019 » 06/03/21, 09:57

Janic napisał:
oczywiście, że tak, były

https://news.un.org/fr/story/2021/03/1090612
: Arrowd:

Wyniki sześciu randomizowanych badań pokazują, że stosowanie leków przeciwzapalnych nie zmniejsza ryzyka zgonu ani przyjęcia do szpitala z powodu zakażenia Covid-19.

Kto mówi UN grupa ekspertów! Nie eksperci z każdego kraju. Co więcej, większość ekspertyz jest stronnicza


więc nie przeprowadzono żadnych badań, ale wszystkie są stronnicze!

dobry przykład żartu o garnku, ogłoszonego przez Freuda i będącego najlepszym przejawem złej wiary: „powiedz, że garnek, który ci pożyczyłem, oddałeś mi pęknięty” „Hę? po pierwsze, nigdy mi nie pożyczyłeś garnek, a co więcej, był już popękany, kiedy mi go dawałeś.

OK, nadal masz jedną szansę: wyjaśnij, w jaki sposób randomizowane eksperymenty są stronnicze i jaka jest natura tego błędu. Z niecierpliwością czekamy na Państwa wyjaśnienia, które zawsze są jasne i precyzyjne.
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Postępy w walce z koronawirusem




przez Janic » 06/03/21, 10:28

ABC
więc nie przeprowadzono żadnych badań, ale wszystkie są stronnicze
OK, nadal masz jedną szansę: wyjaśnij, w jaki sposób randomizowane eksperymenty są stronnicze i jaka jest natura tego błędu. Z niecierpliwością czekamy na Państwa wyjaśnienia, które zawsze są jasne i precyzyjne.
Niezła próba, przyjacielu, ale już ci powtarzałem, że to nie zadziałało.
JE nigdy nie mówiłem, że studia są stronnicze, nie mam umiejętności, tak twierdzi szef „Lancetu”. dlatego w przypadku jakichkolwiek skarg lub sporów zobacz ten, aby zakwestionować jego opinię!
Najwyraźniej nadal masz te same trudności z dobrym czytaniem po francusku! 8)
1 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Postępy w walce z koronawirusem




przez ABC2019 » 06/03/21, 11:22

Janic napisał:ABC
więc nie przeprowadzono żadnych badań, ale wszystkie są stronnicze
OK, nadal masz jedną szansę: wyjaśnij, w jaki sposób randomizowane eksperymenty są stronnicze i jaka jest natura tego błędu. Z niecierpliwością czekamy na Państwa wyjaśnienia, które zawsze są jasne i precyzyjne.
Niezła próba, przyjacielu, ale już ci powtarzałem, że to nie zadziałało.
JE nigdy nie mówiłem, że studia są stronnicze, nie mam umiejętności, tak twierdzi szef „Lancetu”.

aha, myślałem, że mówisz o randomizowanych badaniach, które udowodniły nieskuteczność HCQ! ale jeśli mówisz ogólnie o wszystkich badaniach, to oczywiście wiele z nich jest stronniczych: na przykład wszystkie badania, w których stwierdzono, że HCQ jest skuteczny, podczas gdy badania randomizowane nie wykazały żadnego, są z pewnością stronnicze, co do tego jesteśmy zgodni.
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Postępy w walce z koronawirusem




przez Obamot » 06/03/21, 12:02

ABC2019 napisał:A ile madame Alexandra Henrion-Caude szacuje prawdopodobieństwo zarażenia się chorobą zakaźną i następstw powodujących kalectwo, nawracającego zmęczenia, a nawet uszkodzenia serca lub układu nerwowego?

Wydaje mi się, że to też informacja, którą należy wziąć pod uwagę, istnieje nie tylko ryzyko śmierci.

Mówisz, że nie podaję liczb, tam je podałem. Regularnie mówię to, co mówią najlepsi specjaliści, których informacje porównuję, a nawet odsyłam do innych, w kilku językach, a którzy mówią, że:
— to nie narządy atakują covid, ale naczynia krwionośne. Jest to sprawdzone i logiczne.
— to wyjaśnia uszkodzenie covid-lomb i narządów.
— prawie każdy, kto ma covid byli już wcześniej chorzy.

Twoim zadaniem jest więc znaleźć liczby, które zaprzeczają najbardziej przekonującym obserwacjom największych specjalistów!
Powodzenia w każdym razie. : Twisted:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: Postępy w walce z koronawirusem




przez Christophe » 09/03/21, 12:32

Przeciwwirusowy spray do nosa (wspomniany kilka razy powyżej i który wydawał się interesujący...)...nie będzie trwał długo...

https://www.quechoisir.org/actualite-co ... it-n88894/

Krajowa Agencja Bezpieczeństwa Leków (ANSM) zawiesiła stosowanie aerozolu do nosa, twierdząc, że miano wirusa Covid-99 spadło o 19%. Słusznie, ponieważ nie przedstawiono żadnego dowodu na skuteczność kliniczną leku w leczeniu tej choroby.

W swojej decyzji dotyczącej polityki zdrowotnej z 22 lutego Krajowa Agencja Bezpieczeństwa Leków (ANSM) nie owija w bawełnę. Wstrzymuje tam jeszcze przed planowanym na 1 marca 2021 r. planowanym na XNUMX marca XNUMX r. wprowadzeniem do obrotu sprayu do nosa na bazie wody jonizowanej, któremu jego producent, grupa Pharma&Beauty, przypisał wspaniałe właściwości przeciwcovidowe. W rzeczywistości, podkreśla ANSM, w dokumentacji oceniającej to urządzenie medyczne nie wskazano żadnych badań klinicznych potwierdzających jakąkolwiek skuteczność w leczeniu tej choroby lub jej zapobieganiu. Bezpieczeństwo zatrudnienia również nie jest udokumentowane. Możliwość przypomnienia, że ​​klasyfikacja „wyrobu medycznego”, choć jest bardziej luźna niż klasyfikacja „medycyny”, nie upoważnia do wszelkiej śmiałości komercyjnej…

Nawet w domach opieki

Twierdzenie przedstawione w szeroko rozpowszechnionym komunikacie prasowym z 11 lutego obiecywało jednak imponujące rezultaty: spray zmniejszyłby miano wirusa o 99% w przypadku zakażenia SARS-Cov-2. Wirus zostanie inaktywowany w ciągu 30 sekund. W swoim e-mailu z zaproszeniem na konferencję prasową producent posunął się nawet do wspomnienia o wpływie na „rozpowszechnianie wirusów”. Wystarczy, aby po prostu zatrzymać pandemię, która od roku wstrząsa światem i zepchnąć ją do rangi złego wspomnienia! Bazując na tych obiecujących wynikach, grupa Pharma&Beauty przygotowywała się do szerokiego wprowadzenia swojego produktu do aptek pod nazwą Cov-Défense oraz w parafarmacjach i aptekach internetowych pod nazwą Biokami. Nie bojąc się żadnych wyzwań, zaplanował także rozmieszczenie w szpitalach, klinikach i domach spokojnej starości (Ehpad).

Naukowo bezpodstawne

W rzeczywistości konieczne było dokładne rozszyfrowanie obfitej komunikacji otaczającej produkt. Działanie wirusobójcze zaobserwowano jedynie in vitro, co jest całkowicie niewystarczające do ustalenia skuteczności klinicznej u ludzi. Producent nie podał żadnych informacji na temat działania jego sprayu w rzeczywistych warunkach, w jamie nosowej człowieka. Ekstrapolacja dotycząca „rozprzestrzeniania się wirusa” była tym bardziej bezpodstawna z naukowego punktu widzenia. W obecnej postaci tak osławiony spray nie ma większego zasięgu niż zwykła pipeta z fizjologicznym serum.

Logicznie rzecz biorąc, ANSM odesłał swojego producenta do swoich badań. Będzie mógł promować swój produkt tylko wtedy, gdy wróci z solidniejszymi danymi... lub skromniejszymi twierdzeniami!


158915918_3426202000817316_8403884251392625328_n.png
158915918_3426202000817316_8403884251392625328_n.png (76.35 KiB) Dostęp 671 razy
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6930
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2870

Re: Postępy w walce z koronawirusem




przez gegyx » 09/03/21, 13:38

W rzeczywistości konieczne było dokładne rozszyfrowanie obfitej komunikacji otaczającej produkt. Działanie wirusobójcze zaobserwowano jedynie in vitro, co jest całkowicie niewystarczające do ustalenia skuteczności klinicznej u ludzi. Producent nie podał żadnych informacji na temat działania jego sprayu w rzeczywistych warunkach, w jamie nosowej człowieka. Ekstrapolacja dotycząca „rozprzestrzeniania się wirusa” była tym bardziej bezpodstawna z naukowego punktu widzenia. W obecnej postaci tak osławiony spray nie ma większego zasięgu niż zwykła pipeta z fizjologicznym serum.


Trzymać! Czy nie byłaby to taka sama demonstracja przymusu w przypadku szczepionek? ? ? : Chichot:
1 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Zdrowia i Prewencji. Zanieczyszczenia, przyczyny i skutki zagrożeń dla środowiska "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 295