Recenzje i zalety dodatku do silnika

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Zalety dodatku silnikowego




przez Obamot » 27/02/21, 12:09

GuyGadeboisLeRetour napisał:
Obamot napisał:Widziałem tylko tę: świeca zapłonowa NGK PKER7A8EGS 95463

Opisane tutaj: https://www.vag-perf.fr/faq/fiche-moteu ... tsi-ea211/

I nigdzie nie znalazłem odniesienia Obraz

Nawet NGK nie oferuje odpowiednika irydu dla tego specyficznego, dziwnego typu...

https://www.ebay.fr/itm/PKER7A8EGS-NGK- ... 2956594189

mwouii... wouiiii...

Kiedy nadejdzie czas na ich zmianę, mogą pojawić się ich odpowiedniki. :?

Do świecy zapłonowej Iridium 1,4 TSI Bosch FR6KI332S
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14825
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4302

Re: Zalety dodatku silnikowego




przez GuyGadeboisTheBack » 27/02/21, 12:13

Właściwie wygląda na to, że w moim aucie są już oryginalne Platinum, wygląda to tak:
Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Zalety dodatku silnikowego




przez Obamot » 27/02/21, 12:14

Ach! Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Zalety dodatku silnikowego




przez Flytox » 27/02/21, 23:30

AMHA, świece irydowe takie czy inne, z x elektrodami... nie zwalniają z testu porównawczego na silniku, w codziennych warunkach użytkowania. Kiedy się ścigałem, były momenty, gdy przysięgaliśmy tylko na „platynę” Boscha, która dawała może trochę lepiej na średnich i wysokich obrotach… bo widziałem, że nagle maszyna odpalała naprawdę dużo gorzej ....w sumie zrezygnowałem z "platyny"....która nie odpowiadała mojemu silnikowi/zastosowaniu. (Na starcie wyścigu (na wyłączonym silniku) tracisz znacznie więcej czasu na samodzielnym uruchomieniu ponad 50 metrów buggy, nawet jeśli w zamian tracisz kilka 1/10 sekundy na okrążeniu na mniej „typowej” świecy zapłonowej ). : Mrgreen:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Zalety dodatku silnikowego




przez Obamot » 27/02/21, 23:58

Na stronach poświęconych E85 opisali doświadczenia, że ​​przy świecach irydowych (bez zestawu) lepiej odpalały w mroźną zimę (niedaleko ujemnych temperatur). Jak mówisz, musisz spróbować, ja tak zrobiłem. W Toyocie Corolla jest to sprawdzane (z zaleceniem wyprzedzenia zapłonu o 4o cogodzinny). Również w Subaru Justy dobry start na zimno. W Fordzie Mondeo nie robiłem wyprzedzenia zapłonu, ale i tak odpala (trochę trudniej). W przypadku Forda Focusa zaczyna się całkiem nieźle. Nie są to auta najnowsze, ale i tak z komputerem pokładowym.Bez komputera, bez zestawu mieszanka będzie maksymalnie 50/50, bo inaczej silnik się zdusi.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 169