Zielona konstrukcja: wezwanie do świadka

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
Helene
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 01/02/07, 09:27
Lokalizacja: Courbevoie

Zielona konstrukcja: wezwanie do świadka




przez Helene » 01/02/07, 09:58

Witam,

Szukam „referencji” osób, które rozwijają lub budują ekologicznie, począwszy od zakupu ładowarek słonecznych do telefonów komórkowych po zastosowanie biodegradowalnej izolacji przy renowacji lub nawet budowie od A do Z.
To dotyczy mojej pracy magisterskiej na temat „zrównoważonego” mieszkalnictwa etno-społecznego, a zwłaszcza podejścia tych, którzy zaczynają.

Jeśli potrzebujesz wyjaśnień, nie wahaj się mnie zapytać. Zwykle potrzebowałbym rozmów kwalifikacyjnych, ale ponieważ we Francji i Belgii jesteśmy prawie wszędzie, być może możemy to zrobić przez Internet.

Z góry dziękuję zmotywowanym osobom, które chcą mi odpowiedzieć i które próbują (na mały lub duży sposób) przekształcić swój dom w „dom słodszy”...
(i tak, wiem, co za piękna formuła!! 8) )
Do zobaczenia później!
0 x
leplo
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 18/10/06, 20:11

Re: wezwanie do świadka




przez leplo » 01/02/07, 10:30

Helena napisała:Witam,

Szukam „referencji” osób, które rozwijają lub budują ekologicznie, począwszy od zakupu ładowarek słonecznych do telefonów komórkowych po zastosowanie biodegradowalnej izolacji przy renowacji lub nawet budowie od A do Z.
To dotyczy mojej pracy magisterskiej na temat „zrównoważonego” mieszkalnictwa etno-społecznego, a zwłaszcza podejścia tych, którzy zaczynają.

Jeśli potrzebujesz wyjaśnień, nie wahaj się mnie zapytać. Zwykle potrzebowałbym rozmów kwalifikacyjnych, ale ponieważ we Francji i Belgii jesteśmy prawie wszędzie, być może możemy to zrobić przez Internet.

Z góry dziękuję zmotywowanym osobom, które chcą mi odpowiedzieć i które próbują (na mały lub duży sposób) przekształcić swój dom w „dom słodszy”...
(i tak, wiem, co za piękna formuła!! 8) )
Do zobaczenia później!


Witam,
jest tu mnóstwo ludzi, którzy mogą ci odpowiedzieć :))
A+
0 x
„To dlatego, że prędkość dźwięku jest mniejsza niż prędkość światła, przez co niektórzy ludzie na początku wyglądają jasno, a potem głupio”.
MichelM
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 411
Rejestracja: 14/02/05, 13:13
Lokalizacja: 94 Dolina Marny




przez MichelM » 01/02/07, 10:48

Halo
Zrobiłem dobudówkę z cegły z izolacją rozproszoną (Monomur), izolacją konopną, okładziną z płyty pilśniowej (listwy) (OSB) ale niekoniecznie jest to ekologiczne. Planowałem zamiast tego panele Pavatex, ale tak się nie stało. niełatwo znaleźć dystrybutora w regionie paryskim. I nie zgadzam się na płacenie cen, które wydają mi się obelżywe...
Planowałem także zbierać wodę deszczową we wniosku o pozwolenie na budowę, ale jeszcze tego nie zrobiono. Budowanie z „zdrowszych” produktów niekoniecznie kosztuje dużo więcej, jeśli to wszystko zsumujesz.
Powodzenia.
Michel
0 x
leplo
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 18/10/06, 20:11




przez leplo » 01/02/07, 18:33

Wiadomo, monomur jest drogi, ale skuteczny, tylko słyszałem, że tylko jeden producent produkuje wersję redukującą mostki termiczne, pozostali producenci robią monomur, ale nie maksymalny :). Ten, który byłby najbardziej wydajny termicznie, to znak towarowy zarejestrowany przez niemiecką firmę, jej model rozpoznajemy po przekroju x (aby zapobiec mostkom termicznym). Voigna.

Cegła monowallowa
http://www.fftb.org/tbffpr00.htm

Dodam, że konstrukcja ze sprasowanej słomy daje dużo lepszą izolację.

: Chichot: : Chichot:
0 x
„To dlatego, że prędkość dźwięku jest mniejsza niż prędkość światła, przez co niektórzy ludzie na początku wyglądają jasno, a potem głupio”.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 99