Przechowywać odpływ z rowu w stawie do podlewania?

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Ben33
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 28/01/21, 08:15
x 1

Przechowywać odpływ z rowu w stawie do podlewania?




przez Ben33 » 28/01/21, 08:37

Witam wszystkich i dziękuję za to forum,
Wszędzie szukam odpowiedzi, ale ich nie znajduję.

Działka budowlana, którą planuję kupić, znajduje się w połowie drogi do małej utwardzonej drogi (maksymalnie 10 samochodów dziennie) na terenie leśnym w Périgord. Rów biegnący wzdłuż tej drogi zasila stary staw o powierzchni około 20m3 zaśmiecony wierzbami, znajdujący się na wierzchołku pożądanego terenu, również nachylony (ok. 8/10%). Ten staw wysycha latem i wydaje się, że dawno temu został stworzony, aby wchłaniać zimowe przelewy do domów naprzeciwko.

Dlatego wydaje mi się, że a priori dobrym pomysłem jest ulepszenie tego stawu do przechowywania, a następnie zastosowanie letniego podlewania grawitacyjnego (bez pompy) za pomocą uszczelnienia, które należy zweryfikować.

Proszę, powiedz mi swoją opinię na temat różnych punktów:

- Zanieczyszczenie smołą w spływie? Wydaje mi się to ograniczone, ale uleczalne.
- Zezwolenia i przepisy dotyczące stawów? Mam problem ze znalezieniem go w RSD, inne?
- Czy ten staw powinien być wymieniony w akcie zakupu? Nic nie pojawia się w katastrze (za małe)
- Inne środki ostrożności? Deklaracja?
- Koszt ulepszenia stawu z profesjonalistą?

Merci de votre aide
BEN 33
1 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6458
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1610

Re: Przechowywać odpływ z rowu w stawie do podlewania?




przez Macro » 28/01/21, 08:49

Zagospodarowanie stawu przez profesjonalistę będzie nie podlegać amortyzacji kosztem finansowym… Jest na… Z drugiej strony ekologicznie… Szybko stanie się wspaniałym biotopem…… żabami, komarami, zwierzyna pochodząca z tamtejszej wody .... Uważaj na przepisy ... Jest duża szansa, że ​​będziesz zmuszony ją zamknąć ....
1 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 111