Steve Jobs nie żyje. Jabłko w żałobie. Jaka przyszłość

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 18/10/11, 02:13

Nawet nie, pochodzi z laboratoriów Xerox

Obamat nie przeczytał cytatu, który zamieściłem powyżej:
Wbrew legendzie, mysz nie została wynaleziona w PARC, ale prawie 10 lat wcześniej w Instytucie Badawczym Stanforda przez Douglasa Engelbarta.

http://fr.wikipedia.org/wiki/Xerox_PARC

Każdy wynalazek ma bardzo długą i złożoną historię, a jego istotne prekursory są często zapominane, nawet w przypadku Nagród Nobla!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 18/10/11, 07:16

: Chichot: DZIĘKI...! A to dlatego, że myślałam, że już to wiem, a nie przeczytałam!

:zaszokować: ...nauczysz mnie czegoś. Z drugiej strony zauważyłem, że zasadnicza część „Lisy” (która była przodkiem i stanie się Mac 128, 512, 1M, 2M...), a mianowicie interfejs graficzny „WYSIWYG” z ikonami, a inne menu rozwijane itp. pochodziły ze swojej strony od firmy Xerox.

A więc o to właśnie chodziło w długich próbach tamtych czasów.

Sztuczka Jobsa polegała głównie na tym, abyśmy uwierzyli, że Mac jest „inny” (kampania „Myśl inaczej"). Jeśli na początku było tak trochę, później już tak nie było. Bardzo szybko odkryliśmy wszystkie pułapki IT:
— „wbudowane starzenie się” (zarówno oprogramowania, jak i sprzętu);
— rynek zmonopolizowany (który paradoksalnie zawsze był bardziej zmonopolizowany niż świat pec i który nadal jest...)
— Zasada licencji, która oznacza, że ​​tak naprawdę nigdy nie jesteś niczego właścicielem (ponieważ te licencje zarówno oprogramowanie z systemem operacyjnym, jak i sprzęt z dedykowanymi maszynami => podlegają warunkom). Na początku tak nie było, ponieważ Mac był wielkim propagatorem oprogramowania freeware.
— Wielkim paradoksem jest to, że system operacyjny a) który na początku był darmowy, potem został płatny b) który na początku był ogólny, potem został dedykowany maszynie, na której miał działać (a nie innym, choć całkowicie podobne) itp.

Krótko mówiąc, Mac był i przede wszystkim stał się pułapką dla użytkowników, którzy płacili więcej za sprzęt o bardziej restrykcyjnym użytkowaniu, co kazało nam wierzyć, że zyskiem będzie „łatwość obsługi” (stosunkowo hipotetyczna, ponieważ daje nam skupiały się na pewnych punktach, podczas gdy inne były bardziej „zamknięte”).

Trochę obrzydliwe jest to, że to dzięki funduszom miłośników, którzy domagali się „więcej wolności”, zbudowano bardziej restrykcyjny system operacyjny, w którym nie jesteś już właścicielem niczego, a w niedalekiej przyszłości jeszcze WIĘCEJ TWOICH DANYCH , z „przetwarzaniem w chmurze”.

To od nas zależy, czy nie włożymy palca w tę spiralę (ale oprzeć się temu będzie bardzo trudno... a nawet niemożliwie)... I to zarówno w świecie pecé, jak i mac... : Evil:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 18/10/11, 13:02

Obamot napisał:
Did67 napisał:...Mysz, OK, wychodzi z komputera Mac...

...Nawet to nie jest to, pochodzi z laboratoriów Xerox. OK... nie reklamowali tego, ale mimo to...

Co do reszty najwyraźniej wszyscy się zgadzamy ;)


Dobry. Jeszcze trochę śniłem.

Przyznam, że nie jestem Applemaniakiem, nawet jeśli marzę o Airbooku tylko ze względu na jego cienką i designerską stronę (ale ultrabooki pochodzą od Asusa, Samsunga...). Więc tego nie studiowałem...

Żałuję też, a zapomniałem o tym w poprzednim poście, że Apple – a zatem Jobs – zachował się bardziej niż inni konsumpcjonizm poprzez przestarzałe pytanie „wygląd”. Zobacz wściekłość na nowym Iphone 4S!!! Co więcej? Ile doskonale funkcjonalnych iPhone'ów w koszu lub w kącie? Z jakim śladem na planecie Ziemia??? A nawet poza tym, kombinacja nieszczęśliwych ludzi, ponieważ są pozbawieni środków do życia, czują się poniżeni, kuszeni kradzieżą???? Krótko mówiąc, jaki model firmy stoi za Apple – Jobs???? To jest mój krzyk!

Nie możemy zatem opowiadać się „ekonomicznie” za Jobsem.

Więc nie możemy go tutaj przyzwoicie idealizować forum !

No i nie pisałem, że to potwór.

Chciałem po prostu „ograniczyć” ambientowe bałwochwalstwo (mówię ogólnie, w mediach, nie konkretnie tutaj)…

Widzę, że jest nas pewna liczba i to mnie uspokaja.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 18/10/11, 13:09

Obamot napisał::

Trochę obrzydliwe jest to, że to dzięki funduszom miłośników, którzy domagali się „więcej wolności”, zbudowano bardziej restrykcyjny system operacyjny, w którym nie jesteś już właścicielem niczego, a w niedalekiej przyszłości jeszcze WIĘCEJ TWOICH DANYCH , z „przetwarzaniem w chmurze”.

: Evil:


Przepraszam, ale czytając to, przychodzi mi do głowy myśl, o której postaram się zapomnieć: to jednak nie był Hitler???
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 18/10/11, 22:17

...ok, zastępuję "obrzydliwePrzez „skandaliczny"!

Chociaż żaden z tych przymiotników nie odnosi się do smutnej postaci, którą cytujesz. :zaszokować:

Uwaga: często myślę o skumulowanym czasie straconym w pułapkach IT, co ostatecznie oznacza wiele ofiar śmiertelnych – w „osobo-latach” – podczas prób „kontrolowania narzędzia”, zamiast spędzać więcej czasu na „robieniu czegoś z nim” ...z drugiej strony nikt nas nie zmusza do kupowania i używania komputera, z jabłkiem w gardle czy nie... : Lol:
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14823
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4302

Re: Steve Jobs nie żyje. Jabłko w żałobie. Jaka przyszłość?




przez GuyGadeboisTheBack » 24/01/21, 22:20

Podnoszę temat, żeby nie tworzyć, a potem... to trochę jak odpowiedź na pytanie o tekst...

Powstanie w fabryce produkującej produkty Apple w Indiach

Jak wiadomo, Apple produkuje coraz więcej iPhone'ów w Indiach. Początkowo miała na celu ucieczkę przed podatkami obowiązującymi w tym kraju. Następnie firma rozszerzyła tam swoją produkcję ze względu na niższe koszty pracownicze i chcąc uniknąć wojny handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Chinami.
W ten weekend należąca do Wistron fabryka iPhone'ów w Bangalore stała się celem wściekłych pracowników. Tym ostatnim od miesięcy nie wypłaca się wynagrodzeń, a wszystkie pensje zostały znacząco obniżone.

Firma Apple ogłosiła, że ​​zleciła emisariuszom z Cupertino zbadanie tej kwestii, a zwłaszcza przyczyn, które doprowadziły do ​​takich problemów.

[Aktualizacja] Nowe informacje mówią nam, że zakład produkcyjny iPhone'a Wistron w Indiach powszechnie lekceważył (elastyczne) zasady pracy, zaniżając pracownikom wynagrodzenie, narażając ich na bardzo zmienne godziny pracy i narzucając trudne warunki pracy. Niedopuszczalne.
Do tego doszedł wyraźny brak nadzoru pracowników.
Ustalenie obowiązków zajmie trochę czasu, chociaż dyrektor generalny Wistron zapowiedział pełną współpracę w toczącym się śledztwie.
Jednak i na tym szczeblu władze lokalne wydają się być współwinne, gdyż chcą szybkiego wznowienia pracy, obawiając się trwałego opuszczenia tych fabryk.

https://macbidouille.com/news/2020/12/1 ... le-en-inde

Biedne dranie! : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6459
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1610

Re: Steve Jobs nie żyje. Jabłko w żałobie. Jaka przyszłość?




przez Macro » 25/01/21, 09:10

Wszystko przepadło...

Pudełko, w którym można umieścić w telefonie więcej technologii, niż NASA musiała wysłać ludzi na Księżyc....

Nie potrafię właściwie zarządzać fabryką...

Tymczasem za cenę telefonu mogą skorumpować dobrze radzącego sobie przywódcę, który wyśle ​​policję, aby szukała niewolników i przywróciła ich do pracy manu militari....
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
ekonomiści
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 24/09/20, 15:51

Re: Steve Jobs nie żyje. Jabłko w żałobie. Jaka przyszłość?




przez ekonomiści » 25/01/21, 10:02

Witam, rzeczywiście przykro to mówić! ale nie sądzę, że Apple jest jedyną firmą prowadzącą działalność w krajach takich jak Indie. Eksport pracy jest już niefortunny, co powoduje bezrobocie, ale także zmuszanie dzieci i dorosłych do pracy za marne pieniądze.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6459
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1610

Re: Steve Jobs nie żyje. Jabłko w żałobie. Jaka przyszłość?




przez Macro » 25/01/21, 10:19

„Kiedy myślisz... Że wystarczy, żeby ludzie już ich nie kupowali, żeby nie sprzedawali!”
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 172