Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2

Katastrofy humanitarne (w tym wojny i konflikty w zasobach), naturalne, klimatyczne i przemysłowe (z wyjątkiem energii jądrowej lub ropy naftowej forum paliw kopalnych i jądrowych). Zanieczyszczenie morza i oceanów.
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez ABC2019 » 24/01/21, 10:04

izentrop napisał:
jedyne, czego dowodzi, to to, że media głównego nurtu (w tym FS i sceptyczna nauka, które nie są pisane przez naukowców, ale przez niekompetentnych dziennikarzy lub aktywistów) nie rozumieją wyników naukowych i systematycznie je zniekształcają w sensie obwiniania CO2 za wszystko, aby uczestniczyć w histerii.
Oczywiście CO2 „przyczynia się” do globalnego ocieplenia, ponieważ jest gazem cieplarnianym, ale nie jest główną przyczyną, jest przyczyną wtórną.Zatem stosunek ∆CO2/∆T nie jest taki sam. Jest to wtórne sprzężenie zwrotne, a nie główna przyczyna
Jesteś tak samo uparty jak Raoult z jego chlorochiną, ale wyglądasz śmiesznie, bez marnowania publicznych pieniędzy. : Twisted:

Tyle że w przeciwieństwie do Raoulta, to co mówię jest prawdziwe i poparte publikacjami naukowymi, to media dają zniekształcony obraz, nie ja.

Nie ma nic złego w tym, co napisałem, zwłaszcza w tym, co podkreśliłeś na różowo.

4 czy 5°C uzyskane w scenariuszu RCP 8.5 oraz fakt, że scenariusz RCP 8.5 zakłada ciągły wzrost zużycia paliw kopalnych, aż do potrojenia obecnego, to oficjalne dane pojawiające się w raportach IPCC. Fakt, że scenariusze nie dbają o rezerwy, jest również oficjalny i pojawia się w raportach IPCC. Fakt, że scenariusze nie są przewidywaniami, ale po prostu historiami „co by było, gdyby”, wyobrażającymi sobie, co by się stało, gdyby, jest również oficjalny i znajduje się w raportach IPCC.

Tylko, że media tego nie tłumaczą... i zachowują się tak, jakby te scenariusze były "realistyczne".
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez ABC2019 » 24/01/21, 10:16

eclectron napisał:
ABC2019 napisał: Może to być nawet 50 lat lub 10 lat, co nie zmienia faktu, że to CO2 podąża za temperaturą (wzmacniając ją nieco), a nie odwrotnie.

Więc jeszcze raz dziękuję za dostarczenie nowych dowodów na to, że media głównego nurtu nic nie wiedzą o nauce i mogą powiedzieć wszystko.

Więc jaki jest naturalny proces, który miał miejsce wcześniej i który powoduje wzrost obecnego poziomu CO2?

gdybyś przeczytał własne źródła, wiedziałbyś: to zmiany parametrów orbity Ziemi zwiększają nasłonecznienie regionów borealnych i topią pokrywę lodową, co zmniejsza albedo i powoduje dodatkowe ocieplenie. To jest główne sprzężenie zwrotne, które wyjaśnia bardzo duże wahania temperatury. Wzrost CO2 jest zatem konsekwencją tego ocieplenia, prawdopodobnie w wyniku procesów biologicznych, które uwalniają zmagazynowany węgiel do oceanu. Ten CO2 z pewnością przyczynia się do wzrostu ocieplenia (któremu nie zaprzeczam), ale ogólnie ∆T wynika również z wielu innych rzeczy, w tym zmniejszenia pokrywy lodowej. Nie możemy więc bezpośrednio porównywać ∆T/∆CO2, ta zmiana albedo stała się teraz nieistotna, biorąc pod uwagę słabość obecnych czap lodowych (a jeśli ich grubość nieznacznie się zmniejsza, ich powierzchnia nie zmienia się tak bardzo).

Mam mały problem z tymi wykresami.
Myślałem, że RCP XX oznacza, że ​​ocieplenie wynosiło średnio XX na całej planecie. Dlatego muszą być strefy + i strefy – że XX
Widzimy jednak przede wszystkim strefy – i strefy =, …ewentualnie trochę +
Więc nie rozumiem ich grafiki ani koncepcji RCP XX?

no to źle myślałeś :). XX nie reprezentuje zmiany temperatury, ale wymuszenie w W/m2. RCP 8.5 to nie +8.5°C, ale +8.5 W/m^2. To wymuszenie trzeba następnie przeliczyć na temperaturę, ale akurat modele nie są bardzo dokładne co do współczynnika konwersji, ale byłoby to około 0,5°C dla 1 W/m2.

Nie ma pewności, że moja ręka zostanie odcięta, dowiaduję się, kiedy nadarza się okazja, i dlatego dlaczego nie z wielkimi nazwiskami, takimi jak ty, którzy wiedzą lepiej niż wszyscy naukowcy / światowi specjaliści mniej epsilon.
Na co czekasz, aby przedstawić swoje tezy?

przemyśl to jeszcze raz, nie wiem więcej niż specjaliści. Wiem tylko to, co wyczytałem z prac naukowych; Poza tym, że zdałem sobie sprawę, że media przedstawiły bardzo zniekształcony i bardzo katastrofalny obraz tego.

Dlaczego naukowcy tego nie naprawią? ale oczywiście dlatego, że im to odpowiada. Kłamią przez przeoczenie, ponieważ w ich interesie jest utrzymanie psychozy w celu uzyskania punktów za badania. Finansowanie badań w krajach anglosaskich zawsze odbywało się poprzez uzyskiwanie kontraktów, a konkurencja jest bardzo silna. Francja była lepiej chroniona przez stabilne i powtarzalne systemy finansowania, ale w ostatnich dziesięcioleciach nastąpiła bardzo wyraźna zmiana, dostosowując się do modeli anglosaskich (utworzenie ANR, IDEX i kontraktów europejskich, takich jak ERC). Nagle wszyscy mają interes w udowodnieniu, że te badania są najważniejsze na świecie, a to prowadzi do katastrofizmu.
Powiedziałem już, że nie potrzebuję RC, aby rozważyć, że konieczne jest działanie i powinieneś przyjąć ten sam punkt widzenia, jeśli jesteś zgodny z faktem, że nie jesteś świadomy, że skamieniałości nieuchronnie znikną i że obecnie jesteśmy od nich hiper uzależnieni.

Nie przeczę, że skamieniałości należy wymienić. Mówię, że głównym powodem tego jest to, że znikną oni, a nie RC.
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez eclectron » 24/01/21, 10:52

Cóż, przynajmniej jednego się nauczyłem:
https://fr.wikipedia.org/wiki/Sc%C3%A9nario_RCP

Scenariusz RCP służy do modelowania przyszłego klimatu. W AR5, w oparciu o cztery różne hipotezy dotyczące ilości gazów cieplarnianych, które zostaną wyemitowane w nadchodzących latach (okres 2000-2100), każdy scenariusz RCP podaje prawdopodobny wariant klimatu, który będzie wynikał z poziomu emisji wybranego jako hipoteza robocza. Nazwy czterech scenariuszy pochodzą od uzyskanego w ten sposób zakresu wymuszania radiacyjnego dla roku 2100: scenariusz RCP2.6 odpowiada wymuszeniu +2,6 W/m2, scenariusz RCP4.5 +4,5 W/m2 i to samo dla scenariuszy RCP6 i RCP8.53. Im wyższa ta wartość, tym bardziej układ ziemia-atmosfera zyskuje energię i nagrzewa się.


Nie wiem, czy tylko ja dałam się oszukać. Niektóre z moich wcześniejszych przemówień nie mają sensu! : Lol: : Lol: : Lol:
Jak już powiedziałem, nigdy nie studiowałem tego tematu, po prostu wziąłem to, co pochodziło z mediów tu i tam..
Ale mówienie o resuscytacji krążeniowo-oddechowej w mediach wcale nie jest mówieniem jako pojęciem, a temperaturą już więcej.


Więc teraz, jaki jest najbardziej prawdopodobny RCP? a przede wszystkim jaki wzrost temperatury? tam byłby konkretny jako wynik naukowy.
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13689
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1515
Kontakt :

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez izentrop » 24/01/21, 11:32

ABC2019 napisał:Nie ma nic złego w tym, co napisałem, zwłaszcza w tym, co podkreśliłeś na różowo.
Nie, tylko słoń : Mrgreen: : Mrgreen:

Pomijacie to, co istotne: akumulację i długie życie CO2 w atmosferze, ilość pochłanianą przez oceany https://wwz.ifremer.fr/L-ocean-pour-tou ... e-climat... które będą uwalniane stopniowo, pomagając utrzymać ocieplenie...
Nawet jeśli przekroczyliśmy szczyt wydobycia ropy, nadal mamy tyle samo, jeśli nie więcej skamieniałości do spalenia, niż to, co zostało spalone przez 200 lat.
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13689
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1515
Kontakt :

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez izentrop » 24/01/21, 11:35

eclectron napisał:Więc teraz, jaki jest najbardziej prawdopodobny RCP? a przede wszystkim jaki wzrost temperatury? tam byłby konkretny jako wynik naukowy.
potrzebujesz nauczyciela https://www.climat-en-questions.fr/repo ... -braconnot
0 x
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez ABC2019 » 24/01/21, 11:55

izentrop napisał:
ABC2019 napisał:Nie ma nic złego w tym, co napisałem, zwłaszcza w tym, co podkreśliłeś na różowo.
Nie, tylko słoń : Mrgreen: : Mrgreen:

Pomijacie to, co istotne: akumulację i długie życie CO2 w atmosferze, ilość pochłanianą przez oceany https://wwz.ifremer.fr/L-ocean-pour-tou ... e-climat... które będą uwalniane stopniowo, pomagając utrzymać ocieplenie...

twój link nie działa, ale dlaczego chcesz, aby ocean „uwolnił” to, co wchłonął? nie tego się oczekuje! przeciwnie, powinien wytrącić się w postaci węglanów.
Nawet jeśli przekroczyliśmy szczyt wydobycia ropy, nadal mamy tyle samo, jeśli nie więcej skamieniałości do spalenia, niż to, co zostało spalone przez 200 lat.

to wciąż za mało, aby osiągnąć 4 lub 5°C... to nie ja to mówię, to obliczenia zgłoszone przez IPCC!
Podałem już wykres, znane rezerwy odpowiadają ostatecznemu ok. 1500 GtC, a nawet wtedy nie jest nawet pewne, czy rezerwy węgla nie są przewartościowane. Odpowiada mniej więcej RCP 4.5, może trochę więcej, i RC między 2 a 3°C

Obraz

cóż, na pewno przekracza trochę 2°C, ale niewiele. Moim zdaniem, kiedy klimatolodzy zdali sobie sprawę, że scenariusze 4 czy 5°C są nierealne, powiedzieli sobie, że zawali im się dom i obniżyli próg do 2°C, a nawet 1,5°C, żeby powiedzieć, że powyżej 2°C nadal jest bardzo poważnie i że mimo wszystko coś trzeba zrobić : Twisted: .

Ale tak naprawdę nie ma to żadnego naukowego uzasadnienia, w rzeczywistości nic poważnego nie dzieje się przy 2°C, co więcej, jak powiedziałem, jest to sprzeczne ze scenariuszami przewidującymi 4 lub 5°C, ponieważ aby osiągnąć te wartości, zużycie paliw kopalnych musi nadal rosnąć znacznie powyżej 2°C… co jest możliwe tylko wtedy, gdy nic poważnego się nie dzieje, tylko zdrowe gospodarki i populacje zwiększają swoje emisje!
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez ABC2019 » 24/01/21, 12:00

izentrop napisał:
eclectron napisał:Więc teraz, jaki jest najbardziej prawdopodobny RCP? a przede wszystkim jaki wzrost temperatury? tam byłby konkretny jako wynik naukowy.
potrzebujesz nauczyciela https://www.climat-en-questions.fr/repo ... -braconnot

twoje odniesienie absolutnie nie odpowiada na pytanie o elektron. W rzeczywistości, aby na nie odpowiedzieć, trzeba to porównać z ilością znanych rezerw, ale klimatolodzy nienawidzą tego robić, ponieważ zmusza ich to do przyznania, że ​​„najbardziej prawdopodobny” scenariusz wcale nie jest katastrofalny. Odpowiedź jest taka, że ​​potwierdzone rezerwy wynoszą około RCP 4.5. Przeczytaj, co Lahérrère napisał na ten temat;

https://energieetenvironnement.com/2018 ... imatiques/
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13689
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1515
Kontakt :

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez izentrop » 24/01/21, 12:19

ABC2019 napisał:twój link nie działa, ale dlaczego chcesz, aby ocean „uwolnił” to, co wchłonął? nie tego się oczekuje! przeciwnie, powinien wytrącić się w postaci węglanów.
Na początku tak ale
Według badań zmiana orbity Ziemi zapoczątkowała topnienie części pokrywy lodowej pokrywającej Amerykę Północną i Europę. Miliony litrów słodkiej wody wpłynęły następnie do Północnego Atlantyku, zakłócając prądy oceaniczne, które rozprowadzają ciepło po całej planecie. Ten naturalny klimatyzator przestał działać prawidłowo, ciepło nagromadziło się na półkuli południowej, powodując, że Antarktyda najpierw się nagrzała. To miejscowe ocieplenie stopiło lód morski, uwalniając do atmosfery CO2 uwięziony w oceanie. I to właśnie ten CO2 spowodował następnie globalne ocieplenie. W takim błędnym kole „szybko wyszliśmy z epoki lodowcowej”, podsumowuje Jeremy Shakun.
https://www.futura-sciences.com/planete ... ace-37995/
https://www.nature.com/articles/nature10915
Nie wspominając już o gazach cieplarnianych uwalnianych przez wieczną zmarzlinę i ziemskie pochłaniacze dwutlenku węgla, które wzmacniają RC, stąd RCP 8.5, jeśli nic nie zostanie zrobione.

Należysz do tego 1%, który nie przestrzega konsensusu, ale to ci najbardziej narzekają na swoją niekompetencję.
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14911
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4338

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez GuyGadeboisTheBack » 24/01/21, 12:31

izentrop napisał:Nie wspominając już o gazach cieplarnianych uwalnianych przez wieczną zmarzlinę i ziemskie pochłaniacze dwutlenku węgla, które wzmacniają RC, stąd RCP 8.5, jeśli nic nie zostanie zrobione.

Znikomy dekret prof AVC. A potem nie jest tak, że może być „ucieczka” tego całego gówna. NIE. AVC musiało nigdy nie zrozumieć, w jaki sposób ogień daje się ponieść. Chociaż miał kominek... powiedział. : Mrgreen:
0 x
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez ABC2019 » 24/01/21, 12:37

izentrop napisał: To miejscowe ocieplenie stopiło lód morski, uwalniając do atmosfery CO2 uwięziony w oceanie. I to właśnie ten CO2 spowodował następnie globalne ocieplenie.

tak tak, CO2 spowodował ocieplenie... które miało już miejsce na tyle długo, że oceany uwolniły ten CO2 Roll:
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "katastrofy humanitarne, naturalne, klimatyczny i przemysłowych"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 82