samochód elektryczny i transport, aktualności drutu

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...
Avatar de l'utilisateur
Gildas
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 879
Rejestracja: 05/03/10, 23:59
x 173

Re: Samochody elektryczne i transportu, nowości drutu




przez Gildas » 20/01/21, 11:11

Witam,
Rajqawee napisał:...

Tutaj, a także dla innych: co byście mi doradzili.
Mam benzynę Clio 3 z 2007 r. Odkąd go mam, przejechałem średnio mniej niż 3 tys. Głównie na długie wycieczki drogowe, zwykle z odrobiną gór. Konserwacja wykonywana w garażach, za każdym razem nic ważnego. Ma zatem 66 000 km.
...

A więc krótkie przejazdy... Tam samochód elektryczny radzi sobie dużo lepiej pod względem udogodnień i redukcji zanieczyszczeń w porównaniu do swojej termicznej siostry, która jeździ na zimnym silniku...

Z drugiej strony (co mnie najbardziej martwi) to autonomia i żywotność akumulatora samochodu elektrycznego po 10 czy 15 latach...

Na rotofilu z baterią litową made in Germany bateria trzymała 6 miesięcy!
Urządzenie na gwarancji serwis mówi mi, że bateria nie jest objęta gwarancją! :zaszokować:
Rotofil na wysypisku od...
1 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2212
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 504

Re: Samochody elektryczne i transportu, nowości drutu




przez phil59 » 20/01/21, 22:46

Powiedzmy, że moje doświadczenie z jonami mówi mi, że w ciągu 8 lat i 110 000 km bateria straciła 20%.

Moja kamera ma ponad 20 lat, bateria nadal trzyma, sony....

Akumulatory samochodowe są szczególnie dobrze monitorowane. Możemy mieć nadzieję na około piętnaście lat z około 50% początkowej autonomii.
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Samochody elektryczne i transportu, nowości drutu




przez izentrop » 21/01/21, 08:59

Makro napisał:Najmądrzej byłoby mieć pojazd, który nie komunikuje się z siecią elektryczną i który można ładować w domu z konwencjonalnego gniazdka....

Jeśli ładujesz w określonym terminalu, prędzej czy później zapłacisz podatki, które będą dotyczyć drogi kwh… W domu… ​​starym, nienamierzalnym samochodem elektrycznym, który prawdopodobnie zostanie na później… albo z deklaracji...
identyfikowalny jak?
Makro napisał:Na przykład dla mnie ładowanie mojego Czéro w klasycznym trybie 2 V kosztuje 220 € za godzinę... To około 1 € za Kwh
Cena na terminalu? Nic dziwnego, że nigdy nie widziałem nikogo, kto zainstalowałby kilkanaście terminali Tesli na końcu parkingu supermarketu.
0 x
Rajqawee
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/02/20, 09:21
Lokalizacja: Occitanie
x 577

Re: Samochody elektryczne i transportu, nowości drutu




przez Rajqawee » 21/01/21, 10:16

izentrop napisał:
Makro napisał:Najmądrzej byłoby mieć pojazd, który nie komunikuje się z siecią elektryczną i który można ładować w domu z konwencjonalnego gniazdka....

Jeśli ładujesz w określonym terminalu, prędzej czy później zapłacisz podatki, które będą dotyczyć drogi kwh… W domu… ​​starym, nienamierzalnym samochodem elektrycznym, który prawdopodobnie zostanie na później… albo z deklaracji...
identyfikowalny jak?
Makro napisał:Na przykład dla mnie ładowanie mojego Czéro w klasycznym trybie 2 V kosztuje 220 € za godzinę... To około 1 € za Kwh
Cena na terminalu? Nic dziwnego, że nigdy nie widziałem nikogo, kto zainstalowałby kilkanaście terminali Tesli na końcu parkingu supermarketu.


Hej, dzięki za odpowiedzi. Absolutnie nie pomyślałem o utracie dochodów dla państwa, że ​​ludzie jeżdżą na prądzie! (ale z drugiej strony myślałem, że koszt Kw/h wzrośnie w przyszłości)

Ale nagle w mieszkaniu posiadanie samochodu elektrycznego jest trochę nie do pomyślenia.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6459
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1610

Re: Samochody elektryczne i transportu, nowości drutu




przez Macro » 21/01/21, 11:32

Identyfikowalne przez komunikację twojego samochodu z terminalem....
1 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2485
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 359

Re: Samochody elektryczne i transportu, nowości drutu




przez Forhorse » 21/01/21, 21:55

Nie mam złudzeń, że państwo znajdzie sposób na opodatkowanie elektryczności „drogowej”… ale hej, skoro dał mi 12.000 XNUMX euro, to zajmie trochę czasu.

To powiedziawszy, jeśli ropa jest tutaj tak opodatkowana, dzieje się tak również dlatego, że jej import ma duży wpływ na bilans handlowy kraju.
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Samochody elektryczne i transportu, nowości drutu




przez izentrop » 21/01/21, 22:28

Makro napisał:Identyfikowalne przez komunikację twojego samochodu z terminalem....
Widzę, że daleko mu do standaryzacji
Obraz
https://forums.automobile-propre.com/to ... nes-23755/
1 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15994
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5188

Re: Samochody elektryczne i transportu, nowości drutu




przez Remundo » 21/01/21, 23:50

Forhorse napisał:Nie mam złudzeń, że państwo znajdzie sposób na opodatkowanie elektryczności „drogowej”… ale hej, skoro dał mi 12.000 XNUMX euro, to zajmie trochę czasu.

to w porządku
To powiedziawszy, jeśli ropa jest tutaj tak mocno opodatkowana, to również parce que jego import ma ogromne znaczenie w bilansie handlowym kraju.

połączenie logiczne nie jest ustanowione.

dla mnie to dlatego, że zdecydowana większość pojazdów jest napędzana benzyną, a opodatkowanie bezpośrednio na stacji jest dziecinnie proste.

te podatki nie tworzą żadnego bogactwa dla Francji, to tylko recyrkulacja wewnętrzna kapitału.
0 x
Obraz
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554

Re: Samochody elektryczne i transportu, nowości drutu




przez moinsdewatt » 23/01/21, 12:19

Volkswagen ID.3 w tej samej cenie co Renault Zoé
Sob 23 — Małe porównanie.


https://www.moteurnature.com/30771-la-v ... enault-zoe
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2212
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 504

Re: Samochody elektryczne i transportu, nowości drutu




przez phil59 » 23/01/21, 12:42

izentrop napisał:
Makro napisał:Identyfikowalne przez komunikację twojego samochodu z terminalem....
Widzę, że daleko mu do standaryzacji
Obraz
https://forums.automobile-propre.com/to ... nes-23755/


Tak i nie.

Obecnie chademo, które było "szybkim" systemem obciążania skrzydła, jest "pseudo skończone".

Dwie pozostałe rzeczy to gniazda T2, a priori nieobecne w tabeli, jak zoé, zwłaszcza w 2 Kw, gdzie wszędzie jest mnóstwo terminali, a wiele pojazdów elektrycznych może na nim ładować 22 kW, patrz 7 , czasem z opcją .

Combo CCS to nowy standard, pozwalający ładować co najmniej 50 kW, zobacz więcej, np. 100 kW. (chociaż są terminale CCS w 22 kW).

Jest to szczególnie widoczne w Europie.

Szkoda chademo, był to system "dwukierunkowy", zdolny do brania lub dawania kW... bez zarzutu dla V2G, V2H. (pojazd do sieci, pojazd do domu).

Zostaje gniazdko 220V, "głupie i nikczemne", żeby ładować codziennie w domu, bez problemów.... (w zależności od ilości przejechanych dziennie km, ok. 100 km dziennie, bez problemu).
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 203