Jaką izolację zainstalować ogrzewanie podłogowe bt

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
fanfanterel
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 11/01/21, 23:11

Jaką izolację zainstalować ogrzewanie podłogowe bt




przez fanfanterel » 11/01/21, 23:51

witam, już widziałem forum na ten temat, ale nie mogę go znaleźć ....
Jestem w trakcie wyposażania pokoju w stodole na farmie. Chcę przedłużyć ogrzewanie podłogowe, które już istnieje w sąsiednim pomieszczeniu, rury już przeszły przez ścianę, do czasu kontynuacji prac (rozpoczętych 20 lat temu). przyszedł inżynier ogrzewania, który sprawdził wykonalność i jest ok. Obawiam się, że audyt, do którego się skierowałem, zalecił wykonanie „spoconej” podłogi. Znalazłem murarza, który zgadza się na wykonanie mi jastrychu wapiennego, ale nie wiem, czy 80 mm płyty izolacyjne dostarczone przez instalatora spełniają kryterium „oddychalności”. Jest przytłoczony i trudny do osiągnięcia, aby z nim porozmawiać, chciałbym wiedzieć, jakie istnieją materiały, które byłyby odpowiednie. Widziałem już na forum plac budowy, że istnieje możliwość zamocowania rur ogrzewania podłogowego np. na płytach korkowych.

Na razie grunt obniżono o 45 cm, położono jeża z odpływem wodno-powietrznym, kolejnym krokiem będzie płyta wapienna.
Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi
0 x
 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 247