Kocioł Rotex GCU 524

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
velo68
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 02/01/21, 17:24

Kocioł Rotex GCU 524




przez velo68 » 02/01/21, 17:42

dobry wieczór
Mam duży problem z moim kotłem Rotex GCU compact 524.
ogrzewanie a silniczek zaworu 3-drogowego pozostaje w trybie CWU.Problem w tym że przez 2-3 dni działa wtedy dobrze
, nie pytaj mnie dlaczego, ona znowu to robi. W efekcie na kocioł chce mi wysłać ogrzewanie w podłodze
ale zawór 3-drogowy nie otwiera się.Dzisiaj rano ponownie w trybie ogrzewania mój zawór 3V zamyka się i przechodzi do CWU. Dlatego temperatura
bo ogrzewanie za szybko się podnosi (podgrzewana podłoga) i gaśnie palnik.Właśnie niedawno znalazłem rozwiązanie wyjąłem silniczek
zaworu 3V i zastępuje go bez naciskania osi i tam zawór się otwiera i cała woda, która była zablokowana, wypływa na podłogę i po chwili
znowu zaczyna się grzać i wszystko ok.Myślałem że to ten zawór się blokuje wymieniłem ale dziś rano to samo.
Czy ktoś ma pomysł na problem?
Z podziękowaniami
velo68
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33

Re: Kocioł Rotex GCU 524




przez Philippe Schutt » 02/01/21, 21:04

cześć
co to jest zawór 3V? Ile przewodów sterowania silnikiem? zdjęcie ?
Za pomocą którego będziesz mógł sprawdzić, czy silnik otrzymuje prawidłowe polecenie.
0 x
velo68
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 02/01/21, 17:24

Re: Kocioł Rotex GCU 524




przez velo68 » 03/01/21, 09:48

Witaj Philippe
Już teraz dziękuję za odpowiedź, załączam zdjęcie zaworu 3v i puszki honeywell VC6983-42.
Prawdziwy problem polega na tym, że ta skrzynka otrzymuje prawidłowe informacje, ale 2 lub 3 razy w tygodniu się myli
szczotki Albo po cyklu CWU kocioł przełącza się w tryb grzania, ale bojler pozostaje w CWU
lub po prostu w trybie ogrzewania działa samoczynnie w CWU, ale nie przez cały czas, to jest problem!
Więc pudełko czy regul?
Cordialement
załączniki
IMG_0647.JPG
mieszkaniowy
IMG_0647.JPG (80.08 KB) Oglądane razy 9447
IMG_0645.JPG
Zawór 3V
IMG_0645.JPG (78.67 KB) Oglądane razy 9447
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33

Re: Kocioł Rotex GCU 524




przez Philippe Schutt » 03/01/21, 21:34

Czy to ten badziew z kulą zamykającą się albo z prawej albo z lewej strony, a silnik kręci się tylko w jedną stronę, powrót następuje sprężyną?
Je nienawidzić tę chwiejną część i wdałem się w bójkę z moim opiekunem z powodu absurdalnej średnicy przejścia.
Cóż, to dobrze! : Chichot:
Ten silnik jest zasilany przez kartę, która następnie przełącza wodę do balonu. Kiedy karta go odcina, wiosna powoduje powrót zaworu do pozycji grzania.
Jeśli silnik przechodzi do pozycji ECS, pracuje i otrzymuje sok. ale może się zawiesić i dlatego nie wrócić poprawnie
Zawór, już go zmieniłeś
Reg... tego nie wiem, ale ogólnie elektronika jest mocna.

Skłaniam się więc w stronę silnika, tym bardziej, że przydała się Twoja manipulacja jego usunięciem. A potem mi się to nie podoba : Twisted:
0 x
velo68
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 02/01/21, 17:24

Re: Kocioł Rotex GCU 524




przez velo68 » 05/01/21, 07:09

Zawór został zmieniony, tak! Jeśli to ten silnik, a im dłużej myślę tym bardziej w to wątpię, bo sobota w trybie grzania,
ten silnik sam przeszedł na CWU, a kocioł pozostaje w trybie grzania.Nie uważasz, że musisz szukać
w czym można by go poprosić o wpisanie tego w ECS bez informowania o tym kotła? Sonda, karta?
Dziękuję za odpowiedź
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33

Re: Kocioł Rotex GCU 524




przez Philippe Schutt » 27/01/21, 17:10

co rozumiesz przez "tryb grzania"? Ogrzewanie bez CWU?

Zresztą silnik sam nic nie robi poza powrotem do pozycji grzania (sprężyną).
jeśli się kołysze, jest zasilany przez kartę.
więc karta.
0 x
velo68
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 02/01/21, 17:24

Re: Kocioł Rotex GCU 524




przez velo68 » 28/01/21, 07:59

Witaj Philippe

Wymieniłem ten 3-drogowy zawór w Wigilię, w sobotę miałem wrażenie, że zmusiło mnie to do przerobienia tej awarii ale od tamtej pory pukam w drewno,
to działa . Pod warunkiem, że tak jest!! Ale jeśli tak jest, to wstyd dla tych wszystkich firm, które interweniowały w moim domu.
Znalazłem źródło tej awarii.
Dzięki jeszcze raz .
0 x
KROK 68
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 30/11/21, 20:08

Re: Kocioł Rotex GCU 524




przez KROK 68 » 30/11/21, 20:13

Witam,

Mam też problem z zaworem VC6983 na tym samym kotle.
Skąd mam wiedzieć, czy silnik pracuje?
Zmieniłeś silnik lub zawór?

Z góry dziękuję
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33

Re: Kocioł Rotex GCU 524




przez Philippe Schutt » 30/11/21, 20:27

Witam,

- zdejmij plastikową osłonę, aby zidentyfikować 2 przewody zasilające silnik. (Mogą być inne, podłączone do wyłączników krańcowych)
-podłącz je do 220v. Silnik powinien pracować.
- przerywa przepływ prądu i silnik musi powrócić do pozycji spoczynkowej pod działaniem sprężyny.
0 x
KROK 68
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 30/11/21, 20:08

Re: Kocioł Rotex GCU 524




przez KROK 68 » 30/11/21, 20:51

Witaj Philippe Schutt,

Dziękuję za odpowiedź!
Widziałem, że jesteś w Alzacji, tak jak ja, przypadkiem nie możesz interweniować w sektorze Colmar? Bardzo trudno jest znaleźć kogoś, kto pracuje na tym kotle... a ja mam duży problem z ogrzewaniem (ponad 16 stopni)
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 184