plastikowy zbiornik oleju do czyszczenia wody, aby odzyskać?

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
sebarmageddon
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 102
Rejestracja: 01/02/07, 11:16
Lokalizacja: Francja




przez sebarmageddon » 25/02/11, 17:55

co do rozcieńczalnika wolę go nie spalać, albo co najwyżej odpuścić kilka litrów na pierwsze czyszczenie zbiornika i na koniec opróżnić odpady do puszek które wyrzucę na wysypisko
ale hej, jeśli płyn do naczyń tak dobrze czyści, to prawdopodobnie unikałbym rozcieńczalnika do farb

W każdym razie dziękuję za wszystkie informacje
Myślę, że teraz mam już podstawy czyszczenia zbiornika, pozostaje mi je tylko zastosować w praktyce
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 25/02/11, 18:14

Pewnego razu szukałem domu do kupienia i odwiedziłem taki, który był częścią starego składu oleju opałowego. Cała ziemia w okolicy została zalana olejem opałowym, co nie powstrzymało jednak wzrostu chwastów. Podejrzewam, że w małych dawkach to raczej nawóz.

Jeśli ma to służyć do podlewania trawnika, wylej tyle oleju opałowego i szlamu, ile możesz, i używaj go w niezmienionym stanie.
W przeciwnym razie detergent do prania niszczy olej opałowy, a nawet zapach. Ponieważ jednak nie sprawi to, że zbiornik będzie nadawał się do przechowywania wody pitnej, będzie to jedynie dodatkowe zanieczyszczenie.
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 25/02/11, 18:21

Philippe Schutt napisał:Pewnego razu szukałem domu do kupienia i odwiedziłem taki, który był częścią starego składu oleju opałowego. Cała ziemia w okolicy została zalana olejem opałowym, co nie powstrzymało jednak wzrostu chwastów. Podejrzewam, że w małych dawkach to raczej nawóz.

Jeśli ma to służyć do podlewania trawnika, wylej tyle oleju opałowego i szlamu, ile możesz, i używaj go w niezmienionym stanie.
W przeciwnym razie detergent do prania niszczy olej opałowy, a nawet zapach. Ponieważ jednak nie sprawi to, że zbiornik będzie nadawał się do przechowywania wody pitnej, będzie to jedynie dodatkowe zanieczyszczenie.


Cześć Phillipe

Mhhh! Płyn do mycia naczyń nie jest szkodliwy dla trawnika, ale nie powiedziałbym tego samego o płynie do prania!

Do zabijania skorek używamy go bez szkody dla roślinności!
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 25/02/11, 18:32

:D
Nie mogę powiedzieć... Zaletą jest to, że można go wysuszyć na oleju opałowym, trochę jak trociny, a on to wchłonie. Otrzymuje się rozpuszczalne w wodzie błoto.
Użyłem tej metody raz, aby opróżnić metalowy zbiornik przed pocięciem go na małe kawałki i nie eksplodował
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 25/02/11, 18:42

Philippe Schutt napisał::D
Nie mogę powiedzieć... Zaletą jest to, że można go wysuszyć na oleju opałowym, trochę jak trociny, a on to wchłonie. Otrzymuje się rozpuszczalne w wodzie błoto.
Użyłem tej metody raz, aby opróżnić metalowy zbiornik przed pocięciem go na małe kawałki i nie eksplodował


Czasami zbieram zbiorniki na olej, aby zamienić je w piece do grillowania dla znajomego, po prostu je opróżniam i osuszam, a następnie tnę je plazmą bez podpalania, oczywiście dbamy o to, aby spalić je nieproporcjonalną ilością drewna aby nikogo nie otruć (w przypadku sepsy).
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.

Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.

Alain
Bernie38
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 18/12/20, 09:31

Re: Czyszczenie plastikowego zbiornika paliwa w celu odzyskania wody?




przez Bernie38 » 18/12/20, 09:38

Witam,

Wiem, że odkopuję temat prehistoryczny! Ale dzisiaj jestem w dokładnie takiej samej sytuacji jak Ty, sebarmageddon... I chciałbym wiedzieć, jak zakończyła się Twoja historia.. Używasz swojego czołgu? Czy sprzątanie zadziałało?
Dziękuję bardzo
0 x

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 135