3D Printer [debata ogólna: zainteresowania, technologie]

Forum dedykowane do druku 3D: technologie druku 3D (fdm, lcd, sla ...), sprzęt, oprogramowanie, krajalnice, ustawienia, użytkowanie, baza danych, wymiana modeli, porady i triki, optymalizacja, wymiana doświadczenie...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Drukarka 3D [debata ogólna: zainteresowania, technologie]




przez Christophe » 07/12/20, 14:47

Oto wsparcie dla webinaru, w którym uczestniczyłem kilka dni temu ...

Postępy w wytwarzaniu addytywnym włókien ciągłych i granulek z polimerów wypełnionych i depolimerów technicznych



Nie jestem pewien, co oznacza „depolimery”, ale myślę, że to wszystko, co jest „nieplastyczne”… ponieważ webinarium dotyczyło również drukowania na metalu.

W związku z tym nie tylko dotyczy drukowania tworzyw sztucznych i jest bardzo obszerny, stanowi „szczyt” badań prowadzonych obecnie we Francji przez kilka organów publicznych lub prywatnych.

Widzimy, że pracy jest wciąż dużo, a technologia jest jeszcze w powijakach.

Trudno jest na przykład wytłumaczyć różnice chemiczne w przypadku druku 3D na metalowej stali nierdzewnej (inaczej niż gdyby proszek drukarski miał inny skład, ale a priori tak nie jest) ...

Krótko mówiąc, druk 3D jest (nawet) bardziej złożony, niż się wydaje, gdy wejdziesz w sedno sprawy!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do sekcji „Drukarki 3D i druk 3D: maszyny i technologie, sprzęt, oprogramowanie, użytkowanie i optymalizacja”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 41