Opinia i test: testowałem SALTO, francuski VOD VS Netflix (aplikacja na Androida zerowa)

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Testowałem SALTO, francuską usługę VOD w serwisie Netflix. Aplikacja na Androida jest do bani!!




przez Exnihiloest » 30/11/20, 19:04

Christophe napisał:...
Z tego, co czytałem, geolokalizacja była dużą przeszkodą w rozwoju Salto… Oczywiście we Francji obowiązują bardzo nudne i restrykcyjne prawa autorskie…

W świecie 2020, dlaczego nie rozumować bardziej po francusku niż na terytorium kraju?


Tak, potwierdzam, posiadacze praw skonfiskowali domenę publiczną. Twoje pierwsze zdanie jest odpowiedzią na Twoje pytanie. Jeśli pomyślisz „frankofonia”, w ogóle nie będziesz mieć takich samych praw do płacenia. Dlatego też, jeśli nie przekraczasz granicy, nie możesz mieć bezpłatnych kanałów telewizyjnych od naszych sąsiadów z Belgii, Szwajcarii, a nawet Quebecu za pośrednictwem SAT lub innych (a oni ośmielają się rozmawiać z nami o „Europie”!).
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79118
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: Testowałem SALTO, francuską usługę VOD w serwisie Netflix. Aplikacja na Androida jest do bani!!




przez Christophe » 30/11/20, 19:36

Jeśli pominiemy język chiński i hinduski (i ich odmiany), to języki, które w sensie narodowym pozostają bardzo lokalne Francuski jest nadal drugim językiem w Internecie… po angielskim...a ponieważ Salto jest przede wszystkim usługą internetową...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Testowałem SALTO, francuską usługę VOD w serwisie Netflix. Aplikacja na Androida jest do bani!!




przez Exnihiloest » 30/11/20, 21:32

Christophe napisał:Jeśli pominiemy język chiński i hinduski (i ich odmiany), to języki, które w sensie narodowym pozostają bardzo lokalne Francuski jest nadal drugim językiem w Internecie… po angielskim...a ponieważ Salto jest przede wszystkim usługą internetową...


Nie takie mam informacje. W sumie najczęściej używane języki na świecie:
1 - angielski
2 - mandarynka
3 - hindi
4 - hiszpański
5 - francuski

i wydaje się, że francuski jest także trzecim językiem „biznesowym”. Ale w rzeczywistości sytuacja jest znacznie gorsza.
Bo jeśli mówimy o native speakerach, francuski nie znajduje się nawet w pierwszej dziesiątce. Ale kiedy mówimy o kulturze, filmie, serialach, pierwszeństwo mają native speakerzy, szczególnie w przypadku produkcji.

Na przykład w przypadku francuskojęzycznej Afryki można by rozszerzyć to pole. Wątpię jednak, czy we Francji znajdziesz seriale do oglądania. Mam kilka francuskojęzycznych afrykańskich kanałów telewizyjnych drogą satelitarną (w „FTA”), to wcale nie odpowiada naszym wymaganiom jakościowym (nawet technicznym). Afryka Północna, jakość techniczna jest tam, ale nigdy nie widziałem serii w języku francuskim wyprodukowanych w Maroku czy Algierii. Więc tak, może być wielu mówiących po francusku, ale nie będziesz w stanie uzyskać „frankofonii” z seriali lub telewizji, zbyt dużej różnicy między krajami lub obcokrajowców.
Chociaż dzielę się językiem z mieszkańcami Wybrzeża Kości Słoniowej i nie chcę ich krytykować, bo naprawdę podobał mi się mój krótki pobyt tam w celach zawodowych i właśnie dzięki wspólnemu językowi, także dyskusje na temat filozofii z miejscowym facetem, ale seriale i telewizja, nie, to jeszcze niewymienne, zbyt wiele różnic kulturowych, z wyjątkami zawsze możliwymi. Doświadczyłem tego na kilku filmach.
Kraje, które z drugiej strony nie mają wspólnego języka, ale mają porównywalny poziom rozwoju i kulturę zachodnią (nawet Korea jest nam ostatecznie bliska), umożliwiają dzielenie się serialami i kulturą pomimo bariery językowej, a to właśnie zapewnia względną różnorodność, którą znajdziemy w serwisie Netflix, a której nie możemy znaleźć w świecie francuskojęzycznym po opuszczeniu małej grupy F/B/CH/Quebec.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79118
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: Testowałem SALTO, francuską usługę VOD w serwisie Netflix. Aplikacja na Androida jest do bani!!




przez Christophe » 30/11/20, 21:55

Exnihiloest napisał:Nie takie mam informacje. W sumie najczęściej używane języki na świecie:
1 - angielski
2 - mandarynka
3 - hindi
4 - hiszpański
5 - francuski


Na szczęście powiedziałem JEŚLI POMINIEMY i W INTERNECIE...

Twój ranking będzie więc następujący:

1 - angielski
2 - mandarynka
3 - hindi
4 - hiszpański
2 - francuski


QED ...

Czasem lepiej milczeć, niż krytykować dla samego krytykowania... i wyjść na idiotę...
0 x
aerialcastor
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 865
Rejestracja: 10/05/09, 16:39
x 21

Re: Testowałem SALTO, francuską usługę VOD w serwisie Netflix. Aplikacja na Androida jest do bani!!




przez aerialcastor » 01/12/20, 09:49

http://www.nouvelobs.com/en-direct/a-ch ... ernet.html
Zrzut ekranu 2020-12-01 094150.png
Zrzut ekranu 2020-12-01 094150.png (242.49 KiB) Wyświetlono 2660 razy


Czasem lepiej milczeć, niż krytykować dla samego krytykowania... i wyjść na idiotę...


Zwłaszcza, gdy za pomocą 2 kliknięć możesz zobaczyć, kto ma rację.
0 x
Zapisz drzewa, jeść bobra.
Nie ma sensu, aby odnieść sukces w życiu, czego potrzeba, to do pominięcia jego śmierć.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79118
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: Testowałem SALTO, francuską usługę VOD w serwisie Netflix. Aplikacja na Androida jest do bani!!




przez Christophe » 01/12/20, 11:32

OK, przyznaję się do głupoty, to była stara statystyka, którą miałem na myśli z 2000 roku…

Niemniej jednak zauważysz, że według źródeł: rankingi znacznie się od siebie różnią : https://fr.wikipedia.org/wiki/Internet_ ... l'Internet

Jeśli chodzi o język użytkownika, głównym i najbardziej wiarygodnym źródłem informacji o odsetku osób podłączonych do Internetu według kraju jest ITU9. Z tego autoryzowanego źródła Organizacji Narodów Zjednoczonych dwa źródła wnioskują o odsetek osób połączonych językiem, z pewnymi różnicami:

Według InternetWorldStats 10 najpopularniejszych języków dla podłączonych użytkowników to odpowiednio: Angielski, chiński, hiszpański, arabski, portugalski, malajski, japoński, rosyjski, francuski i niemiecki. Ponadto to źródło oferuje dane według kraju lub regionu dotyczące różnych innych elementów Internetu.

Według najnowszego badania obserwatorium języków i kultury FUNREDES/MAAYA w Internecie, 10 najpopularniejszych języków to odpowiednio: Angielski, chiński, hiszpański, francuski, niemiecki, portugalski, japoński, rosyjski, hindi i arabski. Ponadto badanie to oferuje bardziej szczegółowy zestaw wskaźników dla 140 języków, którymi posługuje się ponad 5 milionów użytkowników.


Tak czy inaczej... wracając do tematu, chciałem po prostu powiedzieć, że Francuzi, a zatem świat francuskojęzyczny, są w Internecie bardziej reprezentatywni, niż mogłoby się wydawać...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79118
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: Przegląd i test: Testowałem SALTO, francuską wersję VOD VS Netflix (zła aplikacja na Androida)




przez Christophe » 02/12/20, 21:55

Więc udało mi się przekonać ludzi do przetestowania SALTO, czy nie? : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Testowałem SALTO, francuską usługę VOD w serwisie Netflix. Aplikacja na Androida jest do bani!!




przez Exnihiloest » 02/12/20, 22:31

Christophe napisał:
Exnihiloest napisał:Nie takie mam informacje. W sumie najczęściej używane języki na świecie:
1 - angielski
2 - mandarynka
3 - hindi
4 - hiszpański
5 - francuski


Na szczęście powiedziałem JEŚLI POMINIEMY i W INTERNECIE...

Twój ranking będzie więc następujący:

1 - angielski
2 - mandarynka
3 - hindi
4 - hiszpański
2 - francuski


QED ...

Czasem lepiej milczeć, niż krytykować dla samego krytykowania... i wyjść na idiotę...


Z jednej strony nie krytykowałem, z drugiej strony każdemu zdarza się popełnić błąd i nikt nie bierze go za idiotę i to w tym wypadku szczegółu. Odpowiadać jedynie na błędny punkt, który, jak widzimy, nie stanowił istotnego punktu było (jeśli nie zrozumiałeś, będę teraz pisać bardziej istotne posty, kiedy ci odpowiem). Myślę, że sam musisz chcieć być postrzegany jako idiota.

Ponadto nie ma powodu pomijać krajów. Przy okazji wyeliminuj pierwszego, a my będziemy pierwsi! Kogut-doodle Doo!


Christophe napisał:Więc udało mi się przekonać ludzi do przetestowania SALTO, czy nie? : Mrgreen:


Cóż, nie udało się. Biorąc pod uwagę twoją inną odpowiedź, która ignoruje kulturę i ogranicza się do języka, nie mogę uwierzyć, że twój wybór byłby mądry!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79118
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: Przegląd i test: Testowałem SALTO, francuską wersję VOD VS Netflix (zła aplikacja na Androida)




przez Christophe » 03/12/20, 00:09

Masz rację
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79118
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: Przegląd i test: Testowałem SALTO, francuską wersję VOD VS Netflix (zła aplikacja na Androida)




przez Christophe » 05/03/21, 19:17

Nadal nie ma aplikacji dla mojego Samsunga S8 2018... :płakać: :płakać: :płakać:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 167