Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2

Katastrofy humanitarne (w tym wojny i konflikty w zasobach), naturalne, klimatyczne i przemysłowe (z wyjątkiem energii jądrowej lub ropy naftowej forum paliw kopalnych i jądrowych). Zanieczyszczenie morza i oceanów.
Avatar de l'utilisateur
Paul72
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 684
Rejestracja: 12/02/20, 18:29
Lokalizacja: Sarthe
x 139

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez Paul72 » 17/11/20, 19:23

Exnihiloest napisał:
Paul72 napisał:Cóż, jak powiedziałem, udowadnia to nawet w przypadku gwałtownych zjawisk, które w skrajnych przypadkach stają się bardziej gwałtowne

To jest źle. Wyjątkowe zjawiska pogodowe nie są ani częstsze, ani bardziej gwałtowne niż w przeszłości.
Żadna historia tego nie pokazuje.


Na czym opierasz się, żeby to powiedzieć?

Ponieważ osobiście mam informacje całkowicie sprzeczne z tym, co myślisz, że wiesz (jak zwykle fałszywe)
0 x
Jestem uczulony na idiotów: czasami nawet kaszlę.
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez ABC2019 » 17/11/20, 20:22

Paul72 napisał:
Exnihiloest napisał:
Paul72 napisał:Cóż, jak powiedziałem, udowadnia to nawet w przypadku gwałtownych zjawisk, które w skrajnych przypadkach stają się bardziej gwałtowne

To jest źle. Wyjątkowe zjawiska pogodowe nie są ani częstsze, ani bardziej gwałtowne niż w przeszłości.
Żadna historia tego nie pokazuje.


Na czym opierasz się, żeby to powiedzieć?

Ponieważ osobiście mam informacje całkowicie sprzeczne z tym, co myślisz, że wiesz (jak zwykle fałszywe)

Nie możemy jednak powiedzieć, że IPCC wyraża dużą pewność co do antropogenicznego wpływu na ekstremalne zdarzenia ... poza rekordami temperatury i wzrostem poziomu morza, dobrze potwierdzonym, reszta niewiele się zmieniła.

https://www.ipcc.ch/site/assets/uploads ... INAL-1.pdf

Istnieją dowody na to, że niektóre skrajności zmieniły się w wyniku wpływów antropogenicznych, w tym
wzrost stężenia gazów cieplarnianych w atmosferze. Prawdopodobnie doprowadziły do ​​tego wpływy antropogeniczne
na ocieplenie ekstremalnych dziennych minimalnych i maksymalnych temperatur w skali globalnej. Jest średnie zaufanie
że wpływy antropogeniczne przyczyniły się do intensyfikacji ekstremalnych opadów w skali globalnej. To jest
prawdopodobnie wystąpił antropogeniczny wpływ na wzrost ekstremalnie wysokich wód przybrzeżnych z powodu wzrostu
średni poziom morza. Niepewności w historycznych zapisach cyklonów tropikalnych, niepełne zrozumienie zjawisk fizycznych
zapewniają mechanizmy łączące wskaźniki cyklonów tropikalnych ze zmianami klimatycznymi oraz stopień zmienności cyklonów tropikalnych
tylko niskie zaufanie do przypisywania jakichkolwiek wykrywalnych zmian w aktywności cyklonu tropikalnego zjawiskom antropogenicznym
wpływy. Przypisanie pojedynczych ekstremalnych wydarzeń do antropogenicznej zmiany klimatu jest trudne.
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez Exnihiloest » 18/11/20, 18:59

Paul72 napisał:
Exnihiloest napisał:
Paul72 napisał:Cóż, jak powiedziałem, udowadnia to nawet w przypadku gwałtownych zjawisk, które w skrajnych przypadkach stają się bardziej gwałtowne

To jest źle. Wyjątkowe zjawiska pogodowe nie są ani częstsze, ani bardziej gwałtowne niż w przeszłości.
Żadna historia tego nie pokazuje.


Na czym opierasz się, żeby to powiedzieć?

Ponieważ osobiście mam informacje całkowicie sprzeczne z tym, co myślisz, że wiesz (jak zwykle fałszywe)

Opieram się na braku dowodów na to, że tak by się stało, żaden z historycznych diagramów, które widziałem, nie przedstawia czegoś takiego.

Dlatego zwracam wam to pytanie, ponieważ nauka jest modelowaniem tego, co obserwujemy. To, czego się nie obserwuje, nie może być jego przedmiotem. Dlatego na tobie spoczywa ciężar udowodnienia faktów, które twierdzisz.
Jakie są wasze źródła wskazujące na „gwałtowne zjawiska, które w skrajnych przypadkach stają się bardziej gwałtowne”?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Paul72
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 684
Rejestracja: 12/02/20, 18:29
Lokalizacja: Sarthe
x 139

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez Paul72 » 19/11/20, 18:04

Zaczynam od cyklonów, co do których nie ma jednoznacznego konsensusu, ale ogólnie jeśli RC nie wydaje się mieć zbyt dużego wpływu na ich liczbę (a nawet mógłby utrudnić ich tworzenie w dłuższej perspektywie), to cyklony Wydaje się, że kategoria maksymalna jest bardziej faworyzowana przez większą różnicę temperatur.

https://www.bfmtv.com/meteo/comment-les ... 90048.html
http://www.meteofrance.fr/climat-passe- ... t-cyclones

Dwa artykuły, które jasno pokazują debatę na ten temat.

Jeśli chodzi o fale upałów, nie ma już debaty: jest to już najbardziej wyraźna konsekwencja i prawdopodobnie najbardziej spektakularna.

http://www.meteofrance.fr/actualites/74 ... d-ici-2050
0 x
Jestem uczulony na idiotów: czasami nawet kaszlę.
Avatar de l'utilisateur
Paul72
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 684
Rejestracja: 12/02/20, 18:29
Lokalizacja: Sarthe
x 139

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez Paul72 » 19/11/20, 18:11

W odniesieniu do pożarów lasów również tam nie ma sporu: zwiększone ryzyko i intensywność (częstsze mega pożary)

https://www.futura-sciences.com/planete ... ont-73102/

Konsekwencje częstszych i intensywniejszych fal upałów, koniecznie związanych z bardziej dotkliwymi suszami.

https://meteofrance.com/changement-clim ... echeresses
0 x
Jestem uczulony na idiotów: czasami nawet kaszlę.
Avatar de l'utilisateur
Paul72
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 684
Rejestracja: 12/02/20, 18:29
Lokalizacja: Sarthe
x 139

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez Paul72 » 19/11/20, 18:19

Bardziej złożone, ale dość mocno ugruntowane, nasilające się epizody śródziemnomorskie (ale tempo nasilenia jest trudne do precyzyjnego przewidzenia)

https://meteofrance.com/le-changement-c ... changement


Nie wątpię, że możemy znaleźć wiele innych przykładów ... Możemy uważać, że nie jest tak źle, ale faktem jest, że ewoluuje w ten sposób i musimy się do tego dostosować. que mal (rolnictwo na pierwszej linii)
0 x
Jestem uczulony na idiotów: czasami nawet kaszlę.
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez ABC2019 » 19/11/20, 18:23

Paul72 napisał:Zaczynam od cyklonów, co do których nie ma jednoznacznego konsensusu, ale ogólnie jeśli RC nie wydaje się mieć zbyt dużego wpływu na ich liczbę (a nawet mógłby utrudnić ich tworzenie w dłuższej perspektywie), to cyklony Wydaje się, że kategoria maksymalna jest bardziej faworyzowana przez większą różnicę temperatur.

https://www.bfmtv.com/meteo/comment-les ... 90048.html
http://www.meteofrance.fr/climat-passe- ... t-cyclones

Przepraszam, ale nie widzę w twoich odniesieniach, w których wykazano, że moc wzrosła z powodu RC. W pierwszej napisanej w stylu „dziennikarstwa sensacyjnego” brak przekonujących danych statystycznych, w drugiej jest to tylko kwestia umocnienia się o 30 lat w basenie Atlantyku, które równie dobrze można skorelować do atlantyckiej oscylacji wielolecia

https://fr.wikipedia.org/wiki/Oscillati ... idécennale

(dla informacji, jeśli czytasz rozdziały IPCC dotyczące huraganów, huraganom sprzyja wzrost temperatury wody, ale niekorzystne jest ścinanie (poziomy gradient prędkości z wysokością, która niszczy strukturę huraganu ) i nie jest jasne, który z tych efektów byłby dominujący w przypadku CR)

I znowu wydaje się, że odpowiadasz na zarzut, który brzmiałby, że „globalne ocieplenie nie ma żadnego zauważalnego efektu”, czego ja sam nigdy nie powiedziałem, i nie odpowiadasz na zastrzeżenie, które brzmi „ocieplenie klimat nie jest katastrofą dla ludzkości ”, co jest prawdziwym pytaniem, zwłaszcza gdy alternatywą jest obejście się bez skamieniałości, co z pewnością byłoby katastrofą dla dzisiejszej ludzkości.
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'utilisateur
Paul72
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 684
Rejestracja: 12/02/20, 18:29
Lokalizacja: Sarthe
x 139

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez Paul72 » 19/11/20, 18:48

Odpowiadałem Ex-nihilo, dla którego CR nie istnieje i dlatego nie może być z tym związanych żadnych konsekwencji ...

Jeśli chodzi o cyklony, jak powiedziałem, nie ma jeszcze konsensusu, pozostaje do wyjaśnienia.
Zobacz na przykład tutaj: https://scholar.google.fr/scholar?q=int ... B4yRZTLFEJ

Podczas... https://www.futura-sciences.com/planete ... emps-4584/

Krótko mówiąc, nie jest proste ...
0 x
Jestem uczulony na idiotów: czasami nawet kaszlę.
ENERC
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 725
Rejestracja: 06/02/17, 15:25
x 255

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez ENERC » 19/11/20, 19:12

ABC2019 napisał:... nie odpowiadasz na zarzut, że „globalne ocieplenie nie jest katastrofą dla ludzkości”, co jest prawdziwym pytaniem, zwłaszcza gdy alternatywą jest obejście się bez skamieniałości, które dla cios z pewnością byłby katastrofą dla dzisiejszej ludzkości.

Globalne ocieplenie powoduje zmiany klimatyczne. Prawdopodobnie jest to problem dla wielu ludzi, ale prawdopodobnie nie jest to ogólna katastrofa - przynajmniej na razie.
Nie rozumiem drugiej części zdania „alternatywą jest obejście się bez skamieniałości, co z pewnością byłoby katastrofą dla dzisiejszej ludzkości”.

Biorę na przykład prognozy IRENA w jej dokumencie: IRENA_Global_Renewables_Outlook_2020.pdf

irena.png
irena.png (138.86 KiB) Oglądane 1628 razy


IRENA nie jest NEGAWATT !!!!!
Jest to projekcja, którą uważają za realistyczną na podstawie gospodarki, która nie skłania się ku świecy i Amiszom.

Jak widać na wykresie, przejście jest wieloczynnikowe:
- zmiany paliwa (benzyna -> prąd w mobilności)
- efektywność energetyczna (np. produkcja stali z wodorem zamiast węgla),
- modyfikacja siedliska poprzez ocieplenie
- zmiana metod produkcji energii.

Nie widzę, jak te zmiany technologiczne (cytuję cię) „z pewnością byłyby dziś katastrofą dla ludzkości”.

Po co kojarzyć redukcję emisji CO2 z powrotem do epoki kamienia łupanego?

Z pewnością mamy zachowania, które można zmienić, jak jazda samolotem do Monachium -> Barcelona samolotem, aby napić się piwa na weekend, co?

Nie ma sprzeczności w dekarbonizacji gospodarki przez pokolenie (30 lat) poprzez utrzymywanie ciepła, światła, lodówki i bez powrotu do zwierzęcej trakcji do orania pól.
0 x
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez ABC2019 » 19/11/20, 19:27

ENERC napisał:IRENA nie jest NEGAWATT !!!!!
Jest to projekcja, którą uważają za realistyczną na podstawie gospodarki, która nie skłania się ku świecy i Amiszom.

Jak widać na wykresie, przejście jest wieloczynnikowe:
- zmiany paliwa (benzyna -> prąd w mobilności)
- efektywność energetyczna (np. produkcja stali z wodorem zamiast węgla),
- modyfikacja siedliska poprzez ocieplenie
- zmiana metod produkcji energii.

Nie widzę, jak te zmiany technologiczne (cytuję cię) „z pewnością byłyby dziś katastrofą dla ludzkości”.

w świecie raportów i wykresów to na pewno wszystko w porządku.

Po co kojarzyć redukcję emisji CO2 z powrotem do epoki kamienia łupanego?

brak redukcji, usunięcie.
A powód jest dość głupi, po prostu dlatego, że populacje, które wytwarzają najmniej CO2, żyją mniej więcej tak, jak w epoce kamienia łupanego (lub przynajmniej w średniowieczu).

https://fr.wikipedia.org/wiki/Liste_des ... r_habitant


Z pewnością mamy zachowania, które można zmienić, jak jazda samolotem do Monachium -> Barcelona samolotem, aby napić się piwa na weekend, co?

Nie ma sprzeczności w dekarbonizacji gospodarki przez pokolenie (30 lat) poprzez utrzymywanie ciepła, światła, lodówki i bez powrotu do zwierzęcej trakcji do orania pól.


poza tym, że to, co publikujesz jako pewność, nigdzie nie istnieje.

Powiedziawszy to, jeśli masz rację, kto może być przeciwko?
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "katastrofy humanitarne, naturalne, klimatyczny i przemysłowych"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 100