Elektromagnetyzm paliwowy

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12

Elektromagnetyzm paliwowy




przez Andre » 02/12/05, 15:49

Witam,
Wczoraj wieczorem w nowej kanadyjskiej TVA zaprezentowano pudełko, które dziwnie przypomina obwód magnetyczny umieszczany na przewodach benzynowych, na pierwszy rzut oka wydaje się dłuższe i
zasilacz, robi go ekipa z Toronto, auto stało na stanowisku obciążeniowym,
Mówi o zanieczyszczeniach, zerowej emisji gazów cieplarnianych, zerowej emisji CO2 i oszczędności paliwa oraz większej mocy...
Pozostaję sceptyczny co do zerowego poziomu zanieczyszczeń, Dziennikarze w Kanadzie
a według ciebie wszyscy pochodzą z tej samej szkoły.
Widziałem ich przy pracy podczas świątecznej wizyty Halidaya w Lac Sacccacomie.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13




przez nonoLeRobot » 02/12/05, 16:04

hahahaha :P Zero Co2, pomyliłeś posty. André musiał umieścić to w kategorii humoru.

:D Nie, żartuję. Myślę, że miałeś na myśli zero emisji CO, w przeciwnym razie mnie też rozśmieszają ci dziennikarze. :D
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 02/12/05, 16:33

Ha, ci dziennikarze, będą musieli zapisać ich na kursy chemii!

Na filmie Pantone zauważyli również CO2 zamiast CO...

Myślałem, że różnicy między tlenkiem węgla a dwutlenkiem węgla (CO i CO2) nauczono w szkole. Może nie mają matury?

A zatem panowie przechodzący:

CO2 pochodzi z całkowitego spalania i metabolizmu, oddychania i fermentacji. Między innymi powoduje efekty cieplarniane. Jego połączenie z hemoglobiną daje karbhemoglobinę, która jest odwracalna.

CO powstaje w wyniku niepełnego spalania i jest niebezpieczny, ponieważ ma bardzo duże powinowactwo do hemoglobiny. Jest odrzucany przez silniki, kotły i wszelkie źle wyregulowane urządzenia termiczne. Na rynku dostępne są specjalne detektory tego gazu, które pozwalają uniknąć śmiertelnego zatrucia (we Francji 300 zgonów rocznie na 6000 zatruć tlenkiem węgla).
Mając dziecko, zainwestowałam czterdzieści euro, żeby jedno postawić obok kotła naściennego, a jako właścicielka zajmująca się ochroną, postawiłam je w wynajętym mieszkaniu obok gazowego podgrzewacza wody.
0 x
pe
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 23/01/07, 14:36

niecałkowite spalanie paliwa




przez pe » 23/01/07, 14:46

Witam,

Chciałbym znaleźć uwalnianie NOx i Co podczas spalania paliwa! na jednym z artykułów na stronie jest mowa o całkowitym spaleniu, na końcu artykułu było miejsce:
„W każdym razie pojawi się artykuł poświęcony badaniu spalania niepełnego (tworzenie CO) i nieidealnego (tworzenie Nox)”
Chciałbym znaleźć to badanie?
dziękuję za pd!
Nie wiedziałem gdzie się zwrócić. Zająłem się pierwszym tematem forum zmierzam w stronę cumbustionu...
dzięki
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 193