Poprawić wytrzymałość lub wygląd części wydrukowanych w 3D poprzez obróbkę końcową?

Forum dedykowane do druku 3D: technologie druku 3D (fdm, lcd, sla ...), sprzęt, oprogramowanie, krajalnice, ustawienia, użytkowanie, baza danych, wymiana modeli, porady i triki, optymalizacja, wymiana doświadczenie...
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Poprawa wytrzymałości lub wyglądu części wydrukowanych w 3D poprzez obróbkę końcową?




przez Flytox » 28/10/20, 22:51

Brak fuzji pomiędzy różnymi warstwami wydaje się oczywisty (w formie „S”).

fuzja.jpg
fusion.jpg (51.57 KiB) Wyświetlono 2250 razy


Brak zgrzewania międzywarstwowego może wynikać z faktu, że otaczające powietrze jest zbyt zimne w porównaniu z temperaturą zgrzewania przędzy. „Skórka” nałożonej perełki za szybko twardnieje/nie chce już łączyć się z kolejną warstwą. Możesz być w stanie „wdmuchnąć” trochę gorącego powietrza (temperatury?) Do strefy zrzutu przez cały czas. Na koniec mówię to tylko po to, aby uprościć konfigurację/debugowanie twojej maszyny : Mrgreen:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Poprawa wytrzymałości lub wyglądu części wydrukowanych w 3D poprzez obróbkę końcową?




przez Christophe » 29/10/20, 00:06

Myślę, że w tej części nie jest to problem temperatury, ale ilości osadzonego materiału… więc zależy to od aglo krajalnicy.

Na swojej drukarce mogę w czasie rzeczywistym regulować % materiału od 0 do 200%...i często podwyższam do 150 czy 200% dla pierwszych warstw chwytu, żeby mieć ładne "łóżko" do pokoju bez ażurów ...

Niektóre części wydrukowałem w 125-150%... poza tym mogą powodować pęcherze... Oczywiście zależy to od części, plastiku... i innych ustawień!
0 x

Wróć do sekcji „Drukarki 3D i druk 3D: maszyny i technologie, sprzęt, oprogramowanie, użytkowanie i optymalizacja”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 23