Produkcja szklarni ogrodniczej

Organizowanie i zorganizować swój ogród i ogród warzywny: ozdobne, krajobraz, dziki ogród, materiały, owoce i warzywa, ogród warzywny, nawozy naturalne, schrony, baseny lub naturalny basen. Rośliny żywotność i uprawy w ogrodzie.
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 09/05/12, 17:49

Cześć Dede!

Jestem w Quebecu i nie mam problemu z przegrzaniem basenu!


Grzejnik jest wystarczający, wentylacja jest zbyt słaba, ale system jest dobrze wyważony do mojego zastosowania w lecie 2011 roku.

Nie da się obejść bez podgrzania ziemi!
Nie dotyczy! : Mrgreen:

W tym roku wymieniam basen, który będzie izolowany od ziemi i na obwodzie, który będzie wykonany z drewna, więc w razie potrzeby mógłbym skierować ciepło do 2 dużych plastikowych zbiorników o pojemności 1000 litrów, które odzyskałem w pracy.
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 09/05/12, 18:28

Nie mówiłem o basenie, ale szklarni, która nie była wystarczająco schłodzona, jeśli nie chcemy stracić wody do nawadniania przez parowanie przy silnej wentylacji.

W regionie śródziemnomorskim latem morze i baseny nie muszą być ogrzewane, powietrze i słońce wystarczą, czasem 25 do 26 ° C, dla morza !!!

W 83 nie potrzebuję ciepłej wody w lecie, 20 ° C i więcej wystarczy mi przez 3 miesiące !!!

Szklarnia o powierzchni 60 m2 otrzymuje w południe od 20 do 30 kW energii słonecznej, aby ewakuować się, aby uniknąć przegrzania w temperaturze 60 ° C i więcej.
Ponadto pojedynczy grzejnik o mocy od 1 do 2 kW jest niewystarczający do odświeżenia szklarni, zamkniętej szczelnie zamkniętej.

Zajmuje to 10 razy więcej w szklarni, nawet 20 razy, biorąc pod uwagę, że różnica w T jest bardziej niezawodna niż w przypadku grzejników zimą w temperaturze od 50 do 60 ° C.
Bufor od 1 do 2 m3 również nie wystarcza w kolejne upalne dni.

W Quebecu nie znam różnicy między Nîmes a Morzem Śródziemnym, prawdopodobnie bardziej kontynentalnym, z chłodnymi nocami i silniejszym kontrastem z dnia na noc ????

Basen średnio w dzień iw nocy i dlatego nie jest przegrzany, ale w Morzu Śródziemnym woda jest podgrzewana na słońcu do 25 do 30 ° C na falę upałów.

Dzięki Mistral parowanie suchego wiatru Mistral i wpływ wiatru wznoszącego się na głęboką wodę mogą schłodzić morze do 16 ° C w połowie lipca!

Teren jest bezpłatny i bez problemu gromadzi ciepło lub zimno w dużych ilościach !!!!
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 09/05/12, 19:11

Na ziemi znajduje się folia z tworzywa sztucznego, a stopy roślin przechodzą przez otwór, aby uniknąć parowania i chwastów.

Obraz
Obraz

Basen podnosi się kilka razy w 30 ° C! :D
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.

Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.

Alain
Avatar de l'utilisateur
bleusideral
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 299
Rejestracja: 14/02/09, 15:35
Lokalizacja: Nîmes
x 4




przez bleusideral » 10/05/12, 09:05

bonjour!
ekscytująca twoja mała debata! dobre w teorii, są ciekawe rzeczy do zrobienia, ale wybaczcie, jestem trochę zagubiony z praktycznej strony ...
czy możesz mi zasugerować, co powinienem wprowadzić, na przykład za pomocą diagramu pti, aby, co najważniejsze, odświeżyć szklarnię w lecie za pomocą wskazówek, które podałem? ponieważ w sobotę wykop zostanie wykonany i wypełniony tak szybko, jak to możliwe, naprawdę nie pomyliłbym się. Niestety nie mogę zejść głębiej, ponieważ bardzo gliniasta gleba pod rośliną (dodana) z dużą ilością kamyków i skał ...
wczoraj wspaniały dzień, rano nasycona wilgotność w szklarni, mgła na szklankach! , po południu, z pewnością nie do wytrzymania powyżej 40-45 °! kilka sadzonek truskawek z ubiegłego roku, które nadal istniały, zostało zahamowanych!
0 x
Gest więcej econological econological gest i jest to planeta, która będzie cierpieć więcej!
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 10/05/12, 14:21

W przypadku studni kanadyjskiej ekonologia zapewnia wszystkie środki do obliczeń.
Skomplikowana fizyka, którą staram się wyjaśnić w prostym rzędzie wielkości, nawet naszkicowana.
Ogólnie studnie kanadyjskie są niewymiarowe !!!

Tutaj 60m2 szklarni o co najmniej 20kW (60 do 1kW / m2 zmniejszone do 20 przy nachyleniu słońca, stratach lub oszacowane przez stwierdzenie, że 1/3 powierzchni nachylonej w kierunku słońca otrzymuje te 1kW / m2 w pełni) 10 rano i 18 wieczorem, czyli 8 godzin intensywnego słońca, które się nagrzewa.
Dlatego konieczna jest ewakuacja przy maks. 8 kWh / m2 lub 60 m2 480 kWh dziennie przez bardzo silną falę upałów.

Tabele z pochmurnymi dniami dają średnio od 4 do 5 kWh / m2 w regionie śródziemnomorskim w lecie.

Musisz więc ewakuować od 300 do 480 kWh dziennie, ze szklarni do studni kanadyjskiej lub w podziemnej rurze.

Jest to jednak wymiana krążącego powietrza ze szklarni na ciało stałe, plastik, a następnie ziemię.
W perspektywie krótkoterminowej najbardziej ogranicza się niska przewodność powietrza, 0,026 W / m ° C w porównaniu do typowej substancji stałej, takiej jak glina 1 W / m ° C. która idzie z 1,28 do 0,52 z humusem !!
pokaz stół dokładnie przewodnictwo, ciepło właściwe i dyfuzyjność w:
http://fr.wikipedia.org/wiki/Diffusivit%C3%A9_thermique
(mój koń hobby, bardzo przydatny)

Powietrze jest około 30 razy mniej przewodzące niż większość popularnych materiałów niemetalicznych.

Na szczęście cyrkulujące powietrze, konwekcyjne lub cyrkulacyjne, ma przepływ turbulentny, mieszając wszystko, dzięki czemu ciepło krąży szybko z prędkością tego powietrza pomnożoną przez jego pojemność cieplną.
Ale pozostaje na dowolnej powierzchni cienka lepka warstwa graniczna, zwykle bez turbulencji wokół cm od 0,1 do 1 cm w zależności od turbulencji i prędkości powietrza. Grubość zmniejsza się powoli wraz z prędkością turbulencji. Również pobranie około 0,3 cm to prosty wybór, aby zlokalizować i obliczyć rzędy wielkości, a w przeciwnym razie uniknąć czynników 10 błędów !!!

Te 0,3 cm powietrza izolacyjnego na wymienniku, chłodnicy, kanadyjskiej rurze studniowej przewodzą ciepło o przepływie 0,026 W / m2 na 1 m grubości powietrza, a zatem dla 0,3 cm 1 / 0,03 = 333 razy więcej lub 0,026 / 0,003 = 8,66 W / m2 ° C, bardziej niezawodna wartość przy niskiej prędkości powietrza i wyższa przy wysokiej prędkości, jak w przypadku mistral.

Ale to naprawia faktyczny rząd wielkości do zachowania około 10 W / m2 ° C

Jeśli więc chcemy rozproszyć ciepło z różnicą 10 ° C, mamy strumień około 100 W / m2 = 0,1 kW / m2, 10 razy mniej niż moc dostarczana przez słońce dla tej samej powierzchni, (Studnia kanadyjska z powietrzem o temperaturze 30 ° C do ziemi o temperaturze 20 ° C), a jeśli mamy grzejnik zimą, jest to woda w temperaturze 70 ° C około 20 ° C (maks.) Lub 50 ° C różnica 5 razy większa lub 500 W / m2.
Grzejniki komercyjne mają kilka warstw powietrza krążących konwekcyjnie, aby dać więcej, a te bardzo wydajnych samochodów, mają zwielokrotnienie powierzchni bardzo dokładnie podzielone i dużą prędkość powietrza pomiędzy bardzo bliskimi ścianami, (mm , zmniejszając grubość powietrza izolacyjnego do mniej niż mm, a więc z przepływem 10-krotnie większym).

Również do ewakuacji na zimną ziemię 20KW z 0,1KW / m2 potrzebujesz 20 / 0,1 = 200m2 powierzchni rury w kanadyjskiej studni.
Zatem największa możliwa i najdłuższa możliwa tuba.
To wyjaśnia, dlaczego większość kanadyjskich studni jest niewymiarowych.
Cyrkulacja wody jest bardziej wydajna, ale nie cudowna.

Zatem mini mini potrzebuje powierzchni rury co najmniej równej powierzchni szklarni, a najlepiej 5 do 10 razy większej.

Zwykła tuba 100 mm ma powierzchnię 0,1xpixL = 0,314 m2 / m długości, a zatem 1 m2 na 3,18 m60 tuby, co pokazuje, że mini mini na powierzchnię szklarni 2 m191 to około 3 m200 tuby i 2 razy więcej za XNUMX mXNUMX wymiennika.

To dużo i konieczne jest, aby umieścić rurki blisko siebie, aby były one rozmieszczone w odległości większej niż długość dyfuzji ciepła w czasie trwania fali upałów, dla gliny, około 1 mm przez 1 sekundę, 100 mm przez 10000 = 100 x 100 = 2,7 godziny i 1 m po 1000 x 1000 sekund = 1 milion sekund lub 11 dni 57, które moim zdaniem można uznać za czas trwania fali upałów w Nîmes, z wyjątkiem 2003 roku.

Potrzebujesz więc rur o największej możliwej średnicy, biorąc pod uwagę cenę i maksymalną możliwą długość, i rozmieszczonych w odległości 1 m lub nawet 0,5 m, jeśli gleba z dużą ilością próchnicy (rowkowane zwiększa powierzchnię, ale stwarza problemy z drenażem z kondensacja, ogromna i prawdziwa pycha do ewakuacji, (inaczej przerażająca zgnilizna)), do ewakuacji ze spadkiem o kilka% w kierunku odpowiednich kolektorów, które należy często czyścić.
Cała woda odparowana w szklarni trafi do rurek, więc w 40 ° C, ogromna, m3 wody, wróci do szklarni !!!
Niezbędny punkt, który należy zachować z wielką ostrożnością, przepływ grawitacyjny ma fundamentalne znaczenie!


Jeśli jest niewymiarowy, szklarnia trochę ostygnie, ale nie wystarcza zgodnie z życzeniem !!!!

Chłodnica samochodowa może opróżnić dziesiątki KW poprzez podgrzanie wody do maksimum (80 ° C, nawet 100 ° C, 6-8 razy większy strumień, w kierunku przeciwnym do silnika), ale ciepło musi zostać odprowadzone w kierunku ziemi, która przewodzi znacznie mniej, ale 40 razy więcej niż powietrze.

Wreszcie, drugim krokiem jest ocena zachowania tak ogrzewanej ziemi przez to powietrze w rurze, która jest częścią dyfuzji cieplnej w ziemi, aby z czasem rozproszyć to ciepło coraz wolniej:
http://fr.wikipedia.org/wiki/Diffusivit%C3%A9_thermique
a zwłaszcza:
http://fr.wikipedia.org/wiki/Conduction_thermique
niezbędne, ale o coraz wyższym poziomie podczas czytania.
Więc daję trochę kluczowa idea przewodnia:
1) ciepło przenika wolniej jak pierwiastek kwadratowy czasu:
D = około 1 mm2 / s do współczynnika 10
1 mm na 1 s 100 mm na 100 x 100 = 10000 s = 2,7 godz. i 1 m na 1000 x 1000 = 1 milion sekund lub 11 dni, 7
to do pierwiastka kwadratowego 10 równego 3 blisko !!! w zależności od materiału z wyjątkiem metali.

Rysunek pokazuje to spowolnienie u podstaw czasu penetracji, a także przepływu ciepła, silny na początku i spowalniający, co może sprawiać wrażenie, że nie działa wcale przez długi czas !!

Obraz
Tak więc ogrzana objętość jest podobna do objętości ziemi na tej długości dyfuzji cieplnej.
Ale także przepływ ciepła, w którym przepływ odprowadzanego ciepła zmniejsza się jak pierwiastek kwadratowy czasu !!!

i dlatego wydajność studni kanadyjskiej spada podobnie, początkowo silna, ale znacznie mniej dobra 11 dni później, studnia staje się bardzo gorąca.

To jest nieuniknione. Jeśli nie jest zbyt głęboko, ziemia jest chłodzona w nocy, aby przyjąć średnią między dniem a nocą.
Okres dnia, jako oscylacje między dniem a nocą, daje czas daje 24x3600 = 86400s odległości dyfuzji
http://fr.wikipedia.org/wiki/Diffusivit%C3%A9_thermique
z pulsacją Omega = 2xPixT i T okres tutaj równy 1 dzień = 86400s
a dyfuzja D = 1 mm2 / s = 10 ^ -6.m2 / s
delta = rac (2D / Omega) = rac (DxT / pi) = 0,166 m przez około 8 godzin.

Tak więc średnią temperaturę w ciągu dnia i nocy osiągamy na głębokości około jeden do dwóch razy większej od tej głębokości, około 20 do 30 cm (mniej, jeśli jest to próchnica z grubą trawą, znacznie bardziej izolująca)

Więc dobrze jest umieścić około połowy płytkich rur o wysokości od 20 do 30 cm, aby wykorzystać chłód nocy, który ochładza ziemię średnio w ciągu dnia (30 ° C na falę upałów) i pozwala uniknąć przegrzania gleby, nigdy nie schładzał się szybko na większą głębokość 1 m w czasie krótszym niż 11 dni.
Biorąc pod uwagę krótszy czas transmisji z dnia na noc, możemy je umieścić, te rury bliżej siebie, około 30 do 40 cm, o ile chcemy ochłodzić dzień chłodem nocy.
Czas chłodzenia jest zbliżony do czasu poświęconego na ogrzewanie, podczas dyfuzji.

Długie rury należy zatem rozdzielić między płytkie i głębokie, aby używać ich w razie potrzeby równomierne nachylenie efektywnego przepływu kondensacji w dużych naczyniach, (jak w przypadku deszczu, a nawet pompy odzyskiwania wody do podlewania)

O ekonologii jest znacznie więcej, w szczególności bardzo szczegółowa i fundamentalna gruba teza szwajcarska.

Ale fundamentalne jest myślenie, że często jest to niewymiarowe, a kondensacja to horror, aby dobrze się ewakuować !!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
bleusideral
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 299
Rejestracja: 14/02/09, 15:35
Lokalizacja: Nîmes
x 4




przez bleusideral » 10/05/12, 15:10

Dziękuję Dedeleco za tę błyskotliwą i szczegółową debatę !! epoustouflant :zaszokować:
Jak na przykład biznes, który na początku wydaje się łatwy, to jednak ból głowy ...
ze swojej strony jestem naprawdę zmuszony zrobić najprostsze, przy pomocy dostępnych środków i szybko.
Więc myślę tylko o „podwojeniu” odpływu i używaniu go tam iz powrotem do chłodzenia mojej szklarni.

Obraz


nie zapominając, że mam dwa otwory, które będą później automaitsées, otwór około 1m², drugi (drzwi) 1.8m² zgodnie z moimi obliczeniami, do których będę rozmazać promieniowanie słoneczne latem za pomocą welonu zimowa zasłona, zawieszona na suficie i przesuwana za pomocą dwóch drutów rozciągniętych na całej długości.
są tacy, którzy wapnują plandekę, nie mogę, jestem w podgrupie, oczywiście z dużymi działkami, ale nadal podlegam regułom wizualnym, miałem wiele problemów i ograniczeń oddaj mój projekt służbom miejskim. Drzewa były atutem, ale ekspozycja na południe jest stosunkowo wyraźna, ponieważ latem słońce jest w zenicie.
0 x
Gest więcej econological econological gest i jest to planeta, która będzie cierpieć więcej!
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 10/05/12, 16:21

Znalazłem dokładną, szczegółową tezę o ekonologii, dającą wszystko na temat kanadyjskiej studni do przeczytania dokładnie:

http://www.unige.ch/cyberdocuments/thes ... front.html
http://www.unige.ch/cyberdocuments/thes ... _body.html
https://www.econologie.com/forums/post206157.html#206157

oraz podsumowanie, które nie uwzględnia wszystkich problemów, szczególnie w szklarni:
https://www.econologie.com/le-puits-cana ... -1827.html

W przeciwnym razie zapomniałem mówić o wymaganym przepływie powietrza, ewakuacji 20 kW i przy danej wydajności powietrza na:
http://fr.wikipedia.org/wiki/Diffusivit%C3%A9_thermique
musisz:
1,3x1 = 1,3 K dżuli / m3 i 10 ° C ogrzewania powietrzem
ewakuacja 10 kW = 20 kW / s zajmuje przepływ 20 / (1,3x10) = 1,54 m3 / s !!!!
lub 5538m3 / h bardzo wysoka wartość !!!
Jeśli ogrzejesz 5 razy więcej, przy szklarni pieca w 70 ° C potrzebujesz 5 razy mniej.

Jest to możliwe tylko w przypadku równoległych cyrkulatorów na rurach w celu zmniejszenia strat ciśnienia.

Wymaga to również dużej mocy do zasilania tych cyrkulatorów za pomocą jednego lub więcej paneli fotowoltaicznych, setek watów.

Również to będzie zbyt małe, a szklarnia zostanie przegrzana, mniej, ale nadal wystarczająco.


W przeciwnym razie długość rurki jest zbyt mała, a zatem niewystarczająca.

Spróbuj zaklinować w wykopie w ziemi maksymalnie 20–30 cm rur, aby uzyskać maksymalną powierzchnię wymiany i skorzystać z zimnych nocy (przesunięcie fazowe w dzień w nocy).
na przykład 4, 6 lub nawet 8 razy 48m !!
Każda z rur dobrze nachylona, ​​raczej gładka, jeśli nie śmierdzi, należy ją często czyścić !!!!


W przeciwnym razie napowietrzenie spowoduje utratę dużej ilości wody do nawadniania, ale parowanie skutecznie ochłodzi się.

Rozwiązaniem jest nie przegrzewanie się tak bardzo identyczny tropik, (która niczego nie zmienia na ekranie, z wyjątkiem lata bez wiatru), zwłaszcza w kierunku południowym, z silna cyrkulacja powietrza między dwoma plastikami (konwekcja plus wentylator) aby nie przekroczyć T powietrza otaczającego poniżej.
0 x
perrine
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 08/10/20, 10:05

Re: Wykonanie szklarni tunelu szklarniowego




przez perrine » 08/10/20, 10:28

Witam,

W okresie jesiennym ja również zakładam szklarnię tunelową. Na niższym poziomie niż Twój, staram się, aby był prosty i skuteczny. Ale uważam, że przeczytanie was jest bardzo interesujące i nauczyłem się wielu rzeczy, dziękuję wszystkim!
Pytając o sklepy, w których mógłbym kupić potrzebny materiał, szybko trafiłem na tę stronę: spam. Jest to mała firma, ale sprzedaje produkty (w tym plandeki ochronne i plandeki szklarniowe) o bardzo dobrym stosunku jakości do ceny. Czy ktoś o tym słyszał?

Miłego dnia wszystkim,

perrine
0 x
Avatar de l'utilisateur
thibr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 723
Rejestracja: 07/01/18, 09:19
x 269

Re: Wykonanie szklarni tunelu szklarniowego




przez thibr » 27/04/21, 20:36

inne rozwiązanie
0 x
perrine
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 08/10/20, 10:05

Re: Wykonanie szklarni tunelu szklarniowego




przez perrine » 07/05/21, 12:47

Witam,

W okresie jesiennym ja również zakładam szklarnię tunelową (tutaj: https://www.shopix.fr/477-serre-de-jardin). Na niższym poziomie niż Twój, staram się, aby był prosty i skuteczny. Ale uważam, że przeczytanie was jest bardzo interesujące i nauczyłem się wielu rzeczy, dziękuję wszystkim!

Miłego dnia wszystkim,

perrine
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrodu: krajobrazu, rośliny, ogród, stawy i baseny"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 160