Kompaktowa fuzja jądrowa za 10 lat? Lockheed Martin

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
ENERC
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 725
Rejestracja: 06/02/17, 15:25
x 255

Re: Kompaktowa fuzja jądrowa za 10 lat? Lockheed Martin




przez ENERC » 19/09/20, 19:21

moinsdewatt napisał:Dla mnie jasne jest, że jest to fałszywe.
Główna część patentu dotyczy produkcji pól do ograniczania plazmy.

Nie jestem pewien, czy w opisie jest coś naprawdę nadającego się do wykorzystania.

Szkoda, że ​​koniec patentu to wypełnienie i ponowne wykorzystanie tego, co już istnieje w elektronice i komputerach. (wszystko, co odnosi się do ostatniej cyfry = rysunek 9). Stawia mnie to w wątpliwość co do powyższego w patencie.

Jestem pewien, że w 2024 roku nie będą mieli reaktora termojądrowego.

Zasadniczo jest to ITER, z tą różnicą, że zamiast torusa używano zwierciadeł magnetycznych. Zamiast wykorzystywać sieć do wytwarzania pola magnetycznego, energia elektryczna byłaby wytwarzana przez MHD : Oops: Cóż, MW tego typu muszą być produkowane na pokładzie samolotu : Mrgreen:
Nigdy nie widziałem generatora MHD wytwarzającego energię elektryczną na skalę przemysłową (a może się mylę?).
I mają nadprzewodniki w temperaturze pokojowej??? W przeciwnym razie potrzebna jest piekielna fabryka, aby wyprodukować zimno.

Jest to wyraźnie patent na pipo złożony właśnie w celu uzasadnienia finansowania badań.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79361
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Kompaktowa fuzja jądrowa za 10 lat? Lockheed Martin




przez Christophe » 02/11/20, 13:52

Analizę tych stwierdzeń pozostawiam specjalistom:



13-letnie dziecko dokonuje w swoim domu katastrofy nuklearnej!

Dostał się do Księgi Rekordów Guinnessa w 2021 r.: Jackson Oswalt, młody Amerykanin w wieku zaledwie 13 lat, był najmłodszą osobą na świecie, która przeprowadziła syntezę jądrową. Chłopcu udało się stopić dwa atomy deuteru w reaktorze, który sam zbudował w pokoju zabaw swojego domu w Memphis.


Wyczyn ten, dokonany w lutym 2018 roku, został oczywiście zweryfikowany najpierw przez konsorcjum badawcze Open Source Fusor Research Consortium, następnie potwierdzone przez Richarda Hulla, entuzjastę fizyki jądrowej, który sam przeprowadził już w domu kilka syntez broni jądrowej i który prowadzi listę naukowców-amatorów dzielących się tym niezwykłym hobby.

(...)


https://trustmyscience.com/enfant-13-an ... -chez-lui/
0 x
Avatar de l'utilisateur
Paul72
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 684
Rejestracja: 12/02/20, 18:29
Lokalizacja: Sarthe
x 139

Re: Kompaktowa fuzja jądrowa za 10 lat? Lockheed Martin




przez Paul72 » 02/11/20, 18:52

Co ciekawe, po Stanach Zjednoczonych, kolejnym poważnym równoległym konkurentem projektu Iter jest Wielka Brytania.

https://www.courrierinternational.com/a ... eur-fusion
0 x
Jestem uczulony na idiotów: czasami nawet kaszlę.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 296