Potager (super) leniwy w 04 (800m)

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Kitchen Garden (wielki) leniwy w 04 (800m)




przez Adrien (były nico239) » 13/09/20, 13:29

Jesienny ziemniak

0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Kitchen Garden (wielki) leniwy w 04 (800m)




przez Moindreffor » 13/09/20, 13:41

Cześć
Mam roślinę pdt w prawie takim samym stanie, nie wiem czy to ja posadziłam czy sama przyszła, pojawiła się tam gdzie próbowałam pdt i gdzie prawie nic nie wyrosło, stoi na zewnątrz, bez zabezpieczenia , żadnego podlewania, zupełnie nic, trochę w cieniu, w dość żyznym kącie, gdzie zimą odkładam odpady kuchenne

więc wytrzyma tyle co u Ciebie, ale bez mojej ingerencji, zostawię to i zobaczę później, z drugiej strony boję się ataków norników na bulwy, więc poszperam, zrobię zdjęcie jeśli o tym pomyślę
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Kitchen Garden (wielki) leniwy w 04 (800m)




przez Adrien (były nico239) » 14/09/20, 01:46

Moindreffor napisał:Cześć
Mam roślinę pdt w prawie takim samym stanie, nie wiem czy to ja posadziłam czy sama przyszła, pojawiła się tam gdzie próbowałam pdt i gdzie prawie nic nie wyrosło, stoi na zewnątrz, bez zabezpieczenia , żadnego podlewania, zupełnie nic, trochę w cieniu, w dość żyznym kącie, gdzie zimą odkładam odpady kuchenne

więc wytrzyma tyle co u Ciebie, ale bez mojej ingerencji, zostawię to i zobaczę później, z drugiej strony boję się ataków norników na bulwy, więc poszperam, zrobię zdjęcie jeśli o tym pomyślę


Jest w miejscu, które mu odpowiada, to oczywiste.

Tutaj, jeśli się nie dba, wszystko szybko się wypala.

Jednak zaskoczeniem, nawet w pielęgnacji, było to, że byłem przekonany, że liście żółkną znacznie wcześniej w sezonie.
Tak się nie stało... Ciąg dalszy nastąpi.
Zobacz, co kryje się pod spodem, i odtwórz to na większą skalę w 2021 roku.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Kitchen Garden (wielki) leniwy w 04 (800m)




przez Adrien (były nico239) » 18/09/20, 10:50

Jedna z chorych roślin pomidora: złe podlewanie?
To pewnie subiektywne odczucie, ale w tym roku mam wrażenie, że za każdy "błąd" podlewania zapłaciłem gotówką.

Krótko mówiąc, odrasta poniżej dotkniętej części, a na górze pozostają 2 małe pomidory.

- czy stopa naprawdę zacznie się od dołu?
- czy 2 małe pomidory dojrzeją?

Ciekawe doświadczenie

tomato_sick_and_grows_1.JPG
tomate_malade_et_pousse_1.JPG (214.63 KiB) Przeglądano 1407 razy




tomato_sick_and_grows_2.JPG
tomate_malade_et_pousse_2.JPG (136.86 KiB) Przeglądano 1407 razy
0 x
Avatar de l'utilisateur
Doris
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1410
Rejestracja: 15/11/19, 17:58
Lokalizacja: Landes
x 359

Re: Kitchen Garden (wielki) leniwy w 04 (800m)




przez Doris » 18/09/20, 12:21

Adrien (ex-nico239) napisał:- czy stopa naprawdę zacznie się od dołu?
- czy 2 małe pomidory dojrzeją?

Ciekawe doświadczenie


Mam mnóstwo takich pomidorów. Wyjaśniłem to w wątku Didiera, że ​​nie mam tunelu ani innego zabezpieczenia dla pomidorów, ponieważ mój problem z pleśnią nie wynika głównie z deszczu i podlewania, ale z rosy i mgły atmosferycznej, która łapie wrzosowiska. Jeśli chodzi o moje sadzonki pomidorów, to już pod koniec sierpnia myślałam, że są zniszczone, już przygotowywałam się do zbioru niedojrzałych pomidorów i takiego zakończenia sezonu. Ale od 10 dni pogoda znów zmieniła się w letnią i widzę, że moje rośliny zaczynają od nowa. Pojawiają się nowe pędy, nowe kwiaty i nowe owocowanie. Według czterotygodniowej prognozy pogody dla mojego obszaru, choć nie ma pewności co do opadów, wydaje się, że nie ma już szronu, a średnia temperatura będzie wynosić około 24°C, więc myślę, że to się uda. W Twoim klimacie nie wiem, ale przy Twoich piersiach może by się to udało?
Jak nazywają się błędy w podlewaniu?
0 x
„Wchodźcie tylko sercem, nic nie przynosicie ze świata.
I nie mów, co mówią ludzie ”
Edmond Rostand
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Kitchen Garden (wielki) leniwy w 04 (800m)




przez Adrien (były nico239) » 18/09/20, 16:28

Doris napisała:
Adrien (ex-nico239) napisał:- czy stopa naprawdę zacznie się od dołu?
- czy 2 małe pomidory dojrzeją?

Ciekawe doświadczenie


Mam mnóstwo takich pomidorów. Wyjaśniłem to w wątku Didiera, że ​​nie mam tunelu ani innego zabezpieczenia dla pomidorów, ponieważ mój problem z pleśnią nie wynika głównie z deszczu i podlewania, ale z rosy i mgły atmosferycznej, która łapie wrzosowiska. Jeśli chodzi o moje sadzonki pomidorów, to już pod koniec sierpnia myślałam, że są zniszczone, już przygotowywałam się do zbioru niedojrzałych pomidorów i takiego zakończenia sezonu. Ale od 10 dni pogoda znów zmieniła się w letnią i widzę, że moje rośliny zaczynają od nowa. Pojawiają się nowe pędy, nowe kwiaty i nowe owocowanie. Według czterotygodniowej prognozy pogody dla mojego obszaru, choć nie ma pewności co do opadów, wydaje się, że nie ma już szronu, a średnia temperatura będzie wynosić około 24°C, więc myślę, że to się uda. W Twoim klimacie nie wiem, ale przy Twoich piersiach może by się to udało?
Jak nazywają się błędy w podlewaniu?



Naprawdę nie jesteśmy równi, bo YBeur z regionu Bordeau zjadł w lipcu wszystkie swoje chore pomidory.

Błędy w podlewaniu są spowodowane strumieniami wody....
Widzimy wynik
Niektórzy wyzdrowieli.
Inny jest podobny do tego.
Gdy tylko sobie to uświadomiłem, przestałem.
Ostatecznie zamgławianie lub nawet zraszanie jest niewątpliwie mniej szkodliwe.

Ale potem zmieniłem technikę z otwartą rurą.

I tutaj właśnie ponownie się zmieniłem z bardzo praktycznymi stałymi rurami.
Muszę zrobić zdjęcie.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Doris
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1410
Rejestracja: 15/11/19, 17:58
Lokalizacja: Landes
x 359

Re: Kitchen Garden (wielki) leniwy w 04 (800m)




przez Doris » 18/09/20, 18:49

Adrien (ex-nico239) napisał:Naprawdę nie jesteśmy równi, bo YBeur z regionu Bordeau zjadł w lipcu wszystkie swoje chore pomidory.


Nawet w tym samym sektorze nie dzieje się to w ten sam sposób. Moje pomidory trzymają się dobrze, te same odmiany u sąsiadki (rośliny pochodzą od mnie) są już naprawdę na skraju końca życia. Co robi różnicę? Podłoga? Coś innego? Jeśli chodzi o Bordeaux: jest znacznie bardziej wilgotno niż tam, gdzie mieszkam, co może to wyjaśniać, poza tym tutaj mówią, że Bordeaux to nocnik (byłej) Akwitanii, nie tylko ze względu na deszcz, ale często panuje tam para
0 x
„Wchodźcie tylko sercem, nic nie przynosicie ze świata.
I nie mów, co mówią ludzie ”
Edmond Rostand
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Kitchen Garden (wielki) leniwy w 04 (800m)




przez Adrien (były nico239) » 19/09/20, 09:13

Doris napisała:
Adrien (ex-nico239) napisał:Naprawdę nie jesteśmy równi, bo YBeur z regionu Bordeau zjadł w lipcu wszystkie swoje chore pomidory.


Nawet w tym samym sektorze nie dzieje się to w ten sam sposób. Moje pomidory trzymają się dobrze, te same odmiany u sąsiadki (rośliny pochodzą od mnie) są już naprawdę na skraju końca życia. Co robi różnicę? Podłoga? Coś innego? Jeśli chodzi o Bordeaux: jest znacznie bardziej wilgotno niż tam, gdzie mieszkam, co może to wyjaśniać, poza tym tutaj mówią, że Bordeaux to nocnik (byłej) Akwitanii, nie tylko ze względu na deszcz, ale często panuje tam para


Czasami może to wynikać z ekspozycji, przeciągów (lub odwrotnie), które umożliwiają szybsze usunięcie wilgoci.
I oczywiście podlewanie
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Kitchen Garden (wielki) leniwy w 04 (800m)




przez Did67 » 19/09/20, 10:58

Dzisiaj rano wszędzie śmierdzi "mgłami", ale 100 m pod moim warzywnikiem robi się "miazga"...

W mojej drugiej książce, na stronie 43, widzimy, jak na końcu dolin Wogezów, pod wpływem zimnego prądu, w kontakcie z równiną, tworzą się „ślady” mgły (nie kupuj książki po to!). Ten typ mikroklimatu rozciąga się czasem nawet na kilka metrów!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Kitchen Garden (wielki) leniwy w 04 (800m)




przez Adrien (były nico239) » 19/09/20, 11:06

Did67 napisał:Dzisiaj rano wszędzie śmierdzi "mgłami", ale 100 m pod moim warzywnikiem robi się "miazga"...

W mojej drugiej książce, na stronie 43, widzimy, jak na końcu dolin Wogezów, pod wpływem zimnego prądu, w kontakcie z równiną, tworzą się „ślady” mgły (nie kupuj książki po to!). Ten typ mikroklimatu rozciąga się czasem nawet na kilka metrów!


Czasami wystarczy przejść się po domu lub po ogrodzie, aby dostrzec te zimne i ciepłe prądy.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 290