Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2

Katastrofy humanitarne (w tym wojny i konflikty w zasobach), naturalne, klimatyczne i przemysłowe (z wyjątkiem energii jądrowej lub ropy naftowej forum paliw kopalnych i jądrowych). Zanieczyszczenie morza i oceanów.
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2212
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 504

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez phil59 » 05/08/20, 19:53

Chłopaki, interesują mnie twoje 2 opinie ...

Nawet jeśli jesteście sprzeczni, to właśnie mnie interesuje ...

Po każdym dokonaniu wyboru, nawet jeśli wolę Obamata w jego refleksjach ....

Mieć tylko jeden punkt widzenia, to koniecznie coś przeoczyć ...
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez Obamot » 05/08/20, 20:38

Dzięki, to miłe ...

Zauważ, że jestem otwarty na wszystko, o ile pozostajemy intelektualnie uczciwi ...
Następnie musisz umieścić kursor między „co jest tolerowane, etyczne i uczciwe VS co nie jest ..."

A kto mówi, że umieszcza kursor, odwołuje się do oceny opartej na osiągnięciach ...

ALE!
Nie dlatego, że „wykrylibyśmy nowe złoża szukając coraz głębiej ropy, znaleźlibyśmy inne alternatywy (gaz łupkowy ...) [/ size]„To możemy powiedzieć:
- ”po mnie powódź, nie pozbawiam się aż do następnego szczytu ...... ”

To nie ma sensu. Ma zachowywać się jak szabrownicy.
Chociaż moglibyśmy przejść na termodynamiczną energię słoneczną ... Fotowoltaikę ... i nazywać się „deklinolodzy„Chociaż jestem o wiele bardziej otwarty i wizjonerski niż te szpaki : Mrgreen: W takim razie nie!

I szczerze ...
Płucz gardło słowem „nauka„Stawiając na fuzję jądrową, która do tej pory NIGDY się nie sprawdziła, to nadyma.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez Obamot » 05/08/20, 22:47

... ale hej, w kategoriach absolutnych, jeśli i tylko wtedy, gdy fuzja spełni wszystkie obietnice, które sugeruje, dlaczego nie?

... problem polega na tym, że nie rozwiązalibyśmy w pewnym momencie sytuacji „społeczeństwa, które migrowało do ekstraktywizmu” ...

... byłaby prawdziwa debata do wznowienia, wolałbym skupić się na termodynamicznej energii słonecznej, aby przejść do innego modelu.

... obecnie, jeśli przyznamy, że model oparty na wzroście prowadzi nas w ścianę (i tam nas prowadzi ...)
... jaki byłby najbardziej realny model przejściowy? Gdyby nie był to model pośredni, który mógłby się zmniejszać bez spowalniania „aktywności” ... ponieważ byłoby dobrze, gdyby przyszły model był ”emancypacyjny"Dla ludzi!

... dobrze byłoby też wyjść z „modelu klasowego” (także bez przyszłości).
... to nie jest proste, trzeba powiedzieć, że problem tkwi w stawce!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Paul72
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 684
Rejestracja: 12/02/20, 18:29
Lokalizacja: Sarthe
x 139

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez Paul72 » 06/08/20, 08:16

Exnihiloest napisał:
Paul72 napisał:...
Zwłaszcza, że ​​niezależnie od tego, co mówią sceptycy, niepewność co do klimatu na następne 100 lat zależy głównie od krzywych emisji - wychwytywania gazów cieplarnianych.

Wrażliwość klimatyczna podlega ciągłym przeglądom. Na tym poziomie „zrozumienia” klimatu jesteśmy na poziomie prognoz astrologicznych.


Rzeczywiście, zawsze wyprzedzamy najbardziej pesymistyczne prognozy. Obiecuje nam lepszą przyszłość.
0 x
Jestem uczulony na idiotów: czasami nawet kaszlę.
Avatar de l'utilisateur
Paul72
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 684
Rejestracja: 12/02/20, 18:29
Lokalizacja: Sarthe
x 139

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez Paul72 » 06/08/20, 08:18

Obamot napisał:Takim dowodem jesteście tylko wy, którzy ich nie widzicie!

Powinieneś przestać wyłudzać informacje, ponieważ nas to nie obchodzi!

A jeśli w to wierzysz, jesteś ekspertem w rondach. :( : Mrgreen:


Jest Galileuszem do góry nogami: sam przeciwko każdemu ... Całkowicie chybiony!
0 x
Jestem uczulony na idiotów: czasami nawet kaszlę.
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez Obamot » 06/08/20, 08:56

Do góry nogami? :D wtedy byłoby trochę prawdy, gdyby:
- elektrony nie krążyły po orbicie, ale płasko we wszystkich kierunkach na poziomie gruntu, jak kule bilardowe na dywanie.
- należy je następnie spowolnić, aby zapobiec eksplozji boków (pasm) planu gry. : Mrgreen:
- ale musiałby przejrzeć wszystkie właściwości elektronów lub spowolnić je za pomocą gazu, modląc się bardzo mocno : Chichot:

Co pasuje do wyrażenia „okrągły bok” :P
„Tire au flanc” działa również dla fizyków operetki : Chichot: (żeby rozśmieszyć Remundo)
0 x
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez ABC2019 » 06/08/20, 09:37

Paul72 napisał:
Exnihiloest napisał:
Paul72 napisał:...
Zwłaszcza, że ​​niezależnie od tego, co mówią sceptycy, niepewność co do klimatu na następne 100 lat zależy głównie od krzywych emisji - wychwytywania gazów cieplarnianych.

Wrażliwość klimatyczna podlega ciągłym przeglądom. Na tym poziomie „zrozumienia” klimatu jesteśmy na poziomie prognoz astrologicznych.


Rzeczywiście, zawsze wyprzedzamy najbardziej pesymistyczne prognozy. Obiecuje nam lepszą przyszłość.

przepraszam, ale dla kogoś, kto odnosi się do LA SCIEENNCE, wydaje mi się, że wypowiadasz dużą liczbę nieprawd:

https://www.climate-lab-book.ac.uk/comp ... ervations/

Obraz

klimatokatrofiści zawsze reagują tak, jakby Natura chciała ukarać nas za nasze grzechy, czyniąc CR i jej konsekwencje zawsze gorszymi, niż myślimy, kiedy oczywiście nie ma ku temu powodu.
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'utilisateur
Paul72
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 684
Rejestracja: 12/02/20, 18:29
Lokalizacja: Sarthe
x 139

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez Paul72 » 07/08/20, 10:34

Przepraszam, ale nawet tam, krzywe z marginesami bez probabilistycznych wskazań, nie jest to dla nas zbyt przydatne. Właśnie według największych prawdopodobieństw krzywe są wygładzane, aby były czytelne dla największej liczby. To też praca klimatologa. Tak samo jest, gdy tworzysz prognozę pogody: komputer wyświetli całą gamę prognoz z niewielkimi odchyleniami, a następnie najbardziej zbędna prognoza zostanie zachowana i wygładzona przez meteorologa, również zgodnie z jego wiedzą.

PS: dlatego też wolę mieć zaufanie do społeczności naukowej ekspertów klimatologii niż do przeciętnego człowieka i niekompetentnego, który ma dowody i tak jak ja nie jest w stanie zrozumieć wszystkiego subtelności i złożoność pola (poza polami, a IPCC jest właśnie po to, aby zsyntetyzować różne pola w celu uzyskania globalnej wizji).
0 x
Jestem uczulony na idiotów: czasami nawet kaszlę.
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez Exnihiloest » 16/08/20, 12:27

Modele klimatyczne są błędne, a klimatolodzy niekompetentni.
To jest to, co często mówią fizycy, w bardziej dyplomatyczny sposób, którzy wiedzą, jak przewidzieć dokładną datę i godzinę zaćmienia z 40-letnim wyprzedzeniem, podczas gdy inni są podwójnie lub potrójnie błędni w przewidywaniu. temperatura po 5 latach. Co gorsza, artykuł pokazuje, że rosnąca złożoność modeli zwiększa niepewność, tak że dzisiejsze prognozy są mniej precyzyjne niż te, które sądziliśmy, że mieliśmy wczoraj!

W nowym artykule dwóch fizyków stara się przyjść z pomocą klimatologom, którzy nie rozumieją matematyki swojej dyscypliny, udostępniając im inne podejście matematyczne znane od dawna, ale nie przez to drugie.
https://phys.org/news/2020-08-harnessin ... imate.html

"Autorzy argumentują, że nowe podejście jest pilnie potrzebne, ponieważ obecne modele klimatyczne zazwyczaj nie spełniają dwóch ważnych zadań.

Po pierwsze, nie mogą zmniejszyć niepewności związanej z określeniem średniej globalnej temperatury powierzchni po podwojeniu dwutlenku węgla w atmosferze.. Ten numer jest nazywany równowagowa wrażliwość klimatyczna aw 1979 roku została obliczona między 1,5 a 4 stopniami Celsjusza. Od tego czasu niepewność wzrosła. Obecnie wynosi od 1,5 do 6 stopni, pomimo dziesięcioleci ulepszania modeli numerycznych i ogromnych przyrostów mocy obliczeniowej w tym samym okresie.

Po drugie, modele klimatyczne mają trudności z przewidywaniem punktów krytycznych, które mają miejsce, gdy podsystem, czyli prąd morski, czapa lodowa, krajobraz lub ekosystem, nagle i nieodwołalnie zmienia się z jednego stanu w drugi.

Tego typu wydarzenia [...] stanowią poważne zagrożenie dla współczesnych społeczeństw. Jednak nie są one przewidywane z wystarczającą precyzją przez zaawansowane modele klimatyczne, na których opierają się oceny IPCC..

Trudności te wynikają z faktu, że metodologia matematyczna stosowana w większości obliczeń klimatycznych o wysokiej rozdzielczości nie odtwarza dobrze chaotycznego zachowania w sposób deterministyczny.... "

Profesor Lucarini powiedział: "Przedstawiamy spójne rozumienie zmian klimatu i zmienności klimatu w dobrze określonych, spójnych ramach. [...] chodzi o to, że jeśli użyjemy narzędzi koncepcyjnych, które szczegółowo omówimy w naszym artykule, możemy mieć nadzieję, że pomoże naukom o klimacie i modelowaniu klimatu zrobić krok naprzód.. "

Czy słychać fizyków? Sądząc po ich przeszłych próbach, prawdopodobnie nie. W klimatologii mniej zajmujemy się nauką niż polityką, aktywizmem, a nawet obskurantyzmem. Bajka ma jeszcze wiele dni przed sobą ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Bajka antropogenicznego ocieplenia i walki z CO2




przez Exnihiloest » 09/11/20, 21:32

Niedawna publikacja Margaritelli i współpracowników (Utrzymujące się ciepłe wody powierzchniowe Morza Śródziemnego w okresie rzymskim) pokazuje, że w czasach rzymskich w basenie Morza Śródziemnego było nie tylko 2 ° C cieplejsze, ale dodatkowo różnice temperatur w przeszłości były wyraźnie szybciej niż te, które według Międzyrządowego Gangu Karbocentrycznych Crooksów zniszczą Planetę.
https://doi.org/10.1038/s41598-020-67281-2
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "katastrofy humanitarne, naturalne, klimatyczny i przemysłowych"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 88