Mój ogródek przy najmniejszym wysiłku

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Mój ogródek przy najmniejszym wysiłku




przez Moindreffor » 05/08/20, 21:54

Doris napisała:Ale nie, jest już za późno na jedzenie u ciebie, więc cholera, musiałem coś zrobić, przyniosłem jajka : Chichot:

Czekam na bakłażany i buraki czerwone, a zwłaszcza pomidory w dużych ilościach, oszczędzam na etylen : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
Doris
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1410
Rejestracja: 15/11/19, 17:58
Lokalizacja: Landes
x 359

Re: Mój ogródek przy najmniejszym wysiłku




przez Doris » 05/08/20, 23:03

Moindreffor napisał:
Doris napisała:Ale nie, jest już za późno na jedzenie u ciebie, więc cholera, musiałem coś zrobić, przyniosłem jajka : Chichot:

Czekam na bakłażany i buraki czerwone, a zwłaszcza pomidory w dużych ilościach, oszczędzam na etylen : Mrgreen: : Mrgreen:

Więc przynoszę jajka, pomidory i co jeszcze? Zrób mi listę :D
0 x
„Wchodźcie tylko sercem, nic nie przynosicie ze świata.
I nie mów, co mówią ludzie ”
Edmond Rostand
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Mój ogródek przy najmniejszym wysiłku




przez Moindreffor » 06/08/20, 12:41

Doris napisała:
Moindreffor napisał:
Doris napisała:Ale nie, jest już za późno na jedzenie u ciebie, więc cholera, musiałem coś zrobić, przyniosłem jajka : Chichot:

Czekam na bakłażany i buraki czerwone, a zwłaszcza pomidory w dużych ilościach, oszczędzam na etylen : Mrgreen: : Mrgreen:

Więc przynoszę jajka, pomidory i co jeszcze? Zrób mi listę :D

Czy w Twojej okolicy jest coś fajnego do picia? : Mrgreen: Nie jestem wielkim miłośnikiem piwa : Mrgreen: małe, lekkie i owocowe wino...
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
Doris
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1410
Rejestracja: 15/11/19, 17:58
Lokalizacja: Landes
x 359

Re: Mój ogródek przy najmniejszym wysiłku




przez Doris » 06/08/20, 13:21

Masz szczęście, nie ma tu zbyt dużego sektora piwnego, ładne małe wina, owocowe i lekkie, takie jakie lubimy latem, i które dobrze komponują się z surowymi warzywami z ogródka dla leniwych, jest ich trochę w Chalosse , w Gers, w Kraju Basków, w Béarn....... Jest tylko wstyd z wyboru : Lol:
0 x
„Wchodźcie tylko sercem, nic nie przynosicie ze świata.
I nie mów, co mówią ludzie ”
Edmond Rostand
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Mój ogródek przy najmniejszym wysiłku




przez Moindreffor » 06/08/20, 18:45

Doris napisała:Masz szczęście, nie ma tu zbyt dużego sektora piwnego, ładne małe wina, owocowe i lekkie, takie jakie lubimy latem, i które dobrze komponują się z surowymi warzywami z ogródka dla leniwych, jest ich trochę w Chalosse , w Gers, w Kraju Basków, w Béarn....... Jest tylko wstyd z wyboru : Lol:

w takim razie miejsce do odwiedzenia, jeszcze nie odwiedziłem tego zakątka Francji, zatrzymałem się trochę poniżej Royan, cóż, pielgrzymka do Lourdes, ale to nie liczy się jako wizyta turystyczna i gastronomiczna
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9807
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2660

Re: Mój ogródek przy najmniejszym wysiłku




przez sicetaitsimple » 07/08/20, 12:35

Dla Moindrefora kopiuję tutaj post opublikowany w „Ogrodzie warzywnym super-leniwych w 04”, aby mieć pewność, że go zobaczysz:

autor: sicetaitsimple »07/08/20, 12:17

Moindreffor napisał:
Uwaga dla mojego podlewacza, dzięki temu podlewam z przyjemnością i bez zmęczenia, tylko wąż jest trochę za krótki, muszę kupić przedłużkę, żeby dojść do końca ogrodu : Mrgreen: Nałożyłem go dobrą warstwą na cebulę, ale biedny był mój pies zjadający liście, a ptaki przykryły kolejną część, więc nie opieram się na plonach, żeby wyciągać wnioski, ale na wielkości kilku żarówki, wydaje się, że czerwone ucierpiały mniej


Perfect!
Ale uważaj na swojego psa, cebula jest toksyczna:

https://www.fregis.com/urgence/intoxica ...do psa/

i mnóstwo innych źródeł, to wybrałem losowo.


Edycja: kopiowanie/wklejanie uszkodziło źródło. To ten:
https://www.fregis.com/urgence/intoxica ... aux-chien/
1 x
MadameOurs
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 65
Rejestracja: 11/09/18, 10:29
x 8

Re: Mój ogródek przy najmniejszym wysiłku




przez MadameOurs » 07/08/20, 13:18

sicetaitsimple napisał:Dla Moindrefora kopiuję tutaj post opublikowany w „Ogrodzie warzywnym super-leniwych w 04”, aby mieć pewność, że go zobaczysz:

autor: sicetaitsimple »07/08/20, 12:17

Moindreffor napisał:
Uwaga dla mojego podlewacza, dzięki temu podlewam z przyjemnością i bez zmęczenia, tylko wąż jest trochę za krótki, muszę kupić przedłużkę, żeby dojść do końca ogrodu : Mrgreen: Nałożyłem go dobrą warstwą na cebulę, ale biedny był mój pies zjadający liście, a ptaki przykryły kolejną część, więc nie opieram się na plonach, żeby wyciągać wnioski, ale na wielkości kilku żarówki, wydaje się, że czerwone ucierpiały mniej


Perfect!
Ale uważaj na swojego psa, cebula jest toksyczna:

https://www.fregis.com/urgence/intoxica ...do psa/

i mnóstwo innych źródeł, to wybrałem losowo.


Edycja: kopiowanie/wklejanie uszkodziło źródło. To ten:
https://www.fregis.com/urgence/intoxica ... aux-chien/


A to niespodzianka, nie miałam pojęcia, dziękuję za mojego psa : Wink:
0 x
Dzisiaj jest deser.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Mój ogródek przy najmniejszym wysiłku




przez Did67 » 07/08/20, 13:53

sicetaitsimple napisał:
Perfect!
Ale uważaj na swojego psa, cebula jest toksyczna:



Wystrzegam się informacji „wsobnych” – fałszywych informacji (np. „szpinak jest bogaty w żelazo”) powtarzanych wszędzie i bez weryfikacji.

Sprawdzam je ze źródłami, które a priori nie są spokrewnione i są bardziej wiarygodne. Jeśli chodzi o toksyczność, referencjami są oficjalne centra kontroli zatruć.

Informacje o cebuli/szalotce (o których nie wiedziałem) są wiarygodne: http://www.apsana.info/intoxications/jardinNR.htm

[Zauważ, że podważa to ważność wszelkiego rodzaju testów toksyczności przeprowadzanych na zwierzętach i ekstrapolowanych na ludzi – oczywiście w innym kierunku: nie jest toksyczny dla królików, małp czy świń, więc nie występuje u ludzi w taką samą dawkę/kg żywej wagi. To jest podstawowa hipoteza. Nawet jeśli następnie zastosujemy współczynniki 10!]
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Mój ogródek przy najmniejszym wysiłku




przez Did67 » 07/08/20, 14:01

Po otwarciu dokumentu przejdź do litery A, aby odkryć, że aloes jest „bardzo toksyczny po spożyciu” dla psów, kotów, małych ssaków i ptaków!!!
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9807
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2660

Re: Mój ogródek przy najmniejszym wysiłku




przez sicetaitsimple » 07/08/20, 14:53

Did67 napisał:
sicetaitsimple napisał:
Perfect!
Ale uważaj na swojego psa, cebula jest toksyczna:



Wystrzegam się informacji „wsobnych” – fałszywych informacji (np. „szpinak jest bogaty w żelazo”) powtarzanych wszędzie i bez weryfikacji.

Sprawdzam je ze źródłami, które a priori nie są spokrewnione i są bardziej wiarygodne. Jeśli chodzi o toksyczność, referencjami są oficjalne centra kontroli zatruć.

Informacje o cebuli/szalotce (o których nie wiedziałem) są wiarygodne: http://www.apsana.info/intoxications/jardinNR.htm


Uuuhhh?

Czy byłbyś jedynym, który może podać wiarygodne źródła, czy jedynym, który może potwierdzić, że tak jest?
Uważaj, „wielki melon” czeka na Ciebie!
Bez urazy.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google [Bot] i goście 322