Le Potager du Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
Yool
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 225
Rejestracja: 16/08/19, 10:23
Lokalizacja: Pas de Calais
x 44

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Yool » 04/08/20, 17:17

Did67 napisał:Możliwe.

Dla mnie jest bardziej "czarny".

Zwykle dotyczy to niektórych odmian, a innych nie. Retorta Andów była dla mnie katastrofalna w tej kwestii. już tego nie robię!

Jeśli jest niezależny od odmian, jest mniej prawdopodobny.


Ten sam problem ze mną na pomidorach w doniczkach szklarniowych. Ale co z ripostą Andów. Po wyjeździe na wakacje powiedziałem sobie, że to przez czarną dupę i że to przez stres wodny. rośliny były flagada jak wróciłam z wakacji.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Did67 » 04/08/20, 17:48

Potwierdza to wrażliwość tej odmiany.

W domu było na zewnątrz, gdzie staram się nie podlewać (a od kilku lat nie podlewać!). Z jego wrażliwością daje mu to czarny tyłek!
1 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Did67 » 04/08/20, 17:49

Did67 napisał:Dobrze, oto ktoś, kto podpisuje swoje lenistwo! Nawet nie przeczytałem 1919 stron!!!


To był humor, który miał być zabawny! Czasem zapominam, że niektórzy jeszcze mnie nie znają...
1 x
Avatar de l'utilisateur
Julienmos
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1265
Rejestracja: 02/07/16, 22:18
Lokalizacja: Królowa woda
x 260

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Julienmos » 05/08/20, 16:05

Natknąłem się na ten film, który na razie tylko „przejrzałem” szybko, słuchając tylko fragmentów tu i tam…

na początku problemy z mikrofonem, co oznacza, że ​​nie słyszymy zbyt wiele... około 18 minuty jest coraz lepiej.

Odnośnie wody jest ciekawy fragment (od mniej więcej 39 minuty), chodzi o porowatość, magazynowanie, wodę biologiczną itp.

krótki wyciąg
„jeśli chcemy mieć dużą zdolność gleby do zatrzymywania wody, musimy wytworzyć dużo fotosyntezy, aby wykarmić wiele mikroorganizmów, które same stworzą przestrzeń (mikroporowatość) do magazynowania wody”

ponadto JP Sarthou (około 44 minuty) poprawia, jak sądzę, mówiąc, że to nie mikrofon, ale mezoporowatość magazynuje wodę.

A także kto twierdzi gdzieś, w związku z humusem, że kwasy humusowe i fulwowe są dziś całkowicie kwestionowane, że o wiele dokładniejsze jest mówienie o biopolimerach, które byłyby najbardziej stabilne.

Ale daleko mi do słuchania wszystkiego (np. H Covès czy C Schreiber)

0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Adrien (były nico239) » 05/08/20, 17:01

Julienmos napisał:Natknąłem się na ten film, który na razie tylko „przejrzałem” szybko, słuchając tylko fragmentów tu i tam…

na początku problemy z mikrofonem, co oznacza, że ​​nie słyszymy zbyt wiele... około 18 minuty jest coraz lepiej.

Odnośnie wody jest ciekawy fragment (od mniej więcej 39 minuty), chodzi o porowatość, magazynowanie, wodę biologiczną itp.


Filmy piętrzą się... i znajdują się na dole stosu... Obraz więc będzie na... wrzesień lub październik

Ale podobnie jak uwaga Obamota o deszczu, porowatość jest odpowiednia w temacie nadchodzącego i już nagranego wideo… ale pffff trzeba to zmontować. Obraz
1 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9803
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2658

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez sicetaitsimple » 05/08/20, 17:03

Julienmos napisał:trafiłem na ten filmik.....


To nie ma z tym absolutnie nic wspólnego, ale po prostu przejeżdżasz. Tak z ciekawości, w końcu, zebrałeś kilka ziaren po naszej dyskusji kilka miesięcy temu?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Doris
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1410
Rejestracja: 15/11/19, 17:58
Lokalizacja: Landes
x 359

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Doris » 05/08/20, 19:21

To nie ma nic wspólnego z obecną dyskusją, ale proszę bardzo, piękny dzień dzisiaj w PP à la landaise. Wiejski posiłek z naszymi dzisiejszymi przyjaciółmi, którzy są częścią mojego plemienia, którzy pomogli mojemu mężowi (i mnie) odbudować się po ciężkim ciosie choroby; ci, którzy śmiali się tej zimy, widząc całe to siano, ale którzy wciąż mnie kochają; ci, którzy przez całe życie bardzo ciężko pracowali w swoich ogródkach warzywnych i którzy przez dedukcję nie myśleli, że cokolwiek zbiorę. No i dzisiaj zjedli sałatę, ogórka, ziemniaki, pomidory i fasolę z mojego ogródka i natychmiastowa reakcja: „Całe życie sobie wtedy komplikowaliśmy, a ten smak jest bajeczny”. Dziękuję siano, dziękuję organizmom glebowym, i dziękuję Didierowi, bo bez twoich filmów, książek i tego wątku nigdy bym tego wszystkiego nie przeżył
3 x
„Wchodźcie tylko sercem, nic nie przynosicie ze świata.
I nie mów, co mówią ludzie ”
Edmond Rostand
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9803
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2658

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez sicetaitsimple » 05/08/20, 19:32

Doris napisała:.... w PP w stylu Landes. Wiejski obiad dzisiaj z naszymi przyjaciółmi,......zjedli sałatkę,ogórka,ziemniaki,pomidorki i fasolkę z mojego ogródka warzywnego......


Ani trochę confit, żeby podać te wszystkie warzywa????? : Lol:
1 x
Avatar de l'utilisateur
Doris
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1410
Rejestracja: 15/11/19, 17:58
Lokalizacja: Landes
x 359

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Doris » 05/08/20, 20:19

sicetaitsimple napisał:
Doris napisała:.... w PP w stylu Landes. Wiejski obiad dzisiaj z naszymi przyjaciółmi,......zjedli sałatkę,ogórka,ziemniaki,pomidorki i fasolkę z mojego ogródka warzywnego......


Ani trochę confit, żeby podać te wszystkie warzywa????? : Lol:


Nie, mały rostbef z Chalosse, cienko pokrojony i zjedzony na zimno (ze względu na udar cieplny) z odrobiną sosu tatarskiego. : Chichot:
1 x
„Wchodźcie tylko sercem, nic nie przynosicie ze świata.
I nie mów, co mówią ludzie ”
Edmond Rostand
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9803
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2658

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez sicetaitsimple » 05/08/20, 20:27

Tutaj jestem uspokojony! : Lol:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 376