Wiatr: budowa pionową turbinę wiatrową osi od A do Z

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
oli 80
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1687
Rejestracja: 02/01/09, 17:23
Lokalizacja: Moselle 57
x 112

Re: Energia wiatru: zbudujmy turbinę wiatrową o osi pionowej od A do Z.




przez oli 80 » 09/05/20, 11:10

Cześć Phil59

jeśli masz youtube, możesz zadawać pytania w komentarzach do autora filmu, wideo nie pochodzi ode mnie, wiem, że z przyjemnością na nie odpowie
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2212
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 504

Re: Energia wiatru: zbudujmy turbinę wiatrową o osi pionowej od A do Z.




przez phil59 » 01/06/20, 10:47

Mam na myśli pomysł ...

Surowy alternator samochodowy nie wykonuje zadania bez jego modyfikacji. Ale alternatory, mam kilka.

Jeśli dobrze zrozumiałem „pusty”, alternator mógłby zużywać więcej, niż mógłby dać, z grubsza mówiąc, powiemy, i do rozpoczęcia produkcji zajmie trochę więcej wiatrów.

Jak dotąd to właściwie pomysł?

Dlaczego więc nie mała turbina wiatrowa z przewiniętym alternatorem, który dawałby niewiele, który ładowałby małą baterię i który, gdyby napięcie lub natężenie osiągnęły określoną wartość, dostarczałby największą? z kontrolą przekaźnika, która, jeśli sok nie pozostawia nic, a jeśli sok ma odpowiednią wartość ... widzisz pomysł? historia produkuje się trochę, a kiedy rozsądny wiatr, nie wiem, 20 km / h?, dałby 500 W mini?

Możliwe czy nie? dobrze, na pewno, podwójna robota .... ale produkcja małego, jest dobra, jeśli jest z dużą ilością rekuperacji, nie kosztuje to zbyt drogo, a następnie uruchamiamy największą ...
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Mister_Ash
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 07/10/17, 13:46

Re: Energia wiatru: zbudujmy turbinę wiatrową o osi pionowej od A do Z.




przez Mister_Ash » 26/07/20, 11:56

Mam ogólne pytanie dotyczące turbin wiatrowych o osi pionowej.
Dlaczego w prawie wszystkich projektach autonomicznych wysuwa się turbinę wiatrową typu Piggott, gdy wydaje się ona bardziej skomplikowana w realizacji (dość wysoki maszt, ryzyko, że turbina wiatrowa zrobi 360 ° i zwinąć i przerwać okablowanie ...)?
0 x
Avatar de l'utilisateur
thibr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 723
Rejestracja: 07/01/18, 09:19
x 269

Re: Energia wiatru: zbudujmy turbinę wiatrową o osi pionowej od A do Z.




przez thibr » 26/07/20, 15:41

ponieważ działa całkiem nieźle : Wink:
0 x
dede2002
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1111
Rejestracja: 10/10/13, 16:30
Lokalizacja: Genewa wsi
x 189

Re: Energia wiatru: zbudujmy turbinę wiatrową o osi pionowej od A do Z.




przez dede2002 » 26/07/20, 15:48

Maszt dostatecznie wysoki jest w stanie złapać wiatr ponad przeszkodami. I nie ma ryzyka zwijania kabla, jest obracający się kolektor.

Turbina wiatrowa o osi pionowej jest siłą rzeczy mniej wydajna, ponieważ jedna strona jest skierowana pod wiatr, z wyjątkiem systemów przegubowych, takich jak Robiplan.
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Energia wiatru: zbudujmy turbinę wiatrową o osi pionowej od A do Z.




przez izentrop » 26/07/20, 15:58

Mister_Ash napisał:Mam ogólne pytanie dotyczące turbin wiatrowych o osi pionowej.
Dlaczego w prawie wszystkich projektach autonomicznych wysuwa się turbinę wiatrową typu Piggott, gdy wydaje się ona bardziej skomplikowana w realizacji (dość wysoki maszt, ryzyko, że turbina wiatrowa zrobi 360 ° i zwinąć i przerwać okablowanie ...)?
Po pierwsze, jeśli pionowa turbina wiatrowa nie znajduje się nad morzem lub na szczycie 10-piętrowego budynku, potrzebujesz wysokości, aby uzyskać energię z wiatru.
2 - mniejsze straty dzięki napędowi bezpośredniemu, generator wielobiegunowy może produkować ze zmniejszoną prędkością
3 - bezpieczeństwo: upierzenie w przypadku zbyt silnego wiatru.
4 - Z punktu widzenia plonu jest porównywalny z handlem.

Myślę, że 360 ​​° nie jest ryzykiem?
0 x
Avatar de l'utilisateur
thibr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 723
Rejestracja: 07/01/18, 09:19
x 269

Re: Energia wiatru: zbudujmy turbinę wiatrową o osi pionowej od A do Z.




przez thibr » 26/07/20, 19:00

0 x
Mister_Ash
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 07/10/17, 13:46

Re: Energia wiatru: zbudujmy turbinę wiatrową o osi pionowej od A do Z.




przez Mister_Ash » 26/07/20, 20:11

izentrop napisał:
Mister_Ash napisał:Mam ogólne pytanie dotyczące turbin wiatrowych o osi pionowej.
Dlaczego w prawie wszystkich projektach autonomicznych wysuwa się turbinę wiatrową typu Piggott, gdy wydaje się ona bardziej skomplikowana w realizacji (dość wysoki maszt, ryzyko, że turbina wiatrowa zrobi 360 ° i zwinąć i przerwać okablowanie ...)?
Po pierwsze, jeśli pionowa turbina wiatrowa nie znajduje się nad morzem lub na szczycie 10-piętrowego budynku, potrzebujesz wysokości, aby uzyskać energię z wiatru.
2 - mniejsze straty dzięki napędowi bezpośredniemu, generator wielobiegunowy może produkować ze zmniejszoną prędkością
3 - bezpieczeństwo: upierzenie w przypadku zbyt silnego wiatru.
4 - Z punktu widzenia plonu jest porównywalny z handlem.

Myślę, że 360 ​​° nie jest ryzykiem?

Wyobraź sobie, że jest też nakładany na partnera?
Generator Piggott mógłby dostosować się do pionowej turbiny wiatrowej, prawda? (cewki zalane żywicą i wszystkie drżenie ...)
Jak piórko Piggot?

Nie pamiętam obracającego się kolektora na własnej konstrukcji Piggott, dlatego wspomniałem o ryzyku skręcenia się kabla w maszcie
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Energia wiatru: zbudujmy turbinę wiatrową o osi pionowej od A do Z.




przez izentrop » 26/07/20, 23:30

Mister_Ash napisał:Jak piórko Piggot?
Przegub steru jest przesunięty.
Regulacja i hamowanie za pomocą steru przegubowego: Od pewnego poziomu wiatru, uważane za nadmierne
ze względu na mechaniczne bezpieczeństwo turbiny ster składa się stopniowo i automatycznie
w poprzek osi wiatru. Nie tylko spowalnia przepływ, zwalniając prędkość, ale także
odwraca turbinę wiatrową od prostopadłej do wiatru. To staje się coraz mniej skuteczne i
jego prędkość nie może wzrosnąć nawet przy silnym wietrze. Ogólnie mówimy o kasowaniu bocznym lub
„Rolowanie” w tym konkretnym przypadku jest szeroko stosowane w małych turbinach wiatrowych, ponieważ jest bardzo
łatwe do wdrożenia. http://www.magnetosynergie.com/Archives ... Eolien.pdf
0 x
Avatar de l'utilisateur
BaudouinLabrique
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 318
Rejestracja: 11/02/18, 18:17
Lokalizacja: Hainaut (Belgia)
x 54

Re: Energia wiatru: zbudujmy turbinę wiatrową o osi pionowej od A do Z.




przez BaudouinLabrique » 17/05/23, 15:02

Oto źródła wśród innych naukowców, które pokażą ci, że połączenie SAVONIUSA z asynchronicznym DARRIEUSEM pozwala na wzrost wydajności o 20% do 30%: https://www.retrouversonnord.be/HYBRIDE ... RRIEUS.pdf
0 x
«Są tacy, którzy widzą rzeczy takimi, jakie są i zastanawiają się, dlaczego. Ja widzę ich takimi, jakimi mogliby być i mówię sobie: czemu nie! (Sir Bernard Shaw)
« Przyszłość należy do tych, którzy dostrzegają możliwości, zanim staną się one oczywiste. (Theodore Levitt).

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 259