Świece zapłonowe, które zużywają mniej ...

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
paotop
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 139
Rejestracja: 15/11/05, 11:35
Lokalizacja: zachód

Świece zapłonowe, które zużywają mniej ...

przez paotop » 10/01/07, 10:55

Cześć wszystkim, wpadam tylko od czasu do czasu, żeby rzucić okiem na econo (od roku dużo pracuję...)
ale gdy widzę, że coś się dzieje, obiecuję, że będę to śledzić. : Chichot:

i takie coś usłyszała moja siostra w France Info:

Pomysłowy mechanik z Nicei znalazł sposób na mniejsze zużycie paliwa dzięki świecom, które pozwalają wykorzystać pozostałości gazu niespalone przez konwencjonalne świece, a tym samym uzyskać lepszą efektywność energetyczną.
Wynik: o jedną trzecią mniejsze zużycie paliwa w mieście i nawet 3 razy mniejsze na autostradzie! Informację tę zweryfikował komornik (źródło: gazeta France Info z 4 stycznia o godzinie 8:30, zadzwoniłem do radia, żeby uzyskać dane kontaktowe: garaż Garaż BSAM - 14, av St Augustin - 06012 NICE - Tel: 04 93 211 006).
Na początku uznałem ten wynalazek za genialny, po czym zadałem sobie pytanie: jak to się dzieje, że mechanikowi z Nicei udaje się opracować tego typu rewolucyjny sprzęt, podczas gdy wszyscy inżynierowie na całym świecie nadal opracowują pojazdy z klasycznymi świecami zapłonowymi?
Geniusz mechanika lub weto lobby naftowego przeciwko producentom, aby zapobiec tego typu odkryciom, które spowodowałyby utratę obrotów. Przyznasz, że pytanie jest uzasadnione. W każdym razie gmina Nicea zaczyna pozyskiwać sprzęt od tego mechanika i jej księga zamówień jest stale pełna (wg France Info).



Właśnie zadzwoniłem, żeby sprawdzić, czy istnieje sposób na włamanie się do niektórych… automatyczna sekretarka… wiadomość… .zobaczymy.

A+
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

przez Christophe » 10/01/07, 10:57

Mówimy o tym tutaj: https://www.econologie.com/forums/tf1-20-heu ... t2837.html Zamykam więc ten temat.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 307