Mała suszarka do owoców i warzyw

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Mała suszarka do owoców i warzyw




przez Grelinette » 25/11/17, 18:46

Witam,

Nowy badany projekt: mała suszarka do owoców i warzyw.

Wokół mojego domu jest wielu ogrodników, którzy przyjeżdżają po konie, aby dostać trochę gnoju do swojego ogrodu warzywnego i w zamian oferują mi owoce i warzywa z ich produkcji.

Ostatnio ogrodnicy dali mi suszone owoce i warzywa: pomidory, jabłka, persimmon, śliwki itp.
Niektóre wyprodukowały suszarki słoneczne (istnieje kilka tematów dotyczących ekonologii na ten temat), inne wykorzystują rynek suszarek elektrycznych: w rezultacie suszone owoce i warzywa są soczyste. :P
Niektórzy przeprowadzają eksperymenty i dają mi owoce, nie mówiąc mi, co to jest, więc chyba ... (Na przykład byłem przekonany, że cienkie plastry suszonych persimmonów to jabłka!).

Jak wielu z was ogrzewa mnie piec na drewno, który działa prawie 20 h dziennie i zastanawiałem się, czy mógłbym majstrować przy małej suszarce, którą po prostu postawiłbym na kuchence z drobno pokrojonymi owocami i warzywami plasterki.

Pomyślałem o biszkoptach w kształcie blaszanego pudełka (23 dim x cm x 23 cm x 12 cm), w których zamocowałem kratkę małych półek. Pudełko byłoby przekłute małymi otworami, aby umożliwić cyrkulację powietrza do suszenia żywności pokrojonej w cienkie listwy na półkach. (Może wystarczą proste kratki umieszczone na półkach bez pudeł wokół).

Produkcja nie będzie przemysłowa, ale zapewni ciekawe wrażenia kulinarne!
Suszarka do owoców z metalowym pudełkiem.jpg
Suszarka do owoców z metalowym pudełkiem.jpg (87.13 KIO) Oglądano 13051 razy


A priori wydaje się to proste, tanie i szybkie do zrobienia. Co myślisz

Czy masz pomysły i wskazówki, jak zrobić tę małą suszarkę do powieszenia na kuchence (lub na kotle lub grzejniku). (a dodatkowo będzie pachnieć domem słodkim zapachem owoców lub warzyw! : Chichot: )
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12299
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: Mała suszarka do owoców i warzyw




przez Ahmed » 25/11/17, 19:41

Suszenie owoców to doskonała metoda konserwacji, dlatego warto mieć tę suszarkę.
Moim zdaniem dziury w pokrywie są wystarczające, te na bocznych ścianach są bezużyteczne, a nawet szkodliwe, ponieważ przeciwstawiają się efektowi kominowemu. Skrzynia zyskałaby również na skuteczności, gdyby jej podstawa miała kształt lejka (pnia piramidy *), aby uchwycić większy przepływ gorącego powietrza i przyspieszyć go wokół owoców do wyschnięcia.

* Dla uproszczenia realizacji krótkie boki 2 mogą leżeć w przedłużeniu pionowym reszty, podczas gdy fasady 2 są rozszerzone u podstawy. Wiśnia (odwodniona!) Na torcie zwiększa stabilność suszarki i ewentualnie jej wysokość ...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Lolounette
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 257
Rejestracja: 29/06/17, 12:17
Lokalizacja: Puy-de-Dome, 350m z alt.
x 77

Re: Mała suszarka do owoców i warzyw




przez Lolounette » 25/11/17, 21:13

po tym, jak nie wiem, jaka jest temperatura powietrza nad twoim piecem?
ponieważ celem jest suszenie i nie gotowanie, w suszarce zwykle temperatura nie wzrasta powyżej 45º, aby zachować witaminy i resztę ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Re: Mała suszarka do owoców i warzyw




przez Grelinette » 18/12/18, 19:01

Oto bardzo prosta suszarka, a wynik z pomidorami wydaje się doskonały! ...
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
marionza
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 13/07/20, 19:07

Re: Mała suszarka do owoców i warzyw




przez marionza » 13/07/20, 19:10

Cześć!

Brawo za ten wspaniały model małej suszarki słonecznej :)
Chcę podzielić się z Wami świetną stroną internetową, na której zaproponowano mi staż na wykonanie własnej suszarki słonecznej w 1 dzień.
https://www.les-sens-du-bois-ebenisterie.com/sechoirs-solaires
Naprawdę super, polecam w 100% !!!!

MZ
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 143