Le Potager du Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Did67 » 12/07/20, 12:28

Patrz strona 10: http://draaf.auvergne-rhone-alpes.agric ... 81731b.pdf

Bez wątpienia… omacnica prosowiańska!

Rozwiązanie: GMO od Monsanto!!! [humor !]
0 x
Vinc26
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 21/05/20, 15:51
x 2

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Vinc26 » 12/07/20, 14:15

Gratulacje, że to znalazłeś!!! Ponieważ byłeś już konfrontowany lub dlatego, że zrobiłeś WIELKIE badania?

Podobno rozwiązaniem w ogrodzie jest Bacillus thuringiensis:
https://www.jardinsdefrance.org/la-lutt ... ingiensis/

Na przykład produkt wskazany na tej stronie... który odradza! : https://www.un-jardin-bio.com/les-insec ... jen-pense/

Rozumiem ideę pozwalania życiu żyć. Ale nie mogę znaleźć żywego rozwiązania, które utrzymałoby moją boćwinę przy życiu!?

Co myślisz

:)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Did67 » 12/07/20, 15:36

1) Studia mi służyły. Rozumować na zimno. Nie poddawać się drobnym nawykom. Nie zaakceptować „Powiedziano mi, że…”.
2) Dali mi również „siatkę zrozumienia”, która pozwala mi rozróżniać informacje daremne od informacji użytecznych.
3) Z tym (i tylko z tym) internet jest kopalnią. Gdzie znajduje się oçn. Pod warunkiem, że dobrze poszukasz. Tam, oczywiście, ten "robak" był larwą...
4) Tak, bt.
5) Mam pudełko BT, nigdy nie używane. Ale nie wykluczam, że w sytuacji kryzysowej skorzystam z niego. Mało skutków ubocznych poza okresem kwitnienia, nawet jeśli nie można wykluczyć zabijania owadów innych niż szkodniki, rozsiewania tej bakterii na większą skalę... Więc to trochę zależy od warunków w jakich jest stosowana. Żaden „skuteczny pestycyd” nie jest pozbawiony „skutków ubocznych”. Naturalne czy nie. Dozwolone w „ekologicznym” lub nie ...
6) Więc w kryzysie nie wykluczam tego. W przeciwieństwie do miedzi produkt nie kumuluje się, ponieważ jest naturalną toksyną...
1 x
Vinc26
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 21/05/20, 15:51
x 2

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Vinc26 » 12/07/20, 15:41

DZIĘKI ! Spróbuję więc znaleźć pudełko na te 3 rośliny boćwiny. I tylko tym się zajmuję.

A jarmuż, który przybiera zabawne kolory? Czy to nie jest po prostu wysoka temperatura? Może ci policjanci jedzą za dużo kapusty? Próbowałem je dać kurom: one ich nie chcą! (Oni wolą liście kapusty ;)...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Did67 » 12/07/20, 15:54

Vinc26 napisał:
Na przykład produkt wskazany na tej stronie... który odradza! : https://www.un-jardin-bio.com/les-insec ... jen-pense/

Rozumiem ideę pozwalania życiu żyć. Ale nie mogę znaleźć żywego rozwiązania, które utrzymałoby moją boćwinę przy życiu!?

Co myślisz

:)


Zazwyczaj wybór między "nie interweniuję..." [a szkoda] a "w skrajnych przypadkach nie zabraniam sobie, bo chce mi się jeść..."...

Podzielam pogląd, że dla wielu „walczyć”, więc „niszczyć” jest czymś normalnym. Nic więcej nie mówię w mojej najnowszej książce - (wstęp do rozdziału 7 - który nie nazywa się "kontrola biologiczna" czy coś w tym stylu, ale "towarzyszenie ogródkowi leniwemu" - innymi słowy, odrzucam samą ideę walki z moim ogródkiem warzywnym, ale jestem tutaj, aby towarzyszyć mu ku lepszym rzeczom, gdy coś pójdzie nie tak).

Więc mój punkt widzenia jest inny:

a) generalnie instalując złożone systemy udaje nam się...
b) ogólnie możemy zaakceptować 25 lub 20 lub 25% strat [ale już potrzebujemy trochę przekonania!] plemię płacić żywym za tolerowanie pasożytów, które będą przyciągać ich wrogów, naszych pomocników i karmić ich...
c) to powiedziawszy, a nasz przyjaciel wydaje się to zaskoczyć, ogród warzywny jest przestrzenią „antropizowaną” - to już jest okropne niszczenie i przekształcanie natury; zamiast mojego ogródka warzywnego, jeśli nie królowa, będzie trochę zdziczały las bukowy... Miejmy świadomość, że w naszych ogródkach warzywnych, przekształcając przestrzeń, „zmasakrowaliśmy” zaadaptowany system naturalny. Ale wprowadziliśmy inne gatunki...
d) więc wyjątkowe zastosowanie, w ostateczności, gdy naturalne rozwiązania nie dały oczekiwanych rezultatów, użycie BT to tylko dodatkowy mg antropizacji... Niewidzenie oznacza brak dobrych okularów...
Krótko mówiąc, leczenie bez refleksji, bez szukania innych rozwiązań: nie! Precz z produktywistą "organicznym" - i zgadzam się z gościem...
Od czasu do czasu ostateczność: nie zabraniam - i nie zgadzam się z jej nieco zieloną stroną Khmerów
1 x
Avatar de l'utilisateur
kapusta
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 64
Rejestracja: 04/06/07, 14:38
Lokalizacja: Sarthe
x 12

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez kapusta » 12/07/20, 21:52

Cześć, nie wiem jak u was, ale u mnie (Sarthe) susza nieubłaganie znów się zbliża, właśnie podjęto pierwsze środki ograniczające podlewanie dla niektórych działów wodnych (zakaz od 8:20 do 20:07) i nie zapowiadano deszczu do XNUMX/XNUMX, na mojej piaszczystej glebie grządka warzywna jest obliczem złych dni, zmuszonych do podlewania.
Kiedy będzie film o „tańcu deszczu”, Didier może być… : Wink:
0 x
Jestem taki szczęśliwy, bo dzisiaj znalazłeś moich przyjaciół .....
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Adrien (były nico239) » 12/07/20, 23:47

Vinc26 napisał:PS: Ach, ouillais... Mam też moje dwie kapusty, najechane przez wielkich policjantów, ale także z liśćmi nabierającymi dziwnych kolorów (patrz zdjęcie). szukałem tutaj (https://www.gerbeaud.com/jardin/fiches/ ... ,2341.html) ale nic mi nie wyskakuje.

To straszne być nowicjuszem bez znającego się na rzeczy sąsiada...

Z poważaniem,

Vincent.

PPS: na szczęście moja fasolka szparagowa w końcu ma się dobrze! Nawet mój siew sprzed 10 dni w sianie ma już 10cm! Uff!

IMG_2571.jpeg


Cześć

Żandarmi są klasyczni ...
Musisz oddać je kurom lub zabić je lub chronić kapusty, w przeciwnym razie zjedzą was wszystkich
Mieliśmy to w zeszłym roku.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Doris
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1410
Rejestracja: 15/11/19, 17:58
Lokalizacja: Landes
x 359

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Doris » 13/07/20, 07:15

Adrien (ex-nico239) napisał:
Cześć

Żandarmi są klasyczni ...
Musisz oddać je kurom lub zabić je lub chronić kapusty, w przeciwnym razie zjedzą was wszystkich
Mieliśmy to w zeszłym roku.


Mam go dużo w niektórych miejscach na mojej posesji, trochę też w ogrodzie warzywnym, nie mam wrażenia, że ​​coś na mnie zjada, a gdzieś czytałem, że to raczej pomocnicze, błąd d obserwacja, fałszywe informacje? Nigdy się tym nie zajmowałem, ponieważ nie widzę uciążliwości.
2 x
„Wchodźcie tylko sercem, nic nie przynosicie ze świata.
I nie mów, co mówią ludzie ”
Edmond Rostand
Avatar de l'utilisateur
Doris
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1410
Rejestracja: 15/11/19, 17:58
Lokalizacja: Landes
x 359

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Doris » 13/07/20, 07:58

choucoune napisał:Cześć, nie wiem jak u was, ale u mnie (Sarthe) susza nieubłaganie znów się zbliża, właśnie podjęto pierwsze środki ograniczające podlewanie dla niektórych działów wodnych (zakaz od 8:20 do 20:07) i nie zapowiadano deszczu do XNUMX/XNUMX, na mojej piaszczystej glebie grządka warzywna jest obliczem złych dni, zmuszonych do podlewania.
Kiedy będzie film o „tańcu deszczu”, Didier może być… : Wink:


W te dni też chciałem do tego wrócić i zapomniałem. Tutaj nie ma znaczącego deszczu przez pięć tygodni, nic nie widać co najmniej do 26 lipca. Regularnie szoruję, aby zdecydować, czy podlewać, czy nie, i podlewam średnio co trzy dni. Tu i ówdzie mam rośliny, które są trochę spóźnione lub źle wyglądają, ale generalnie wszystko idzie bardzo dobrze. W końcu zdałem sobie sprawę, że pod moją tegoroczną warstwą siana jest warstwa 15-20 cm ziemi brunatnej, która dobrze zatrzymuje wilgoć. Pod tą brązową ziemią widać wyraźnie piasek, czasami jest to piasek zmieszany z prawie rozłożoną materią organiczną, a miejscami jest nadal bardzo piaszczysty i stosunkowo suchy w dotyku. Z drugiej strony, w porównaniu z resztą gruntu, ta warstwa piaszczystej gleby pod moim warzywnikiem pozostaje dość chłodna.
0 x
„Wchodźcie tylko sercem, nic nie przynosicie ze świata.
I nie mów, co mówią ludzie ”
Edmond Rostand
Vinc26
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 21/05/20, 15:51
x 2

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Vinc26 » 13/07/20, 09:47

Doris napisała:nic nie widać co najmniej do 26 lipca.


Jaka jest twoja 15-dniowa prognoza pogody?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 273