Czy „ogrody leśne” to przyszłość naszych ogrodów warzywnych?

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: Czy „ogrody leśne” to przyszłość naszych ogrodów warzywnych?




przez Ahmed » 11/07/20, 21:42

Dziękuję za te źródła. Nie byłem świadomy tego szczegółu i nigdy nie ustaliłem związku między nimi Gillesa Lemieux et Jean Pain. Kilka razy spotkałem się krótko z profesorem Lemieux podczas pobytów we Francji, ale przypomniałem sobie, że BRF narodził się z obserwacji gałęzi (lub pozostałości), na których rosły truskawki, z obserwacji, z której wynikał proces badawczy na Uniwersytecie w Laval. .
też dobrze wiedziałem Etienne'a Bonvalleta który kontynuował, na nowych podstawach, idee Jean Pain, który w tym czasie zmarł.
Eksperymentowałem też ze sposobem kompostowania”Jean Pain", zmodyfikowany Bonvalleta i było zarówno bardzo intensywne w wodzie, jak i trudne do nawilżenia... to powiedziawszy, wynik jest nadal interesujący, ale zdecydowanie nie jest dla leniwych ludzi.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Czy „ogrody leśne” to przyszłość naszych ogrodów warzywnych?




przez Adrien (były nico239) » 11/07/20, 23:10

Ahmed napisał:Dziękuję za te źródła. Nie byłem świadomy tego szczegółu i nigdy nie ustaliłem związku między nimi Gillesa Lemieux et Jean Pain. Kilka razy spotkałem się krótko z profesorem Lemieux podczas pobytów we Francji, ale przypomniałem sobie, że BRF narodził się z obserwacji gałęzi (lub pozostałości), na których rosły truskawki, z obserwacji, z której wynikał proces badawczy na Uniwersytecie w Laval. .
też dobrze wiedziałem Etienne'a Bonvalleta który kontynuował, na nowych podstawach, idee Jean Pain, który w tym czasie zmarł.
Eksperymentowałem też ze sposobem kompostowania”Jean Pain", zmodyfikowany Bonvalleta i było zarówno bardzo intensywne w wodzie, jak i trudne do nawilżenia... to powiedziawszy, wynik jest nadal interesujący, ale zdecydowanie nie jest dla leniwych ludzi.


Ah w porządku.
Tak, Lemieux spopularyzował i udoskonalił system Jean Pain, który niestety umarł zbyt wcześnie.
Szkoda, bo to był naprawdę świetny prekursor.
On ma te pieprzone bakłażany, nie wiem skąd one są, ale nigdy takich nie widziałem.
Może to była po prostu odmiana czasów, a może to był jego sposób uprawy w każdym przypadku świętych roślin powyżej 1m wysokości...

Bez wątpienia ewoluowałby, gdyby żył, ale inni zrobili to za niego z powodzeniem.

Nie wiem, czy Lemieux w swoich książkach wspomina o tej wizycie, która niewątpliwie była kluczowa, choćby dla sprawdzenia skuteczności zasady kompostu z chrustu.

Później była praca.
Siano jest lepsze Obraz
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Czy „ogrody leśne” to przyszłość naszych ogrodów warzywnych?




przez izentrop » 12/07/20, 01:39

Ahmed napisał: Nigdy nie zauważyłem większych problemów, ponieważ szanuję daty użycia prawdziwego BRF i go nie włączam.
Włączenie go na głębokość mniejszą niż 10 cm zwiększa interakcję między RCW (który pozostaje mokry w zimie) a tlenową częścią gleby.
Z pozoru interakcja jest tylko częściowa i dlatego tworzenie próchnicy zajmuje więcej czasu, co jest logiczne.

W ten sposób był w stanie określić ilościowo swoje wyniki na ziemi walońskiej https://jardinierdumonde.be/download/fi ... 1594509473
Na innych glebach iw innych klimatach czas agradacji i intensywność niedoboru azotu będą musiały być inne.
udowodnił również, że kompostowanie na powierzchni, mniej niż 10 cm, daje około dwa razy więcej próchnicy niż kompostowanie takie jak Jean Pain, jednocześnie pobudzając życie gleby
Co też zauważyli Konrad i Mulet.
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: Czy „ogrody leśne” to przyszłość naszych ogrodów warzywnych?




przez Ahmed » 12/07/20, 09:21

@ Izy: tak, zgadzam się, ale z jednej strony nie spieszy mi się* 8) az drugiej strony jestem przywiązany do aspektu "zadaszonej podłogi"...

* Ponieważ ćwiczę od dłuższego czasu, nie jestem w sytuacji awaryjnej.

@ Adrien: system Jean Pain, w swojej obecnej wersji, ma teoretyczną przewagę w postaci uwzględnienia wszystkich gatunków drzew i wszystkich rozmiarów, co zwielokrotnia zasoby. Rzeczywiście, wstępne kompostowanie przerywa spolimeryzowane łańcuchy, które są znacznie krótsze w młodym drewnie RCW iw tym drugim przypadku są bezpośrednio dostępne dla grzybów saprofitycznych.

Myślę, że kwestię zasobu RCW należy oceniać w odniesieniu do obecnej praktyki kompostowania składowisk odpadów, w wyniku której materiał jest drastycznie zmniejszany zarówno pod względem objętości, jak i jakości.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Czy „ogrody leśne” to przyszłość naszych ogrodów warzywnych?




przez Adrien (były nico239) » 12/07/20, 10:49

Ahmed napisał:@ Izy: tak, zgadzam się, ale z jednej strony nie spieszy mi się* 8) az drugiej strony jestem przywiązany do aspektu "zadaszonej podłogi"...

* Ponieważ ćwiczę od dłuższego czasu, nie jestem w sytuacji awaryjnej.

@ Adrien: system Jean Pain, w swojej obecnej wersji, ma teoretyczną przewagę w postaci uwzględnienia wszystkich gatunków drzew i wszystkich rozmiarów, co zwielokrotnia zasoby. Rzeczywiście, wstępne kompostowanie przerywa spolimeryzowane łańcuchy, które są znacznie krótsze w młodym drewnie RCW iw tym drugim przypadku są bezpośrednio dostępne dla grzybów saprofitycznych.

Myślę, że kwestię zasobu RCW należy oceniać w odniesieniu do obecnej praktyki kompostowania składowisk odpadów, w wyniku której materiał jest drastycznie zmniejszany zarówno pod względem objętości, jak i jakości.


Ok, rozumiem.

Hej, w tym czasie musiałem wypalić całe drewno, jeśli mogę tak powiedzieć.

Kiedyś jak pójdę na pustkowie i tam będzie sterta drewna to zrobię zdjęcie...

Ale nagle zastanawiam się, czy nie każą tego kompostować na miejscu... za darmo.
Wiem, że kierownik powiedział mi, że mogę sobie pomóc, jak chcę, ale to było dość niegrzeczne i byłem trochę niechętny… a potem wszystko musi być zrobione w pikach.

Ale kto wie, jak skolonizować nowe powierzchnie...
Kiedy to podrzucisz?
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: Czy „ogrody leśne” to przyszłość naszych ogrodów warzywnych?




przez Ahmed » 12/07/20, 12:20

Jesienią na BRF (oczywiście) i przez cały sezon na szlachetne drzewa i liście...

Byłoby miło mieć zdjęcie, trudno mi zrozumieć, o co tak naprawdę chodzi: logicznie rzecz biorąc, śmietniki centrów recyklingu idą na platformę kompostującą…

PS: Powiedziałem, że nie uwzględniłem BRF, ale często kończy się to niewielkim włączeniem, na przykład podczas zbioru ziemniaków, mimo że tak naprawdę nie ma potrzeby odwracania tego wszystkiego. ..
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Czy „ogrody leśne” to przyszłość naszych ogrodów warzywnych?




przez Adrien (były nico239) » 12/07/20, 15:12

Ahmed napisał:Jesienią na BRF (oczywiście) i przez cały sezon na szlachetne drzewa i liście...

Byłoby miło mieć zdjęcie, trudno mi zrozumieć, o co tak naprawdę chodzi: logicznie rzecz biorąc, śmietniki centrów recyklingu idą na platformę kompostującą…

PS: Powiedziałem, że nie uwzględniłem BRF, ale często kończy się to niewielkim włączeniem, na przykład podczas zbioru ziemniaków, mimo że tak naprawdę nie ma potrzeby odwracania tego wszystkiego. ..


Ok, jak tylko tam wrócę, zrobię zdjęcia
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Czy „ogrody leśne” to przyszłość naszych ogrodów warzywnych?




przez izentrop » 13/07/20, 01:01

Adrien (ex-nico239) napisał:Ale nagle zastanawiam się, czy nie każą tego kompostować na miejscu... za darmo.
Wiem, że kierownik powiedział mi, że mogę sobie pomóc, jak chcę, ale to było dość niegrzeczne i byłem trochę niechętny… a potem wszystko musi być zrobione w pikach.
To jest udokumentowane http://www.lombric.com/traiter-recycler ... compostage, robią to, aby zmniejszyć wolumeny.

Za każdym razem, gdy jadę na wysypisko z moją półmetrową przyczepką, napełniam ją łopatą do śniegu. Kiedy udostępniają go po analizie, kompost jest często suchy i lekki, szybko idzie.
Trzeba przyznać, że to dość obrzydliwe. Mam raczej hydromorficzną glebę, prawdziwy beton. Staje się coraz bardziej luźny, odkąd wprowadzam na powierzchnię ten rodzaj kompostu i ten, który robię z rozdrobnionego materiału, który robię. Nie można tego nazwać BRF, jest też sporo martwych gałęzi.
Mocne uderzenie grelinetą co 30 cm, uderzenie kłem w celu rozbicia dużych brył i usunięcia korzeni pokrzywy, perzu, powoju i coraz mniej pełzających jaskry.
W tym roku zrobiłem to wiosną, wprowadzając jednocześnie 6 litrów moczu na metr kwadratowy. Nie zauważyłem głodu azotu.
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Czy „ogrody leśne” to przyszłość naszych ogrodów warzywnych?




przez izentrop » 14/07/20, 15:56

Cześć do
Studium porównawcze trzech rodzajów rolnictwa, trzech różnych metod nawożenia w latach 1981-2002: https://www.researchgate.net/publicatio ... mic_issues

- Konwencjonalne z nawozem syntetycznym
- Organiczny z obornikiem zwierzęcym
- Ekologiczne z nawożeniem roślin nawozami zielonymi, roślinami strączkowymi
wynik:
Obraz

Kontynuacja tutaj
Przez prawie 40 lat gromadziliśmy dane mierzące różnice w stanie gleby, plonach, efektywności energetycznej, zużyciu i zanieczyszczeniu wody oraz gęstości składników odżywczych w uprawach uprawianych w systemach ekologicznych i konwencjonalnych, zarządzanych na różnych poziomach uprawy. https://rodaleinstitute.org/science/far ... tems-trial
Ostatnio edytowane przez izentrop 14 / 07 / 20, 16: 07, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Czy „ogrody leśne” to przyszłość naszych ogrodów warzywnych?




przez Adrien (były nico239) » 14/07/20, 16:04

izentrop napisał:Cześć do
Studium porównawcze trzech rodzajów rolnictwa, trzech różnych metod nawożenia w latach 1981-2002: https://www.researchgate.net/publicatio ... mic_issues

- Konwencjonalne z nawozem syntetycznym
- Organiczny z obornikiem zwierzęcym
- Ekologiczne z nawożeniem roślin nawozami zielonymi, roślinami strączkowymi



Co ilustruje twój wykres?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 277