Połowa Humor: aa © lotnicze wypadki w .pdf

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037

Połowa Humor: aa © lotnicze wypadki w .pdf




przez Christophe » 09/01/07, 15:01

André powinien „docenić” ten mały plik .pdf.

Szczególnie podobają mi się 2 samoloty „pocięte na kawałki” przez śmigło gościa, który prawdopodobnie za bardzo się spieszył lub był za nimi rozproszony…

https://www.econologie.info/share/partag ... tiques.pdf

ps: na tych zdjęciach mogą znajdować się montaże... ale te najbardziej oczywiste usunąłem...
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 09/01/07, 16:32

Witam,
Jedną z nich rozpoznaję: Cessnę 180 na nartach, która rozbiła się w dziurze w lodzie,
gdy na lodzie są kałuże, lepiej zmienić jezioro
Przy takiej zimie, jaką mamy, będzie tak w tym roku, lód się kruszy, na wierzchu leży warstwa śniegu i wygląda to bardzo pięknie..
W przypadku tego, które przecięło śmigło, zdarzyło się to dwóm samolotom lecącym w pobliżu Montrealu, Cessna 172 całkowicie przecięła tył kadłuba Piper Sherokée 140, pilot 172 wrócił bezpiecznie, pilot Pipera Nie mieliśmy szans .

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Semi-Humour: wypadki lotnicze w formacie .pdf




przez Obamot » 13/11/22, 06:49

Amerykańskie lotnictwo nie jest już tym, czym było...! (ROZERWAĆ)



Cynk, który nadlatuje z tyłu, może miał zablokowane sterowanie, a może omdlenia pilota?
1 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Semi-Humour: wypadki lotnicze w formacie .pdf




przez Janic » 13/11/22, 07:59

uderzony, zatopiony, a raczej zestrzelony. Nic ich nie bawi! Roll:
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Semi-Humour: wypadki lotnicze w formacie .pdf




przez Obamot » 13/11/22, 13:14

Tutaj, pod różnymi kątami, mniejszy samolot dogania duży, najwyraźniej skręcał w lewo, inna hipoteza byłaby taka, że ​​spód kadłuba najwyraźniej uniemożliwiłby pilotowi zobaczenie, że leci prosto na drugi samolot ( w każdym razie za późno, żeby tego uniknąć)... Tak to rozumiałem.

Ostatnio edytowane przez Obamot 13 / 11 / 22, 13: 16, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037

Re: Semi-Humour: wypadki lotnicze w formacie .pdf




przez Christophe » 13/11/22, 13:15

Właśnie opublikowałem (kolejny film) na ten temat tutaj: bistro/informacje-lotnicze-maszyny-loty-krajobrazy-exploits-crashes-t11153.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6513
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1636

Re: Semi-Humour: wypadki lotnicze w formacie .pdf




przez Macro » 14/11/22, 11:59

Ci cudowni latający szaleńcy i ich zabawne maszyny....

To było podczas "Airshow"... Cel osiągnęli zrobili show i jednocześnie musieli ogrzać powietrze...

Powiadam: o dwa mniej na spalanie nafty na quedalle... Wpływ na RC będzie ograniczony... Ale jeśli może odstraszyć innych...

Przez cały weekend słyszałem, jak piloci-amatorzy przylatują i krążą w powietrzu nad moją wioską.W każdym razie denerwuje to ciągły pomruk tych kilku wielkich friquesów, którzy palą avgaz dla zwykłej przyjemności ....
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037

Re: Semi-Humour: wypadki lotnicze w formacie .pdf




przez Christophe » 14/11/22, 17:31

Makro w tych silnikach to nie nafta, to benzyna ołowiowa i 70 oktanów! : Mrgreen:

I znowu 70 jestem miły... to twoja dziedzina, musisz wiedzieć ile oktanu paliwa było w latach 30-tych, kiedy opracowywaliśmy te samoloty...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6513
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1636

Re: Semi-Humour: wypadki lotnicze w formacie .pdf




przez Macro » 14/11/22, 18:11

Christophe napisał:Makro w tych silnikach to nie nafta, to benzyna ołowiowa i 70 oktanów! : Mrgreen:

I znowu 70 jestem miły... to twoja dziedzina, musisz wiedzieć ile oktanu paliwa było w latach 30-tych, kiedy opracowywaliśmy te samoloty...


Przeprowadź badania nad Eugène Houdry i krakingiem katalitycznym.... udoskonalił na początku lat 40. benzyny lotnicze o liczbie oktanowej ponad 130...

Amerykanie podczas drugiej wojny światowej odwrócili się z indeksem 2... Dzięki Eugene'owi (francuskiemu inżynierowi), podczas gdy Francuzi odwrócili się, mieli wielbłądzie siki, które nas cytujesz

Ponadto Pierre Clerget opracował lotnicze diesle, które działały na kero i dieslu, w tym 9-cylindrową gwiazdę o mocy 300 KM w latach 30. XX wieku...
1 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037

Re: Semi-Humour: wypadki lotnicze w formacie .pdf




przez Christophe » 14/11/22, 18:15

Uh, chcę ci uwierzyć, ale hej, podczas 2. GM wszystkie benzyny nie były 100-oktanowe, huh! Więc musiała często detonować czasami w B17 i innych amerykańskich silnikach... oprócz detonacji na ziemi! Z drugiej strony bioetanol ma około 130 oktanów...więc mogły być zmieszane...

inaczej Clerget nie był tym, który wstrzykiwał wodę do swoich diesli ?

Chyba że wtrysk wody umożliwił również stosowanie benzyn o niższej jakości oktanowej? Mówię, że nic nie mówię... trolle z lobby powiedziały, że nie działa woda w silnikach! : Lol: : Lol: : Lol: : Lol:

Zobaczmy !!!
0 x

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Gildas, Google [Bot] i goście 339