Czy „ogrody leśne” to przyszłość naszych ogrodów warzywnych?

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9772
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: Czy „ogrody leśne” to przyszłość naszych ogrodów warzywnych?




przez sicetaitsimple » 10/07/20, 16:40

Moindreffor napisał:dla mnie to mieszanka gatunków, po co czuć się w obowiązku dodać tę wegańską kolorystykę? czy jego oświadczenie naprawdę tego potrzebuje?...


Nie do końca zgadzam się z twoim punktem widzenia (Adrien i Moindreffor), nawet jeśli nie zgadzam się z jego przemówieniem.
Jego rozumowanie ma pewną wewnętrzną logikę, jest to po prostu logika „wegańska”, której nie podzielamy, a wszystkie wady i uprzedzenia widzimy, ponieważ nie zgadzamy się z początkowymi postulatami.
Ale jego „350 rodzin”, zredukowanych do „50 dorosłych wegan” na 1,2 ha faktycznie uprawianych roślin (z wyłączeniem drzew), myślę, że naprawdę jest to oszustwo w zakresie towarów… Jeśli on musi produkować zboża i nasiona oleiste, aby faktycznie móc aby całkowicie nakarmić ludzi, nawet wegan, będzie to skomplikowane....
Jeśli chodzi o porównanie z PP, to szkoda, że ​​Didier nie interweniuje (no cóż, „zadzwonię” do niego w głównym wątku, zobaczymy).
Ale kiedy Didier opowiada nam o 700.000 XNUMX francuskich koniowatych jedzących siano, wszystko zaczyna się układać w jedną całość!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Czy „ogrody leśne” to przyszłość naszych ogrodów warzywnych?




przez Exnihiloest » 10/07/20, 16:54

phil12 napisał:Obraz


To bardzo dobry pomysł 8) . Nie wiem, czy to, co powszechne w Paryżu, jest jadalne, ale tak Afrykański kuzyn zwany tam agouti jest doskonały.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Czy „ogrody leśne” to przyszłość naszych ogrodów warzywnych?




przez Adrien (były nico239) » 10/07/20, 17:11

sicetaitsimple napisał:
Moindreffor napisał:dla mnie to mieszanka gatunków, po co czuć się w obowiązku dodać tę wegańską kolorystykę? czy jego oświadczenie naprawdę tego potrzebuje?...


Nie do końca zgadzam się z twoim punktem widzenia (Adrien i Moindreffor), nawet jeśli nie zgadzam się z jego przemówieniem.
Jego rozumowanie ma pewną wewnętrzną logikę, jest to po prostu logika „wegańska”, której nie podzielamy, a wszystkie wady i uprzedzenia widzimy, ponieważ nie zgadzamy się z początkowymi postulatami.
Ale jego „350 rodzin”, zredukowanych do „50 dorosłych wegan” na 1,2 ha faktycznie uprawianych roślin (z wyłączeniem drzew), myślę, że naprawdę jest to oszustwo w zakresie towarów… Jeśli on musi produkować zboża i nasiona oleiste, aby faktycznie móc aby całkowicie nakarmić ludzi, nawet wegan, będzie to skomplikowane....
Jeśli chodzi o porównanie z PP, to szkoda, że ​​Didier nie interweniuje (no cóż, „zadzwonię” do niego w głównym wątku, zobaczymy).
Ale kiedy Didier opowiada nam o 700.000 XNUMX francuskich koniowatych jedzących siano, wszystko zaczyna się układać w jedną całość!


Co mi śpiewasz? Obraz

Gdzie widziałeś lub przeczytałeś, że nie podzielam wegańskiej logiki lub że nie zgadzam się z początkowymi postulatami.

Wręcz przeciwnie, całkowicie zgadzam się z początkowymi postulatami, gdyż ciągle powtarzam, że jest to PP.
Więc myślisz, że jestem powiązany.

Ale zauważam, że jeśli ma to być PP, nie ma potrzeby twierdzić, czym lub czym to jest... z wyjątkiem ewentualnie PP.
I czy mu się to podoba, czy nie, będzie zmuszał zwierzęta do pracy przy pielęgnacji ogrodu warzywnego.
Po dokonaniu rozróżnienia między małymi i dużymi zwierzętami zaczynają pojawiać się niejasne teorie.
Ale w zasadzie po raz kolejny będzie to doświadczenie warte uważnego śledzenia

Nie powinieneś mieszać swojego projektu z komentarzami czasami odłączonymi od moderatora.
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9772
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: Czy „ogrody leśne” to przyszłość naszych ogrodów warzywnych?




przez sicetaitsimple » 10/07/20, 17:41

Adrien (ex-nico239) napisał:Co mi śpiewasz? Obraz


Śpiewam Ci”Cóż, nie widzę problemu w używaniu odchodów końskich, kurczaków czy innych zwierząt.”, co napisałeś i z czym całkowicie się zgadzam.

Mówię tylko, że według jego logiki jest to wykluczone. Gdybyś zgadzał się z początkowymi założeniami, nie importowałbyś końskiego nawozu do swojego ogrodu.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Czy „ogrody leśne” to przyszłość naszych ogrodów warzywnych?




przez Adrien (były nico239) » 10/07/20, 18:04

sicetaitsimple napisał:
Adrien (ex-nico239) napisał:Co mi śpiewasz? Obraz


Śpiewam Ci”Cóż, nie widzę problemu w używaniu odchodów końskich, kurczaków czy innych zwierząt.”, co napisałeś i z czym całkowicie się zgadzam.

Mówię tylko, że według jego logiki jest to wykluczone. Gdybyś zgadzał się z początkowymi założeniami, nie importowałbyś końskiego nawozu do swojego ogrodu.


Jeśli nie połączysz zdania z kontekstem, to z pewnością…

Rozmawialiśmy o komentarzu, który zrobiłem na kanale... więc widać, że jesteśmy daleko od tego forum.

Komentarz stwierdzający, że wszelkie zastosowania odchodów zwierzęcych mają charakter komercyjny lub są przeznaczone do rzeźni.
A ja odpowiedziałem, że oczywiście, że nie, że bardzo słabą znajomością wsi jest twierdzić, że...
Jest wielu ludzi, którzy hodują duże zwierzęta dla przyjemności dużych zwierząt i bez żadnej logiki komercyjnej lub żywieniowej.

I tu wracamy do jej „zwierzęcej” logiki… o której wspominam w ostatnim poście.
Dlatego mówię, że im mniej doda do teorii pojęciowej, tym lepiej.

Nie chce odchodów zwierzęcych, ale w rzeczywistości będzie ich miał pod dostatkiem każdego dnia, zapełniając swój ogródek warzywny, nie mówiąc już o tym, że człowiek jest zwierzęciem, dopóki nie zostanie udowodnione, że jest inaczej, więc moim zdaniem wegański.

Ale tak naprawdę jest nam to obojętne, bo tak naprawdę znaczną część jego bazaru stanowi… PP (i to najważniejsze) na 2ha.
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9772
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: Czy „ogrody leśne” to przyszłość naszych ogrodów warzywnych?




przez sicetaitsimple » 10/07/20, 19:48

Adrien (ex-nico239) napisał:Ale tak naprawdę jest nam to obojętne, bo tak naprawdę znaczną część jego bazaru stanowi… PP (i to najważniejsze) na 2ha.


Tak, samo się nie zrobi, mówi, importuje na początek, bo jest jeszcze niewykorzystany teren o tej samej powierzchni pod budownictwo, który będzie mógł przez kilka lat wykorzystać na import, potem ewentualnie import później.
Należy jeszcze wykazać długoterminową autonomię.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Czy „ogrody leśne” to przyszłość naszych ogrodów warzywnych?




przez Adrien (były nico239) » 10/07/20, 22:12

sicetaitsimple napisał:
Adrien (ex-nico239) napisał:Ale tak naprawdę jest nam to obojętne, bo tak naprawdę znaczną część jego bazaru stanowi… PP (i to najważniejsze) na 2ha.


Tak, samo się nie zrobi, mówi, importuje na początek, bo jest jeszcze niewykorzystany teren o tej samej powierzchni pod budownictwo, który będzie mógł przez kilka lat wykorzystać na import, potem ewentualnie import później.
Należy jeszcze wykazać długoterminową autonomię.


Rzeczywiście jest „trochę” pracy i przede wszystkim metody.
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Czy „ogrody leśne” to przyszłość naszych ogrodów warzywnych?




przez izentrop » 10/07/20, 23:34

Nie powinieneś zbytnio skupiać się na słowach podczas tej konferencji w zamknięciu. Musi zjednoczyć stowarzyszenia skupione wokół tego projektu.
Adrien (ex-nico239) napisał:
sicetaitsimple napisał:Należy jeszcze wykazać długoterminową autonomię.
Rzeczywiście jest „trochę” pracy i przede wszystkim metody.
Taki jest cel gry i metoda, którą udowodnił...

0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Czy „ogrody leśne” to przyszłość naszych ogrodów warzywnych?




przez Adrien (były nico239) » 11/07/20, 00:18

izentrop napisał:Nie powinieneś zbytnio skupiać się na słowach podczas tej konferencji w zamknięciu. Musi zjednoczyć stowarzyszenia skupione wokół tego projektu.
Adrien (ex-nico239) napisał:
sicetaitsimple napisał:Należy jeszcze wykazać długoterminową autonomię.
Rzeczywiście jest „trochę” pracy i przede wszystkim metody.
Taki jest cel gry i metoda, którą udowodnił w przeszłości...


Dobrze, że oddaje Cezarowi, czyli Janowi Painowi, to, co mu się należy.
https://potagers.forumactif.com/t178-li ... tre-jardin

Jednak marzyłam, gdzie promuje intensywną hodowlę Obraz

Szczerze mówiąc, wolałem pierwszy film.
Bardziej wiarygodne jest, gdy mówi o PP na 2 ha, niż gdy twierdzi, że jest świetnym kalkulatorem stosunku węgla do azotu: ale bądźcie spokojni, nie będę próbował powtarzać jego obliczeń.

W końcu „gwarantuje”, w co wątpię… że jego ścieżek i drzew jest w wystarczającej ilości, aby wyżywić jego system wegański nawet w roku 30.
Zwłaszcza jeśli jego ścieżki są pokonywane przez traktory, które z trudem pomogą trawie urosnąć.
Nawet JA SAM w swoim ogrodzie warzywnym pomagam tworzyć ścieżki bez chwastów, po których można chodzić samotnie.
Krok ludzki jest druzgocący
Na łące wystarczy tylko raz przejść, aby trawa nie była już odległa o 10 cm od niej.
Tylko tam, gdzie NIKT, nawet króliki nie przechodzą, trawa rośnie prawidłowo.
A przejścia królików lub X zauważamy je natychmiast gołym okiem
Więc myślisz, że na ścieżkach w ogrodzie warzywnym, po których regularnie przecinają się stażyści, będzie bałagan, a produkcja trawy będzie bliska 0.
Jak BRF własnej produkcji robi przez pierwsze 30 lat, zanim drzewa wyrosną?
Kupuje BRF?
BRF, który należy zrekompensować, aby uniknąć głodu azotu, chyba że zostanie pozostawiony odłogiem przez około 3 lata... z pamięci filmów Mule.
A potem jest BRF i „prawdziwy” BRF…

Jeśli siano jest już odrobiną luksusu, to prawdziwy BRF, który powstaje z przycinania młodych gałęzi wiosną, jest produktem superluksusowym.

Zastanawiam się też, czy „moda” na BRF nie przeminęła całkowicie… ze względu na skomplikowaną, wręcz iluzoryczną podaż
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: Czy „ogrody leśne” to przyszłość naszych ogrodów warzywnych?




przez Ahmed » 11/07/20, 08:12

Jednak łatwo jest uzyskać BRF i fałszywy BRF, ponieważ bardzo duże ilości gałęzi trafiają do kompostowania, poprzez centra recyklingu... Wystarczy trochę zewrzeć łańcuch ewakuacyjny. Jeśli chodzi o głód azotowy, to z jednej strony nie dotyczy to wszystkich roślin, z drugiej strony, jeśli BRF zostanie rozłożony w odpowiednim czasie, pełni rolę gąbki azotanowej i w momencie siewu z rośliną wszystko jest w porządku.
1 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 268