Hay vs ogród kuchenny na żywo

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Ogród warzywny w sianie vs. żywy baldachim




przez Did67 » 06/07/20, 17:33

Znajomy „ekologiczny” rolnik, producent „ekologicznej” kapusty kiszonej, którego spotkałem w piątkowy wieczór, potwierdził mi, że „gips sproszkowany” [uwaga: sypki, a nie „kruszony” – zbyt gruby] jest skuteczny przeciwko pchłom kapuścianym w sproszkowaniu .
1 x
Avatar de l'utilisateur
Paul72
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 684
Rejestracja: 12/02/20, 18:29
Lokalizacja: Sarthe
x 139

Re: Ogród warzywny w sianie vs. żywy baldachim




przez Paul72 » 06/07/20, 17:42

Did67 napisał:Znajomy „ekologiczny” rolnik, producent „ekologicznej” kapusty kiszonej, którego spotkałem w piątkowy wieczór, potwierdził mi, że „gips sproszkowany” [uwaga: sypki, a nie „kruszony” – zbyt gruby] jest skuteczny przeciwko pchłom kapuścianym w sproszkowaniu .


Cóż, mam bardzo drobno sproszkowaną ziemię okrzemkową, która powinna wystarczyć (wystarczająco drobna, aby można ją było umieścić w wodnej zawiesinie). Dziękuję za tę wskazówkę.
1 x
Jestem uczulony na idiotów: czasami nawet kaszlę.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Ogród warzywny w sianie vs. żywy baldachim




przez Did67 » 06/07/20, 19:15

Tak, to też jest często cytowane...
0 x
Avatar de l'utilisateur
zasadowy
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 170
Rejestracja: 12/06/19, 18:49
Lokalizacja: Góry Lyonnais
x 52

Re: Ogród warzywny w sianie vs. żywy baldachim




przez zasadowy » 06/07/20, 23:54

Paul72 napisał:
Did67 napisał:Znajomy „ekologiczny” rolnik, producent „ekologicznej” kapusty kiszonej, którego spotkałem w piątkowy wieczór, potwierdził mi, że „gips sproszkowany” [uwaga: sypki, a nie „kruszony” – zbyt gruby] jest skuteczny przeciwko pchłom kapuścianym w sproszkowaniu .


Cóż, mam bardzo drobno sproszkowaną ziemię okrzemkową, która powinna wystarczyć (wystarczająco drobna, aby można ją było umieścić w wodnej zawiesinie). Dziękuję za tę wskazówkę.

Tak, nałożyłem go na rzepę i naprawdę uspokoił pchły.
Nagle zauważyłem, że to, co uważałem za nieszkodliwych policjantów, w rzeczywistości było tymi kolorowymi robakami, które tu widzimy https://www.ecosia.org/images?q=insecte+punaise+colorée
Są czerwone i żółte... gryzą kapustę, nasturcję, rzepę i rukolę, wysusza je :płakać:
Rukolę zostawiam dla nich (na koniec cyklu) i po drodze kilka kruszę. Mam nadzieję, że to wystarczy.
0 x
to zależy
Avatar de l'utilisateur
Paul72
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 684
Rejestracja: 12/02/20, 18:29
Lokalizacja: Sarthe
x 139

Re: Ogród warzywny w sianie vs. żywy baldachim




przez Paul72 » 07/07/20, 12:46

Tak, zapomniałem o tym nieszczęściu: kiedy kapusta przeżywa chrząszcze, wtedy pożerają je pluskwy lub gąsienice.
Tam chciałam profilaktycznie przetestować proszek na rzodkiewkach, ale nic nie zostało: suche, prażone, nagle przypalone. było 10 mb, wszystko było dobrze, gleba świeża i przewiewna, ale niezbyt wilgotna, na dnie czysta „bruzda” siana o szerokości 10 cm, a więc osłonięta od wiatru. Było chłodno, nie gorąco. A jednak sprawdziłem, jest w 100% wysuszony, nawet nie zjedzony!!! Wschodzą fasolki szparagowe wysiane w tym samym czasie (ja na przemian szczyptę fasoli i szczyptę rzodkiewki, aby zoptymalizować powierzchnię podczas wzrostu fasoli, wczesne rzodkiewki)

Wyjaśnienie??

Zostało mi jeszcze kilka kapusty, na których mogę przetestować proszek, a także kalarepa, która nie ma już liści, ale łodyga jest żywa (są mocne i wyjdą)
Krótko mówiąc, zawsze bardziej przeraża mnie wysiew jesienno-zimowych rzodkiewek, myślę, że z ich wysiewem poczekam do końca sierpnia, nawet jeśli będzie to oznaczać wepchnięcie ich pod welon (pierwotnie kupiłem trochę do ochrony pchły chrząszcze, ale nadal nie próbowałem..)
0 x
Jestem uczulony na idiotów: czasami nawet kaszlę.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Ogród warzywny w sianie vs. żywy baldachim




przez Did67 » 07/07/20, 12:59

Pchły wkrótce odejdą.

Ja też prawie wszystkie kapusty „pokonały”. Stawiam na drugi sezon, z roślinami, które obecnie wychodzą w wiadrach!
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Ogród warzywny w sianie vs. żywy baldachim




przez Moindreffor » 07/07/20, 13:03

Did67 napisał:Pchły wkrótce odejdą.

Ja też prawie wszystkie kapusty „pokonały”. Stawiam na drugi sezon, z roślinami, które obecnie wychodzą w wiadrach!

Mam zamiar wysiać brukselkę, więc skoro sugerujesz nowe kiełki serc wołowych
w przyszłym roku spróbuję czerwonej kapusty (siew własny), kalafiora i brokułów
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Ogród warzywny w sianie vs. żywy baldachim




przez Adrien (były nico239) » 07/07/20, 15:53

Trochę się spodziewałem z sadzonkami z Brukseli i Quintal d'Alsace (bezpośrednio)... Czas na kapustę, którą lubimy jeść.

2 Quintal nie powstał
2 inne zostały zjedzone... prawdopodobnie koniki polne.
Muszę ponownie zasiać lub przeszczepić Brukselę (które dla celów testu nie zostały wysiane bezpośrednio)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Ogród warzywny w sianie vs. żywy baldachim




przez Did67 » 07/07/20, 18:52

Adrien (ex-nico239) napisał:...prawdopodobnie koniki polne.


Prawdopodobnie nie!!!

Widziałem jednego wczoraj i nie miałem pod ręką aparatu!!!! Miałem intuicję, że muszę nagrać film, żeby uniknąć nieporozumień!

Konik polny zielony jest zasadniczo mięsożerny i poluje na rośliny, w wysokiej trawie... Jego podobieństwo do szarańczy, która jest zupełnie innym rodzajem, wyrządza wielką krzywdę. Byłabym zielonym konikiem polnym, od razu zmieniłabym swój wygląd! To samobójstwo, biedactwo.

https://www.jardiner-autrement.fr/fiche ... lle-verte/
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Ogród warzywny w sianie vs. żywy baldachim




przez GuyGadebois » 07/07/20, 19:16

Did67 napisał:Konik polny zielony jest zasadniczo mięsożerny i poluje na rośliny, w wysokiej trawie... Jego podobieństwo do szarańczy, która jest zupełnie innym rodzajem, wyrządza wielką krzywdę.

Mam ich trochę w ogrodzie, a szare chrząszcze* (również mięsożerne) często odwiedzają mnie w domu, gdzie polują na inne owady.

*Tutaj samiec:
Obraz
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 360