Czy Jean-Marc Jancovici jest c ...?

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Jean-Marc Jancovici jest oszustem?




przez Obamot » 06/07/20, 00:15

yves35 napisał:Dobry wieczór,

izentrop napisał:Ta koncepcja wzrostu dobrobytu jest interesująca, ale nadal trzeba znaleźć sposoby w gospodarce będącej w recesji. :|
. :(


coluche znalazł:
powiedz czego potrzebujesz, wyjaśnimy jak się bez tego obejść (z pamięci...) : Chichot:

yves

Lubią Coluche’a w Futura Science? Dlatego tam jesteś?
0 x
yves35
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 221
Rejestracja: 27/09/15, 23:22
Lokalizacja: rennes
x 60

Re: Jean-Marc Jancovici jest oszustem?




przez yves35 » 06/07/20, 00:16

Obamot napisał:
yves35 napisał:„Prawdziwi ekolodzy” pamiętają jedynie jego nie potępienie energii nuklearnej (wybierz swoją stronę, towarzyszu…)

yves

Tak, ale reklamujesz jego i pronuklearne lobby, które mu płaci... dziwne...


nie, nie, nic dziwnego, to do mojej małej koperty... : Chichot:

yves
1 x
ignorowane: obamot, janic, guygadebois... powietrze, powietrze. Nie jesteśmy (jeszcze) na Qanon Ben, jeśli w rzeczywistości
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16136
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5246

Re: Jean-Marc Jancovici jest oszustem?




przez Remundo » 06/07/20, 00:18

Ja też do niego dzwonię Janko, ale to nie powstrzymuje mnie od krytyki.

Gdyby „Janco” nie miał tego zwyczaju wyprzedawania energii atomowej i deptania energii odnawialnej, byłoby idealnie.

Nadal mówi wiele ciekawych rzeczy.
1 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Jean-Marc Jancovici jest oszustem?




przez Obamot » 06/07/20, 00:26

Tak! Nie mam zdania na ten temat. Nie mówię o badaniach podstawowych, ale to, czy w naszych czasach jako naukowiec możemy wspierać energetykę jądrową, zupełnie mnie nie interesuje (jest tylko inżynierem, co nie przeszkadza mu mówić jak fizyk)
yves35 napisał:
Obamot napisał:
yves35 napisał:„Prawdziwi ekolodzy” pamiętają jedynie jego nie potępienie energii nuklearnej (wybierz swoją stronę, towarzyszu…)

yves

Tak, ale reklamujesz jego i pronuklearne lobby, które mu płaci... dziwne...


nie, nie, nic dziwnego, to do mojej małej koperty... : Chichot:

yves

To na pewno jest zabawne...

Ale nigdy nie zastanawiałeś się, czy przyczyną nadmiernej śmiertelności z powodu covid-19 nie było osłabienie naszego gatunku w wyniku niskich dawek napromieniowania spowodowanych wszystkimi awariami nuklearnymi (i skutkami poprzednich eksplozji nuklearnych...)?

Nie przeczytałem ani słowa Jancovici na ten temat ani wiele na temat wypadków nuklearnych, a mimo to uważa się go za poważnego,,,
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13707
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1521
Kontakt :

Re: Jean-Marc Jancovici jest oszustem?




przez izentrop » 06/07/20, 00:42

Obamot napisał:Ale nigdy nie zastanawiałeś się, czy przyczyną nadmiernej śmiertelności z powodu covid-19 nie było osłabienie naszego gatunku w wyniku niskich dawek napromieniowania spowodowanych wszystkimi awariami nuklearnymi (i skutkami poprzednich eksplozji nuklearnych...)?

Nie przeczytałem ani słowa Jancovici na ten temat ani wiele na temat wypadków nuklearnych, a mimo to uważa się go za poważnego,,,
Może interesują go fakty, a nie teorie spiskowe?
Odpowiedź jest w pytaniu : Wink:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Jean-Marc Jancovici jest oszustem?




przez Obamot » 06/07/20, 00:49

izentrop napisał:
Obamot napisał:Ale nigdy nie zastanawiałeś się, czy przyczyną nadmiernej śmiertelności z powodu covid-19 nie było osłabienie naszego gatunku w wyniku niskich dawek napromieniowania spowodowanych wszystkimi awariami nuklearnymi (i skutkami poprzednich eksplozji nuklearnych...)?

Nie przeczytałem ani słowa Jancovici na ten temat ani wiele na temat wypadków nuklearnych, a mimo to uważa się go za poważnego,,,
Może interesują go fakty, a nie teorie spiskowe?
Odpowiedź jest w pytaniu : Wink:


Z najnowszych raportów naukowych, jakie znam (WHO), wynika, że ​​w ciągu 1 lat zginęło od 2 do 70 milionów, po czym można mówić o „spisku”, aby zamknąć temat i rzucić mi kaganiec, abym o tym nie mówił, ale pozwólcie, że powiedzieć dwa słowa o tych, którzy umierają...

A żeby uznać awarie w Czarnobylu i Fukushimie za „teorię”, trzeba już mieć nerwy śpiączkowe!
Ale jesteśmy przyzwyczajeni do lobbystów...
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Jean-Marc Jancovici jest oszustem?




przez GuyGadebois » 06/07/20, 01:05

Obamot napisał:A żeby uznać awarie w Czarnobylu i Fukushimie za „teorię”, trzeba już mieć nerwy śpiączkowe!
Ale jesteśmy przyzwyczajeni do lobbystów...

Próby nuklearne także, od Arizony przez Pacyfik po pustynię algierską, cóż, to tylko plotki. A jeśli to prawda (nigdy nie wiadomo), cóż, „jest bezpiecznie”. Dowodem jest to, że nie wszyscy umarliśmy.
1 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Jean-Marc Jancovici jest oszustem?




przez Obamot » 06/07/20, 01:20

GuyGadebois napisał:
Obamot napisał:A żeby uznać awarie w Czarnobylu i Fukushimie za „teorię”, trzeba już mieć nerwy śpiączkowe!
Ale jesteśmy przyzwyczajeni do lobbystów...

Próby nuklearne także, od Arizony przez Pacyfik po pustynię algierską, cóż, to tylko plotki. A jeśli to prawda (nigdy nie wiadomo), cóż, „jest bezpiecznie”. Dowodem jest to, że nie wszyscy umarliśmy.

1,5 miliona zgonów w ciągu 70 lat z powodu niskich dawek napromieniania w ogóle nas nie obchodzi, dlaczego?

Cóż, na świecie odnotowuje się 24 500 zgonów z powodu nowotworów dziennie, co daje nam średnio „jedynie” 60 zgonów dziennie więcej i jest to rozłożone po całym świecie, jest to całkowicie zagłuszone w „szumie tła statystycznego”, nawet wykryto łzy... wyparowały, nic

Z drugiej strony odrażające jest to, że lobbyści trolli powinni poruszyć ten czy inny z tych dramatycznych tematów, ale nie pamiętam, żeby tak się stało (no nie, istoty ludzkie – z wyjątkiem ich małych jaźni – ale co ich to obchodzi?)
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: Jean-Marc Jancovici jest oszustem?




przez Christophe » 16/09/20, 12:59

Ach, ah, ah, Janco ponownie uderzył tam, gdzie najmniej się go spodziewaliśmy:

1 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16136
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5246

Re: Jean-Marc Jancovici jest oszustem?




przez Remundo » 25/09/20, 11:49

Nasz narodowy Janco właśnie zorganizował piekielną konferencję w Genewie.

Trwa 2 godziny, ale bez żadnych przestojów, jest bardzo gęsty, syntetyczny i ilustrowany, ze zwykłym rozmachem głośnika.



nic nowego dla tych, którzy już to wiedzą. Ale słuchałem z przyjemnością. Podczas tej ostatniej konferencji Janco próbuje wpłynąć na decydentów finansowych. Nakreślił już swoją strategię chęci oddziaływania na aktorów politycznych, gospodarczych i finansowych, przynajmniej w celu podniesienia świadomości na temat zmian klimatycznych.

PS: nie zrobił "nuklearne VRP"z wyjątkiem pytań o godzinie >2:00 :P
1 x
Obraz

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 184